Колика вам је просечна добит од 1ha земље?

Za 2015 godinu ulog po jutru bez arende : Kukuruz 41400 dinara
Pšenica 40500 dinara
Suncokret 39000 dinara ,inače od uvodjenja evra ne racunajući 2012 godinu prosečna zarada na zemlji u vlasništvu 262 e po jutru,ako nekom treba imam paritete i zaradu od 1989 godine.
Bilo bi lepo da se analizira tih 25 godina,ipak je to jedan radni vek za respekt.
2012 je sigurno smanjila tu prosečnu zaradu podosta. Jako bitan podatak da je prosek za zemlju u vlasništvu e sada ako neko uzme tih 262 e kao reper neka stavi prst na čelo i zapita se koliku arendu može da ponudi.
Što se mog slučaja ove 2015 tiče nikada gore nisam prošao,da ne kažem da sam volontirao na 3 kulture a jedinu zaradu ostvario na jednoj + voću.
Otprilike stvari stoje ovako, sve uloženo u poljoprivredu se vratilo,arende su plaćene,sve je nađubreno,poorano,razduženo ostalo par vagona kukuruza,par vagona jabuka i subvencija da se naplati i nada za bolju 2016 godinu.Koliko se radilo jako malo se zaradilo.
 
Dobar prinos ti je bio za ovakvi godinu. Neki o tome mogu da sanjaju.
To je samo posluzilo vreme,tj pala je kisa kad treba,na moje njive se svake 3-4god izvlaci stajnjak,zemlja je pored morave i plodna je,pisao sam vec da moze slona da rodi kad se uradi kako treba,Ne kazem ja da znam da radim poljoprivredu,cak naprotiv,ima ovde mnogo pametnijih i uspesnijih ljudi od mene,samo hocu da kazem da nije bas sve tako crno,ima tu i gubitaka ( susa,poplava,grad,pozar),ali nije ni samo siva ekonomija :D .....

olalija
To se toliko kod nas placa,a ovoj starijoj generaciji je i to mnogo kad treba da plate :D
 
Čitam po forumu.Ove godine nula,vamo nula tamo nula.Svi rade za nulu.Od čega vi bre ljudi zivite,šta radite?Verovatno pasete travu kad ste svi na nuli.Da ste na nuli bataljivali bi vi to davno,A ne svake godine sve više i više zakupa.Svako je za mene lud ko radi protiv sebe.
Sa zakupom od 200e po jutru i ako daju subvencije ostane neka količina od 180-200e po jutru na dobroj zemlji.Neki prosek kad uhvatim.Moj račun.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока

Да бре, сви црнче, сви на нули, и сви ти саветују да се манеш пољопривреде. А овамо огласи пуни оних који траже земљу у аренду.
И после кажу наши сељаци су сачували нашу изворну суштину, искреност и неисквареност....

А овде као да слушам политичаре...
 
Proizvodnja pšenice i kukuruza bez fosfora ne postoji,ja kažem da nema šanse da imaš 300 e prosek u zadnjih 5 godina ni na jednoj od te dve kulture sa tom tvojom agrotehnikom.Reći za nekog ko se ne slaže sa mišljenjem retarda da je lažov je jako ružno i nekulturno,pazi da ti neko ne izvuče uši...
 
Nazalost to pokusavam da cele ove postove kazem i za ocekivati je da ce biti iz godine u godinu manja. Jos koja godina sa susom i odosmo pod sesir...
 
Zemljostrugar je sve napisao u postu 47. Naterace nas vucko da svi predjemo u vocare I povrtare. Bice vise posla preko zime a manje vremena za forum. Morace jabuke da se prebiraju,krompir,luk, mrkva ce se prati, pakovati, nosice se roba na pijacu.
 
Mi smo inače eksperti za kukanje i preterivanje ali ovde neki postovi vredjaju zdrav razum.Pre par godina je neki vitezbb,inače bankar a poljoprivredom se bavio na ogromnih 1,5 ha, imao 100 000 dinara cistu zaradu po jutru kukuruza,malo ću da karikiram,uzorao mu komšija džabe jer ga je vodio da mu pokaže enterijer banke,pa onda baba okopala kukuruz,neki lokalni velikoposednik pogrešio i bacio djubrivo na njegovu njivu itd...
 
Po tvojoj racunici ostaje oko 310e/ha zahvaljujuci jeftinoj arendi.Kod nas je cena arende dooosta visa,prinos mozda za nijansu jaci i kad se zaracuna amortizacija koja mozda ne dodje na naplatu jedne god ali nadoknadi sledece i u praksi zarada je jako,jako mala ili je i nema.
To je bilo na kukuruzu,soja mi je bacila oko 2,2t/ha,ali opet je neka zarada od 200-250e,ali i manje posla,psenica mi je podbacila ove godine,na njoj sam jedva na nuli,ali sam za to sam krih,losa obrada zemlje je bila presudna,rok setve,kasnjenje sa setvom,djubrenjem,ali dobro,hocu da kazem da kad se dobro odradi i kad se ulozi kako treba ima i neke zarade,negde je veca negde manja ali napravi se neki balans i ostane neka para da se zivi,ne ostane da se obogatis,ali za zivot ostane....Naravno kad se radi neka veca povrsina zemlje,pa kad legnu i subvencije,kad se za kes dobije jeftiniji repromaterijal i naravno kad nas onaj od gore pogleda,..
 
Zemljostrugar je sve napisao u postu 47. Naterace nas vucko da svi predjemo u vocare I povrtare. Bice vise posla preko zime a manje vremena za forum. Morace jabuke da se prebiraju,krompir,luk, mrkva ce se prati, pakovati, nosice se roba na pijacu.

Na povrtarstvu i vocarstvu cete bas usreciti.
Ovde ljudi rade par nedelja na njivi i ostatak godine mudruju.
U povrtarstvu puca kicma od rada, a zarada je 0 nula.
 
Има тема о аренди, овде само могу да кажем да ми аренда од 350€ по кј астрономски звучи. Између осталог се зато и питам на овој теми колико онај који ради земљу узме од ha, или јутра, свеједно.
To i mene zanima,posebno kad znam da u Golubincima duvandžije plaćaju verovao ili ne do 900 e/ha.Moja rodjaka je jednom bolesniku iz Sasa prodala u arendu 10 jutara za 4000 e.
 
Ne,ne,ne ja sam čuo nedavno od ljudi iz Ivanjice koji su radili šogoru kuću da tamo maltene svako ima maline posađeno i da sa 10 ari(1000 m2) skidaju bruto 300.000 din.Ja mislim da mi je reko za Fertodi zamatos da sade.:ppozdrav:
 
Nazalost Talianu sve vise ce biti ovih godina a treba se ziveti. Verovatno za dve godine da i ja dizem vocnjak ( visnja ) i verovatno malina. Ako se sve kockice sloze.
Zato me je prošla godina razbila na voćnjaku,pored svog rada još sam bio u minusu stotinak hiljada (din):haha:

- - - - - - - - - -

Ne,ne,ne ja sam čuo nedavno od ljudi iz Ivanjice koji su radili šogoru kuću da tamo maltene svako ima maline posađeno i da sa 10 ari(1000 m2) skidaju bruto 300.000 din.Ja mislim da mi je reko za Fertodi zamatos da sade.:ppozdrav:
Prošle godine posađen ogled maline tu kod nas u jednoj zadruzi,više onako za probu,voda ga razbila mislim da je preživelo par sadnica.
 
Ne,ne,ne ja sam čuo nedavno od ljudi iz Ivanjice koji su radili šogoru kuću da tamo maltene svako ima maline posađeno i da sa 10 ari(1000 m2) skidaju bruto 300.000 din.Ja mislim da mi je reko za Fertodi zamatos da sade.:ppozdrav:

А тек то са малинама, то су тек ловачке приче, или смо овде сви луди јер се не бавимо малинама.
 
Ne,ne,ne ja sam čuo nedavno od ljudi iz Ivanjice koji su radili šogoru kuću da tamo maltene svako ima maline posađeno i da sa 10 ari(1000 m2) skidaju bruto 300.000 din.Ja mislim da mi je reko za Fertodi zamatos da sade.:ppozdrav:

Fertodi zamatos je malina koja se tek od pre dve tri godine pojavila kod nas i ove godine su ubrane prve kolicine.Ti ljudi ti nisu rekli da je od tih 300 000 bruto 100 000 neto bez podizanja zasada i posedovanja mehanizacije i dr. propratne stvari.
Najvazniju stvar ti nisu rekli da jedna sadnica kosta 0,78 evra i da ne moze bez sistema za navodnjavanje i mreze za zasenu sto je dodatni trosak.U malinama se zaradi ali se mnogo i radiali daleko manje nego sto se misli.Jedno je neto a drugo je bruto.
 
Fertodi zamatos je malina koja se tek od pre dve tri godine pojavila kod nas i ove godine su ubrane prve kolicine.Ti ljudi ti nisu rekli da je od tih 300 000 bruto 100 000 neto bez podizanja zasada i posedovanja mehanizacije i dr. propratne stvari.
Najvazniju stvar ti nisu rekli da jedna sadnica kosta 0,78 evra i da ne moze bez sistema za navodnjavanje i mreze za zasenu sto je dodatni trosak.U malinama se zaradi ali se mnogo i radiali daleko manje nego sto se misli.Jedno je neto a drugo je bruto.

Па колики је улог за наводњавање, подизање засада и засену на 10 ари?
 
U malinama ako se dobro radi jedna trecina su ulog u malinjak,druga trecina troskovi berbe i treca zarada vlasnika.Svi racunaju koliko je predato puta cena i hvale se koliko su zaradili,srpska posla a zarada je daleko manja.
 
Nazad
Vrh