Žetva 2012

Juce pkosio psenicu sorta Balaton povrsina 1h danas predao 5,5 tona po hektaru 12.3 vlaga jesanas baceno 200kg 15:15:15 i jedna prihrana ureja 250kg nije prskano protiv bolesti.


 
Danas popodne ovro jednu parcelu oko 2kj (nepravilnog oblika merena prskalicom i potrošnjom semena)sorta ns40s,hektolitar 81 i težina 9900kg a druga isto merena kao prva površine oko 40-45ari (njiva na lakat što bi ja rekao) sorta zvezdana a hektolitar 81,8 i težina 3050kg.Ja lično prezadovoljan prinosom ponaročito sa 40s oko 8,6t po ha:ppozdrav:.Videćemo šta će biti sa sa parcelom od 7kj u srbobranskom ataru ali sigurno neće biti kao ove dve.
Evo i neka slika.
 
Vidi se po slikama da je pšenica stvarno super.Svaka čast.
Može li koja reč o agrotehnici u toj pšenici.
 
sale,koliko si semena posejao po jutru? I ja imam tu sortu po prvi put,ne izgleda lose ali vaga ce kazati svoje,planiram od nedelje zetvu pa cemo videti.Inace ja sam sejao oko 145kg po jutru.
 
Predusev soja koja je jednom potanjirana i dva puta posetvospremirana a pre tog bačeno 100kg mapa po kj i 50 kg uree po kj a seme 40s domaće jedino je zvezdana original.Setvena norma 40s je 160kg semena pokj a zvezdana 120kg po kj (tu mi je greška , malo bačeno semena a sušna jesen).Što se tiče prihrane 100kg uree po kj u dva puta(50-50%)( rađena n-min analiza i trebalo je baciti 100kg ana po kj a ja bacio uree 100kg pošto sam je bio kupio) a što se tiče prskanja rađeno sledeće, prskanje od trave sekatorom i rađena prva zaštita od bolesti tiltom sa rastopljenom ureom 3kg po kj a druga zaštita od bolesti sa duetom ultra sa insekticidom fobos i rastopljena urea 3kg po kj.
 
Evo sada sam došao kući,skidali simonidu(inače proba sorte,u ličnoj režiji) sejana 06.10 predusev uljana repica dva puta tanjirano,200kg po h urea početak marta,200 kg sana kraj marta ...prskano mustang i prehrana 3x20 6kg po h ...prinos nije meren 90 ari dva zmajeva(142) bunkera...inače najlošije pšenica kod mene ove godine...
 
Poslednja izmena:
Danas uradili simonidu,3000kg po kj,83hl i 11,9% vlaga.Jako sam zadovoljan.

Cujem da su neki kosili apaca,ima dobru vlagu,ali hl jako los,ispod 74.
 
danas pokosena psenica ns 40 s povrsina 2 kj prinos 7016.88 kg hektolitar 85 vlaga 10.8 ja zadovoljan :osmeh:
 
Ja pokosio apach na 2,5kj i prinos je 3100kg/kj 13vlaga,77 HL.Takođe šokošen i arlekin 3300kg/kj,vlaga 12,5 sa hektolitrom od samo 72.
 
Danas se spremili da kosimo dve parcelo u ritu ali neće "mečka" da tera zmaja.Nismo ni stigli do parcele od 8,5 kj a motor se tri puta ugasio.Došli kući jedva ,sve očistili ,izmenjali filtere i nazad .Otišli do parcele od 2 kj ,pokosili je i u povratku opet problem sa napajanjem .Sumnjamo na AC pumpu ali je čudno što malo radi pa malo ne radi.Gorivo je čisto ,filteri koji su zamenjeni su bili čisti ali nešto ne valja.:sta:
Da li neko ima ideju šta to može biti.
Pokošeno 2 kj simonide .HL 83 vlaga 12,? primese 3 % .Na dva jutra 6780 kg.
 
@kiraj
100% AC pumpa, tako je i mene jesenas u kukuruzu zezao, pokosim jednu njivu i idem na drugu i on se stalno gasi, kupili novu Ac i tih problema više nismo imali...
 
I ja danas krenuo,skinuto 3 lanca simonide odokativno oko 10t posto ce tek sutra da se kipuje,vlaga 15,6.
Posle presli na NS40 ali tu je vlaga 19,8 tako da smo dosli kuci.
 
danas prrobao mijeriti vlagu rucnim vlagomijerom, 14.9,11.4 pa opet 15.3 kako gdje na njivi i kako koja njiva, kad se doda jos cca 2 posto kada prodze kroz konbajn racuajte, uglavnom nista jos dva tri dana... inace pšenica izgleda odlicno nadam se i da ce tako i vaga reci.... sorte srpanjka lucija i 3.2 ha tacitusa...
 
3.8 ha simonida, sejano 150 kg, 150 kg 3x15 i 150 kg an, danas pokoseno ukupno dalo 16 tona, vlaga od 11.8 do 12.3 a hl od 76 do 78.1 u zavisnosti od ture,s obzirom na ostale tu u okolini, ja zadovoljan.
 
Nazad
Vrh