Žetveni ostaci-biomasa kao energent za grejanje domaćinstva

mislim da je rešenje da se ta masa samelje na odredjenu frakciju i sa pužnim trasp.ubaciva u gorionik to sam radio kad nisam imao dovoljno piljevine pa sam kupovao čokanj sa sve ljuštikom i mleo gorelo je super e sad prisustvo stabljikei veće količine lišća ?
 
Deni je napisao(la):
sirove šapurike(čokanje) nakon kombajniranja nisu za loženje :nono:

Sa njim je problem samo raspaliti vatru, ali ako se ubacuju u vrelu peć izoge samo tako. Provereno.
 
Odg: Žetveni ostaci-biomasa kao energent za grejanje domaćinstva

nisam imao dovoljno piljevine pa sam kupovao čokanj sa sve ljuštikom i mleo gorelo je super e sad prisustvo stabljike i veće količine lišća ?
To što si kupovao su bile šapurike od kukuruza koji je krunjen iz čardaka a ne pokupljene iza kombajna koji kruni na njivi.
 
bojcetic je napisao(la):
U paorske peci su se lozile "ogrizine" ili stabljike kukuruza. hvala bojceticu!
Branko je napisao(la):
Meni lično je problem skladištenje tolikog energenta.
Čokanji najmanje mesta zauzimaju.
e pa tako reci da ti je skladiste problem!
Deni je napisao(la):
sirove šapurike(čokanje) nakon kombajniranja nisu za loženje :nono:
jesu jesu jos kako kad se zima otegne da vidis kako gore!
urban je napisao(la):
mislim da je rešenje da se ta masa samelje na odredjenu frakciju i sa pužnim trasp.ubaciva u gorionik to sam radio kad nisam imao dovoljno piljevine pa sam kupovao čokanj sa sve ljuštikom i mleo gorelo je super e sad prisustvo stabljikei veće količine lišća ?
mislim da je to dobro resenje mozda i najbolje.
 
dukej je napisao(la):
Međutim bojim se da bi se tako nekontrolisano mogla upaliti smola i da oštetim dimnjak pa se za sad zadovoljavam ovim postepenim sušenjem i nestajanjem smole uz standardno loženje.
Ovo je itekako moguce, cale je tako upalio dimnjak da izgori to sto se nahvatalo na njemu, pa je dimnjak popucao na segmente , po desetak cigala u komadu....morali smo da ga srusimo jer je pretilo da ga obori kakav jaci vetar i napravi nevidjeni cirkus
Post je spojen: [time]недеља, 26. децембар 2010. 10:26:45 CST[/time]
_________________________________________________
@ sinisa 1979 ako imas jos neke informacije o tom levatoru koji ubacuje tuluz/sapurike u prikolicu prilikom vrsenja, hajde napisi. To bi nam resilo mnoge probleme :cao:
 
milan_spay je napisao(la):
nisam imao dovoljno piljevine pa sam kupovao čokanj sa sve ljuštikom i mleo gorelo je super e sad prisustvo stabljike i veće količine lišća ?
To što si kupovao su bile šapurike od kukuruza koji je krunjen iz čardaka a ne pokupljene iza kombajna koji kruni na njivi.

da, da, naravno iz čardaka ali kod nas većina ne komuša nego kako berač obere tako ga skladiše a tako i krune pa tu u čokanjima ima dosta komušine
 
Farmer II je napisao(la):
@ sinisa 1979 ako imas jos neke informacije o tom levatoru koji ubacuje tuluz/sapurike u prikolicu prilikom vrsenja, hajde napisi. To bi nam resilo mnoge probleme nazalost nemam barem ne trenutno ali cu pitati ljude koji su to radili pa cu pokusati preneti-objasniti kako je izgledalo i radilo.
 
Važi druže, kad stigneš ti napiši :cao: verujem da mnogi beru samo zbog šapurika, a taj levator bi rešio sve te probleme :D
 
Zanima me kako vam rade grejanja na bale i biomasu ovih dana kada spoljne temperature ne idu preko -5?
 
znam coveka koji je sam ubacio plinsku bocu iz auta(naravno cistu i praznu) u pec i napravio sebi centralno grejanje! iako su ga mnogi odgovarali od toga on nije odustao i bolje sto nije jer je mnoga usta zacepio! i sad se greje na sve sto gori i moze da strpa unutra.

evo slike sličnog rešenja
maxz10.jpg

rjqvyf.jpg
 
Oglično rešenje,samo mislim da ima jednu grešku što je pumpa na napojnom vodu ako sam dobro video ::svaka cast::
 
cukaneca je napisao(la):
Zanima me kako vam rade grejanja na bale i biomasu ovih dana kada spoljne temperature ne idu preko -5?
Evo ja se grejem na biomasu trenutno, (jer je nabavka manje kolicine ugla zakazala zbog neorganizacije) , nema nikakvih problema (da kucnem u drvo )što se tiče minusa, toplo je po sobama, negde i pretoplo ... :cao:
 
cukaneca je napisao(la):
Zanima me kako vam rade grejanja na bale i biomasu ovih dana kada spoljne temperature ne idu preko -5?

Grejanje radi odlično, jedina razlika u odnosu na malo toplije dane je u količini šapurika koje dodajem bali prilikom loženja. Sad kad je ovoliko hladno malo pojačam šapurike i temperature su iste kao i kad je toplije napolju i kad stavljam malo šapurika. Inače same bale bez šapurika u ovako hladnim danima bi mogle zadovoljavajuće da greju samo ako bi se ubacivala bala za balom na svakih sat do sat i po vremena maksimalno. Moram napomenuti da ja pod zadovoljavajuće podrazumevam malo veće temperature nego što se smatra da je potrebno i prikladno a uz to mi ni kuća nije toplotno izolovana.
 
@jhona DERU


Volim te najvišeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....................................ž

Samo zato što si mi komšija..........................
 
Ja imam pec radijator zrenjanin a razmisljam da uzmem pec na bale pa neznam za koju da se odlucim,molio bih za savete :sta: :cao:
 
sa koliko rebara ti je pec ? ja imam isto i razmisljao sam da skinem prednju plocu sa vratima ( komplet ) i onda bi bala soje lepo stala, samo bi morao da je stavljam na kant
 
Imam 11 rebara ja sam je prosirio za dva inace pec je neunistiva samo kada bi moglo da se uradi to sto si predlozio to bi bilo exstra.
 
Ja sam ove godine prešao na grejanje baliranom sojinom slamom. Kupio sam senćanski kotao i cena je bila 110000 din. Ima na njemu nekoliko sitnica koje bi mogle biti i drugačije ali u celini sam zadovoljan. Bilo je već reči o njemu ranije u ovoj temi, ali ako treba mogu postaviti i slike.
 
Nazad
Vrh