Колика вам је просечна добит од 1ha земље?

1 ha = 1.75 kj

Zemljostrugar slagao za 25e jer ako neko plaća 300 po kj, to je 525 po ha
 
Čitam po forumu.Ove godine nula,vamo nula tamo nula.Svi rade za nulu.Od čega vi bre ljudi zivite,šta radite?Verovatno pasete travu kad ste svi na nuli.Da ste na nuli bataljivali bi vi to davno,A ne svake godine sve više i više zakupa.Svako je za mene lud ko radi protiv sebe.
Sa zakupom od 200e po jutru i ako daju subvencije ostane neka količina od 180-200e po jutru na dobroj zemlji.Neki prosek kad uhvatim.Moj račun.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Kada se odbija amortizacija masina ostane nula, barem kod mene u kraju.
A kako vidim I po vojvodine sa ovim rentals od 400e po hektaru, ne ostane nesto.
Jedi o ko ima svoju zemlju moze da racuna na neku lepu zaradu.
 
KOd nas ovde 1ha=100e za godinu,...Moja racunica je da ako imas sto neko od kolega rece gore svu potrebnu mehanizaciju sem kombajna ostane zarada...Te price da nema zarade ne piju vodu,nego ajde nemoj da radis nema tu leba,al daj meni tih deset ha kad vec radim 50ha radicu i tih 10ha za dzabe,ajde molim te....Nikom se ne isplati,a svi povecavaju povrsine...DA ima troskova ima,a da se mora uloziti mora,nema prinosa bez ulaganja....Ovde se prodaju price da kukuruz radja po 12t ha,psenica 8-9t i niko nema zaradu....Covek lepo pita,i odmah se osuje paljba po njemu....
 
Ja nevidim ko je osuo paljbu po njema?Ljudi su izneli kakva je trenutna situacija,i nevidim gde su pogresili.
 
Jeste, kukuruz rađa po 12t/ha, a može i 200kg/ha! A ulog isti. Pa ti vidi kakva je to kocka!
 
Ako može da ti pomogne , moja gruba računica u kukuruzu recimo je da je prinos od 5-5.5t/ha suvog zrna , nekada i 6t/ha čista nula i to bez uračunatih dnevnica i bez uračunate kupovine mehanizacije. Znači ako rodi više to je plus . Recimo ako je prinos 10t , a to je teško izvući prinos svih parcela i u dobroj godini jer neke podbace , onda ostane 4.5t xrecimo 0.14e = 630e zarade po hektaru .
Evo recimo moji prosječni prinosi kukuruza zadnjih 5 paklenih godina je
2010 = 9t/ha
2011= 4t/ha
2012=5t/ha
2013=9t/ha
2014=10t/ha
2015=5.5t/ha
 
Za 2015 godinu ulog po jutru bez arende : Kukuruz 41400 dinara
Pšenica 40500 dinara
Suncokret 39000 dinara

- - - - - - - - - -

Za 2015 godinu ulog po jutru bez arende : Kukuruz 41400 dinara
Pšenica 40500 dinara
Suncokret 39000 dinara ,inače od uvodjenja evra ne racunajući 2012 godinu prosečna zarada na zemlji u vlasništvu 262 e po jutru,ako nekom treba imam paritete i zaradu od 1989 godine.
 
Evo ovako,kukuruz prosle godine:

Kirija za zemlju 12000
Seme zp 606 2xsj 10000
Djubre 200kg urea+200kg kan 17200
Prskanje od korova 4000
Branje 12000
Nafta 100lx120din 12000
Ukupno 67200po ha

Rodilo je u proseku 7t/ha x 15din = 105 000 - 67200=37 800 tu ulazi moj rad i amortizacija

I jos da dodam da su prosek pokvarile parcele koje su prve godine u zakup i na kojima je baceno samo 300kan u spartanju,losi uslovi setve,lose nicanje,velika zakorovljenost i to da sam kasno uzeo u zakup pa nije moglo bolje za krace vreme da se odradi

Ove godine je zaoran 200kg map po ha sto ce povecati ukupji trosak za sledecu godinu,ali se nadam i vecem prinosu bar za 1-1,5t ha ...da je moja zemlja i da imam berac ostalo bi jos 200e o ha,ali i ovako se ne zalim....E sad sto radim jedva skupljenih 10he zemlje i sto nisam u stanju da se prosirim i ulozim u jos bar 20ha,to mi niko nije kriv...Svako dobro zelim svima:ppozdrav:
 
Kod nas nema ispod 350 e/ha,ako si brao kukuruz,znači da si ili prodao u klipu ili kasnije krunio krunjačem,tu ima još troškova,nafta ni na jednoj pumpi prosle godine nije bila ispod 136 dinara,7 tona rod po hektaru je izvanredno,možda i svetski rekord bez mešanog djubriva,nepotrebno puno azota obzirom da imaš jako mali sklop,50000 biljaka po hektaru je 35 cm razmak...U svakom slučaju svaka čast,po malo sam i zavidan na takve rezultate a posebno na cenu arende.
 
Nadam se da nisam mnogo pogresio u racunanju. Evo ove godina psenica bila 18 rsd rod vise nego dobar al zato nasejano jesenas svaka 2 njiva ma i gusce. Ulozi u psenicu isto boli glava videcemo kolika ce cena da bude na prolece. Od cega se zivi ajd recite od cega pola Srbije zivi, prosipanje iz supljeg u prazno. Svaka godina sve gora i gora. To gde je zakup 100 e po H toga kod nas u Vojvodini nema alo odvojite vasu poljoprivredu u Uzickoj Republici i u Vojvodini. Nemoze ni da se poredi ni po prinosima niti po povrsinama koje se obradjuju a o masinama necemo ni da govorimo. Nazalost kod nas u Vojvodini je racunica sve gora i gora , ako bude jos par godina za redom susa odosmo svi pod led ili pod sesir.
 
Cista zarada po ceni da odmah prodas proiyvod i psenice i kukuruza i da nemate svoj kombajn,sa oko 150 kg uree i dva prskanja je oko 300 e po jutru...plus minus 20 e,zavisi kakva je godina,ali u principu i da dobro rodi cena je niza i obrnuto...Nesto vise ostaje ako se roba cuva pet sest meseci...eto to je cela istina,ko kaze drugacije,laze...
 
1 ha = 1.75 kj

Zemljostrugar slagao za 25e jer ako neko plaća 300 po kj, to je 525 po ha

Има тема о аренди, овде само могу да кажем да ми аренда од 350€ по кј астрономски звучи. Између осталог се зато и питам на овој теми колико онај који ради земљу узме од ha, или јутра, свеједно.
 
Nazad
Vrh