Парадајз

:bravo: mozda je ovo ,:Tokom faze plodonošenja paradajza u plasteničkoj proizvodnji na listovima je primećena pojava svetlo žutih pega izmedju nerava, takvo lišće se vrlo često uvija ka unutrašnjosti lišća (sl.1.). Ovakvi simptomi nisu posledica infekcije patogenom koji izaziva plamenjaču i crnu pegavost, već je reč o nedostatku magnezijuma i bakra. Uvijanje lišća je posledica lošeg iskorišćavanja vode iz zemljišta, tako da u ovim slučajevima izbalansirana isharana može dati dobre rezultate.
2ql7kzp.jpg
 
:bravo: Svaka čast. Koji hibrid ti je to prispeo? Ja sam juče i danas izneo (prodao) nešto (Nemo tami) a cena se kretala oko 90-100 din (pijaca). Papriku baburu guram od 01.06. i ona ima solidnu cenu. Počeo sam sa 150/kg ili 25/kom da bi juče i danas išla 120/kg i 20/kom. Krastavac mi je ove godine podbacio a to što imam prodavalo se po 40-50 din/kg. Valjda će paradajz održati malo bolju cenu pa da zaradimo koju ::novac:: šušku. Normalno i od :cool: i :kisa: zavisi. Dobar rod i :sreca: želim svima.
 
najvise berem minareta i alijanse a imam nesto i tamarisa cena je na veliko oko 80 din a paprika 120 din za sad je ok za ubuduce neznam jer ne zavisi od nas nego od uvoznickog lobija ali ja sam pre neki dan bio u pik 7 jul debrc i oni kazu da je katastrofa sto se tice paradajiza nedeljno dolazi po 4-5 delegacija iz rusije ,ukrajne pa cak i iz izraela za paradajiz i svi bi da ugovore ni manje ni vise bar oko 50-60 vagona zrelog paradajiza a ja mislim kako je krenulo ovo sa olujama i gradom nece biti u celoj srbiji 50 vagona
 
:kisa: UPOMOĆ !!! Šta da radim? Upetak :kisa: za pola sata 30 litara. Subota, nedelja :kisa: . U ponedeljak još 100 !! litara. U paradajzu leži voda 10 cm. Natopljeno sve. Ispumpavam, ali šta posle kad za dva dana krene opet sunce. Mislio sam da tretiram sa Equation. Pričajte ljudi ili sve propade.
 
profan je napisao(la):
:kisa: UPOMOĆ !!! Šta da radim? Upetak :kisa: za pola sata 30 litara. Subota, nedelja :kisa: . U ponedeljak još 100 !! litara. U paradajzu leži voda 10 cm. Natopljeno sve. Ispumpavam, ali šta posle kad za dva dana krene opet sunce. Mislio sam da tretiram sa Equation. Pričajte ljudi ili sve propade.
Equation ili qvadris su preparati sa malom karencom njih obavezno plus neko organsko djubrivo tipa slavol ili fertilhumus zbog soka i kada se prosusi obavezno ako redovi dozvoljavaju jedno plitko freziranje paradajiz nevoli ubijenu zemlju
 
Pronasao sam 10 rasada kako im stablo pri zemlji stanjeno ili kao isisano i posto jos nisam povezao paradajz je pao sasusio se ......(stablo izgleda kao kad se rasad nezalije par dana pa klone) :D

nije bolest korena ,koren je uredu .

Sta li moze to biti ?
 
ja mislim da je to zeleno uvenuce i javlja se sporadicno u plasteniku pogoduje mu vlazno vreme desava se da oboli i do 10% biljaka u plasteniku,zarazene biljke netreba dodirivati i cupati jer se tako samo siri zaraza
 
prosle godine sam na istom mestu u plasteniku imao istu zezanciju sa paradajzom ,dali sad da menjam taj polegli rasad drugim ili da ostavim da se sasusi taj oboleli....

moze li zarazeno mesto necim da se dezinfikuje ili mu nema spasa :sta:
 
Imam jednu molbu! Ako moze neko da postavi sliku trenutnog izgleda plavog patlidzana koga ima posadjenog.
 
komsija , mogu ja al... :haha: moj je visine 5cm , rasad koji sam pravio u saksijama je propao od nečega neznam od čega , pa sam pravio drugi koji je isto tako završio , i onda sam direktno u zemlju posejao i trenutno je na dva stalna lista ... ako ti nešto znači mogu da ga slikam :ppozdrav:

ovo mi je prvi put da gajim patlidžan tako da ...
 
Nazad
Vrh