Žetveni ostaci-biomasa kao energent za grejanje domaćinstva

Meni se ne sviđa mali prostor za pepeo (koga kod sojine slame ima u veeeliiikiiim količinama), i pomalo nepraktična brava za vrata...
 
Kum je napravio sistem klizača na kombajn, pa 12 redi kukuruzovine što prođe kroz kombajn balira u jenom prohodu(ne grabi kukuruzovinu) Kaže da je bala puna šapurika, i da mnogo više kalorija daje od sojine slame. Ovo je prva godina da tako radi pa ćemo videti kako će se pokazati.

- - - - - - - - - -

To za suncokret bi voleo i ja da vidim...
 
Pretpostavljam da je smrt za presu, ako tarupira, onda pika nemože da pokupi, a ako kosi onda balirka ima da se nasecka stabljika, da se polomi od posla. Zato sam poisao da bih voleo da vidim. Čovek svakakva čuda izmisli..
 
Presovao je čovek sa Džon Dirovom presom, ali nisam video kako... kaže da se teže radi nego kukuzovina. Istarupao je suncokret pa posle nekoliko dana pokupio i presovao. Bale su bile odlične, čvrste i jednake.
Suncokret je kaloričniji od soje.
 
U sad ste me ubili u pojam za kukuruzovinu!!! Imam ko da mi pojede kukuruzovinu (ovce) pa da nastavim da baliram soju, ne znam kakva ce biti sad posto je dosta kisla na otkose:sta:
 
U sad ste me ubili u pojam za kukuruzovinu!!! Imam ko da mi pojede kukuruzovinu (ovce) pa da nastavim da baliram soju, ne znam kakva ce biti sad posto je dosta kisla na otkose:sta:

Kakva god da je ,uvek je bolja od kukuruzovine, veruj mi.Od kukuruzovine će samo da te boli glava.Ja sam jednom probao i nikad više
 
Poslednja izmena:
Sojina slama je bolja za ogrev ako pokisne i osusi se,lepse se spakuje bala,vise stane u nju i bolje greje,samo je cena,al neide na reviju
 
Ako se jos neko slaze sa markovom konstatacijom da me ne boli glava neka ovce jedu kukuruzovinu :haha: a ja cu nabalirati jos 500-600bala soje...
Svakako se slazemo, kukuruzovina bi mozda bila dobra da se osusi tj. pregodisnji, ali ko god iole ima uslova za soju, pa makar i iz drugog atara ne treba da razmislja o drugim vrstama bala, i sto rece mindjusar kad pokisne slama u otkosu jos se bolje sabije pa bude nesto kao polubriket.
 
Radimo,radimo...

IMG_20160902_164908.jpg


IMG_20160902_164501.jpg
 
Kako vas ne mrzi tolike bale da utovarate,istovarate,prljate dvoriste,dimite komsijama,maltretirate se sa pepelom?
 
Nazad
Vrh