Ракија од шљиве

Postovani,

Rakija je "ispecana"...problema vise nema...Sada svi "dremate" ,a to sve zbog degustacije "mlade" rakije...itd..Aaa, niko ne pominje skladistenje,odlezavanje ovogodisnje rakije ...i na kraju degustaciju proslogodisnje rakije...msm. vreme je za utvrdjivanje kvaliteta...

Pozdrav Misa D_fiskal
 
Није још готово Мишо, чека се печење око 1800 кг комине од шљиве. :osmeh: Складишти се у стакленим балонима од 54 литре, у суботу је стигао још један, па је повећан складишни капацитет. :ppozdrav:
 
За викенд креће печа шљиве, ранкуша и маџарка! Ће да јавимо резултате! Поздрав:ppozdrav:
 
I kod mene uskoro počinje. Oko 1000 kg komine od Čačanske rodne i još oko 5500 kg Požegače. Biće rakije :ppozdrav:
Dogodine očekujemo i prvi rod Vilijamovke :cool:
 
Није још готово Мишо, чека се печење око 1800 кг комине од шљиве. :osmeh: Складишти се у стакленим балонима од 54 литре, у суботу је стигао још један, па је повећан складишни капацитет. :ppozdrav:
Da li su oni baloni od 54 pravo staklo?
 
Да колега куповао сам их по око 2400 у једној пољоапотеци, сада мислим да је плаћен око 2250~2300, али је пластика лошијег квалитета, мислим да се не исплати уштеда.
 
Stari su nam se, u ovo vreme, tek pripremali za pečenje rakije a mi skoro svi završili. Da nije Madžarke posao bi bio gotov. Još ona pa vino i komina pa meso pa ....samo na zdravlje i veselje!!
Pozdrav:veseljak::::000::
 
Konacno sam danas zavrsio sa sljivama zadnje je bilo nesto malo Madzarke i stenlej i sada sam sabrao ukupno 25 kazana ili 2500 kg
Ranka jos previre a sta ce biti sa ovima sam bog zna!
 
Postovani,

Izvesno je da sam Bog zna...sta ce biti sa "rankom"...Posti nisi pazljivo citao moje postove...ili jesi pa nisi verovao..ove godine "ranka" ima izuzetan % secera...tako da,ako nisi koristio sel.kvasac...optimalnu temperaturu fermentacije (do 18 C) ,naravno ,zato i imas problema sa vrenjem ranke zbog povecanog % secera,u odnosu na proslo godinu..pa ako su ti ostale kostice u kljuku duze od 21 dana ..pa gorcina.pa ovo ,ono....jbg...problemi...ja sam moju "ranku" zavsio za tacno 25 dana ...ferementacija,frakcija ,prva,druga (prepek) ...a odlezavanje u velikom sudu od 3 nedelje sam juce zavrsio sa pretakanjem u balone od po 10 l svaki...uz dodvanje barikiranog "cipsa" od hrasta (cips= suske od hrastovog ,nagorelog drveta,barik,kupljen "cips" 1700.00 din. kg ...francuski proizvod iz oblasti Limuzin....poznat po naj kvalitenijem hrastu za ove nase strvari..idt )....Jbg. mi tako radimo u centralnoj Sumadiji...itd..

Drugarski pozdrav Misa D_fiskal
 
Poslednja izmena od urednika:
Мишо пријатељу дај фотографисши тај барик чипс, где набављаш то ? Моја стиже пре 21 дан, тако да не морам да бринем за коштице, стигло ми је данас сито за коштице, још само да га завршим ! :ppozdrav:
 
Pa to je 140 godina iskustva, šta se sekiraš. Mislim da si jedini koji će ove da prepeče prošlogodišnju meku.:ppozdrav:

Ima logike....Ali 140 god.iskustva je za postovanje...jbg..meni nije pala na pamat ta varijanta...Uvek mi se cinilo da je bolje cuvati "esencijalni" proizvod u malim kolicinama na pravom mestu, hrastovi sudovi...itd ...pa posle ,"razvodnjavati"... i "aktivirti razvodnjavanjem aromatike"...ali..jbg..140 godina...hik...iskustava ...hik ...nije za pocenjiavnje....

Imas ga tu po Novom Sadu...malo procunjaj...saljem ti adresu...ne znam je napamet...ovo mi je stiglo iz Novog Sada...1700,00 din sa postarinom...saljem ti adresu... poljoprivrednforum.rs ovo je drugi ,novi forum...dosta njih se tamo "preselilo"....
 
Poslednja izmena od urednika:
Ево резултата:osmeh: Шљива ранка и маџарка, без шешеља, на 100 литара меке од 11 гради, добили 30 литара љуте од 24 града! Од 2 тоне, 120 литара љуте!
 
Fino bratori. Možda malo manje od proseka ali dobro.
Pan novembar stiže a i Baljevac je blizu. Videćemo šta će reći. Dopada mi se kopaonička, ima specifičnu aromu. Prepoznao bih je u stotinu(ali barem 20).
 
Фино колега братори, надам се да нећете комплетну количину "љуте" одмах разблажити. :ppozdrav:
 
Матке, ракија прво иде у буре, па после разблаживање. Има ракије, нећемо ову дирати:osmeh: Ракија је одличног мириса и укуса! Не може бити лоша ракија од ранке и маџарке:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh