Žetva 2012

I ja obišao danas pšenice,sve je još meko zrno sledećih 5 dana mislim da nećemo kositi.
SUBA ima još izrazito zelenu stabljiku u donjem delu biljke:sta:,ne znam jel to sortna odlika ili je urea u kasnijim rokovima prihrane.
Zrno obećava i celokupan izgled ali je klas za trećinu manji od balatona i apača.
Najveće razočarenje arlekin!Ne deluje obećavajuće ali videćemo kako curi.
Inače kod nas tek danas počeli ljudi stidljivo sa žetvom.
 
Aj videćemo,mada mi ne uliva poverenje.
Taj je dobio 3 prihrane (mali eksperiment)
1 put urea 100 kg po KJ
2 put SAN 100 kg po jutru
3 put Urea 75 kg po jutru.
Za čudo ništa ali sam očekivao da poljubi zemlju.

---------- Poruka napisana u 21:10 ---------- Prethodna poruka je at 21:09 ----------

i predsetveno 100 kg map-a po jutru.Predusev suncokret,ništa prskanoza bolesti samo tezis za korove.
 
E moja je za nijansu zrelija od te tvoje sa slike,ja mislio da klas mali ali vidim da je isto i kod tebe.
Nisam imao ovu sortu ali sam je stavio jer su mi rekli da ima odličan hektolitar pa da nafilujem apača:osmeh:
 
Istina je da ume da nacuri više od Apacha ali ne nadajte se sjajnom hektolitru.Prošle godine kod mene nije mogao da pređe 74.Ove godine ga takođe imam i to skoro na svim parcelama.Urađena su dva tretmana protiv bolesti i šta bude biće svejedno ga više nikada u veku neću sejati.
 
I ja sam imao problem da mi se gasi u radu (zmaj 135) i menjali filtere, prali rezervar.. kod mene se na sledeci nacin manifestovalo da cim se zagreje on počne da se gasi i onda smo uvek imali flasu iz zamzivača i sipali ledenu vodu na pumpu za gorivo i kada bi se ohladila on bi palio. Kod mene je rotaciona pumpa za gorivo i ona ima u sebi neke klipove i opruge ( ne razumem se bas najbolje) i zbog razlike u temperaturnom širenju dolazilo bi do zaglavljivanja tih klipova. bili kod bošiste koji je to razradio i već 3 god. nemam problema sa gasenjem u radu.
 
@ ddragann
Ma mora da je Željko nabavio seme nekom kompenzacijom pa nam svima nahvalio:osmeh:
Sada sam dobio neke informacije onako ofrlje.
Na hektolitar od 72-76 skida se 1% za 1% a ispod 72 za svaki procenat se skida 2%.
Tabelu mi nije drugar diktirao samo mi rekao da za vlagu preko 16% ostaješ bez 10%:sta:
Neću da iznosim koja je zadruga dok ne proverim tabelu .
Sutra ću zvati u BNS da vidim kako je tamo inače sam čuo da jednom članu foruma iz Vladimirovca nisu primili pšenicu sa 16% vlage .
 
Danas predam na mlin malo pšenice što sa ovro pre neki dan (zvezdana) i tehnolog uradi analizu, kod nje hektolitar 83,5 a u Turiji na silosu 81,8 ista ta pšenica jedino što je tehnolog merila onim tegovima i tablicom a na silosu sa digitalnim aparatom ali razlika je velika.:sta:
Sutra ako bog da vršem još 7 kj u srbobranskom ataru i gotovo moje.Gledao sam je danas i mislim da će da se navrše i tu dosta samo će kvalitet biti lošiji mislim na hektolitar.
 
Nazad
Vrh