Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Добро, потражио сам који готови бетон би ми одговарао за бетонирање по овим температурама. Остало мој труд.
 
Ово је 160 милиметара. Нисам видео сиве овакве димензије за канализацију. Знам на послу да има пластичних цеви за водовод само је пуно дебљи зид.
 
Не значи ми зато што креће одатле. Напољу иде још једна од 45°, између 40 цм цев испод зида и клизне спојке. Треба да иде делом кроз стари колектор од 600 мм. Њега остављам као ревизију ако буде зачепљење.
 
Ово је 160 милиметара. Нисам видео сиве овакве димензије за канализацију. Знам на послу да има пластичних цеви за водовод само је пуно дебљи зид.
Te za vodovod 10bar sam imao na poslu radio podzemne vodove za hidrantsku mrezu, ali muka je u gumicu naterati bas muka
Ruma plast ih je radila sve 12m duzine

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Овде те пластичне цеви користе за осоку све до 450 мм и све под притиском. Још није било проблема са њима.
 
Stvarno spontano namešteno, tek sinoć kad postavih sliku, videh da sam potrefio ugao..😂
Bliže kameri je kupovno držalje, vidi se, a ono dalje je pravljeno, od 0 , naravno, bagrem je "osnovna sirovina"...👌
Premazao uljem, nek' upije malo, dok ne odlučim hoću li ih farbati nekom bojom ili da premažem još jedared uljem posle nekog vremena...👋
Govorilo se o kajlama, e , ovde nema kajle, ni na jednome, obadve sekire su nasađivane sa suprotnog kraja, malo po malo, a na kraju ostavljeno proširenje da ušica sekire sama useče i nalegne, onaj višak drveta na vrhu se malo obrusi i ne može da spadne sekira ili klizi sa držalje nikada ....
Mukotrpan i spor proces, ali sam imao strpljenja, a i vremena na pretek...
 
Poslednja izmena:
Neke ušice su pravljene da se tako mogu nasaditi. Ove manje sjekire nemaju tako velike ušice pa mora ići klin.
 
Nazad
Vrh