Парадајз

Neznam baš tačno štaje ali mi to malo liči na ožegotine od sunca :sta: ali kazem liči mozda se javi neko ko prepozna šta bi moglo biti ... :cao:
 
To je stolbur(kod nas ga tako zovu) paradajiza izaziva ga sunce koje je jako a ako biljka nema dovoljno lisca da ga zastiti nastaju beli pecati kao plikovi i oni kasnije dobijaju crnu boju,od hemiskih preparata nepomaze nista samo ga traba zasenciti kada sunce polovinom jula najjace sija
 
Ovo se uglavnom pojavljuje sa donje strane paradajza i češće na plodovima koji su bliži tlu nego kod onih koji su višlje na stabljici.... Moja supruga je prvo mislila da je to od puževa, ali kad smo puževe potamanili pužomorom a paradajz je nastavio da trune, onda je shvatila da nešto ipak nije uredu...
 
mityoo
ako budes imao vremena uslikaj ceo struk paradajiza ,moguce da donji listovi nedostaju pa ga je ipak sunce zakacilo.Desava se da paradajiz pocne da se "potpaljuje"od dole na gore.
 
danas paradajiz na malo 200 dinara gde su sad ovi nasi uvoznici da uvezu paradajiz pa da obore cenu nema ih ni od korova,ali zato kad stigne kod nas proizvodjaca onda uvozi ko stigne i kako stigne.Sad je skup svakome a niko nepravi pitanje mamu im lopovsku :zli: :zli: sto sam ja moj prodao po 50 dinara
 
U subotu ja moj u pancevu na veliko prodo po 50/60 cena ide dole i neznam dece stati velika je ponuda
 
evo stigo moj paradajz ima ga ko blata a cena mu ko lane jako lose sad je 25/30 a decu snjim nemam pojma ljudi oce jos jeftinije
 
Koja je trenutna cena paradajza na kvantasu u Beogradu?Ja sam cuo neku neverovatnu cenu u Novom Sadu na malo.
 
jutros od 20 do 25 dinara da biraš kakav hoćeš na gajbice, dno dna u odnosu na prije sedam do deset dana ::lose::
 
danas sam zavrsio berbu ostalo je jos pabircenje za jedno 10 dana za sada sa 2600 korena skino7800kg prvi otiso za 80 din a ovaj zadnji 25 kako ste ostali prosli.....jasam zadovoljan
 
Dal neko kupuje paradajz na veliko. Imam skoro preko 9 tona a kod nas na jugu je cena od 20 do 30 din po kilogram. Licno bih dovezo naruciocu uz duplo manju cenu ali samo na kolicinu od nekoliko tona . Ujedno imam i papriku ajvarku sorte[slonovo uvo i kurtovku] u vecoj kolicini. Izvinite sa 72 plastenika nije lako raditi. Pozdrav iz Stajkovca
 
Da li je neko poceo da prodaje zeleni paradajz?.Meni ovde traze ali nemam pojma koju cenu da stavim
 
mityoo je napisao(la):
Post je spojen: [time]1281219939[/time]
_________________________________________________
Ustvari evo slike.... Ja mislim da je to siva trulež, a vi me ispravite ako grešim.. Nisam stručnjak za povrće, nego supruga se žali da joj trune paradajz u bašti...

a5dxmc.jpg

Ovo na slici vam je Siva Trulez. Pouzdano. Izaziva je gljiva, nema veze sa suncem, nego sa vlagom. Ako se uoci na vreme i sve zarazeno odstrani i vlaga naravno smanji, prodje samo bez vecih posledica.

Informacija sa zakasnjenjem, al eto tek sad videh da je bilo dileme.
 
Hajde ljudi da vidimo sta cemo sejati naredne 2011 godine. Pozdrav od povrtara iz Stajkovce
 
Nazad
Vrh