Šta čitate ovih dana, preporučite knjigu

Evo malo poezije o seljaku... ako iko voli.
Ronald Stjuart Tomas
81cd6bd258e64aff749aae2574cdb02d.jpg


Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Počeo sam da čitam
Autobiografija jednog jogija.
U ovo vrijeme praznika u kuću dolaze različiti ljudi ali razgovor koji se povede poslije ručka ili za popodnevnu kafu je uvijek isti.
Obuzme me neki osjećaj prisilnog učestvovanja u mlaćenju prazne slame i radije bi da ćutim ali neki crv u meni kaže:
Prvo obavi ovozemaljske dužnosti dobrog domaćina pa onda čitaj ili razmišljaj što ti srce traži.
A srce kaže:
Pročitaj ovu knjigu!
 
Stigao do 5 knjige "Pesma leda i vatre"...😎
"Ples zmajeva"....
Već par Poglavlja sam "progutao"....😆
Čitam povremeno, kad ukradem malo slobodnog vremena, već oko godinu dana...
Mnoogooo zanimljivije nego serija "Igra prestola", proizašla iz knjige...
 
Pročitao gore pomenutu knjigu. Za mene je dobra ali me je malo razočarala. Očekivao sam da će bar malo otkriti neku tehniku ili vježbu.
Ipak je ovo samo autobiografija. Govori o svom životnom putu i susretu sa raznim duhovnim i svjetovnim ljudima. Oni koji vjeruju, njima je dobro a za one koji traže samo dokaze ima dosta podataka koji su provjerljivi.
 
Нисам читао, али јесам, по први пут, слушао аудио књигу - "Константиново раскршће", коју сам чак и нашао у .пдф формату, али никако да нађем времена и скупим воље да је прочитам, а нека писања о самој књизи су ме баш поприлично заинтригирали.

И ево, у претходних пар дана одслушао сам осам и кусур сати те аудио књиге и... када сам престао да будем пријатно изненађен читавим тим концептом аудио књиге, "Константиново раскршће" ми се учинило знатно мање интересантним него што сам мислио. ОК су дијалози, писац лепо описује оно што жели да нам нагласи, али после толике количине ликова и простора који им је у књизи посвећен, не капирам зашто је тако разводњена прича и ономе што би требало да је тежиште приче (Константинов мач и оно шта он представља Швабама, па вампир Лукић и његова улога...), а практично исто простора у пажње посвећено ликовима који би реално требало да су секундарни.

Какогод, сада сам у потрази за још аудио књига на српском, па ако неко има нешто за препоруку...
 
Zorge.
Kad si već u potrazi tih audio knjiga , ako naletiš na Bibliju ili bar Novi zavjet volio bi da javiš.
Nije za mene ali imam par baba koje čitaju teško ili ne znaju a to je njima interesantno štivo u njihovoj staračkoj samoći.

Trenutno čitam
Tantra spiritualnost i seks. Osho.
Za one koje interesuju te duhovne stvari. Tantra, joga, misticizam i sl. Dobra knjiga.

Uporedo sa njom iz slične oblasti čitam od Rudolf Steiner.
Kako se stječu spoznaje viših svjetova.
Može proći mada je malo zastarila. Ove, za mene, novije tehnike su bolje.
 
Пази, ако налетим на то, сетићу се да си ме то замолио, јер није баш уобичајена "музичка жеља".

Постоји на Јутјубу канал "Хелм каста" (обично имају емисије са политичким дијалозима, ал' овај њихов под-канал је нешто друго) са аудио-књигама. Реко' 'ајд' да проч... овај, чујем "Књигу о Милутину" Данка Поповића и... авај - дикција и интонација наратора, које "leaves much to be desired" ме одбише од те работе.

Скинуо неку фантастику од неког Сергеја Сљусаренка, "Мркло светло" (игра речи, није мркли мрак, већ светло), где је наратор (разуме се, на руском језику) неки Олег Лобанов. Да не поверујеш која разлика! Веома пријатно за слушање када је дикција ОК и пријатан глас.
 
Od tih eksperimenata naišao sam samo na knjigu: Eksperiment delpas.
U njoj se sa naučne strane pokušava dokazati ili osporiti postojanje duše i ako postoji kuda ide poslije smrti tijela.
Dobra knjiga i kao zabavno štivo a i da se malo čovjek podsjeti onog starog pitanja: "Ko sam ja i kuda idem".
 
Zavisi od raspoloženja, kad sam loše volje čitam epsku fantastiku...Kad imam snage obnovim Idiota ili tako nešto...Kad hoću da se smorim pročitam 5 strana Zapisa iz mrtvog doma i posvađam se sa 10 ljudi za 10 minuta...
 
Ima li neko knjige ili je negde čitao o Montok projektu i Filadelfijskom eksperimentu?
 
Dalas `63 od Stivena Kinga ima sličnu tematiku, donekle (putovanje u prošlost, efekat leptira itd.). Čitao sam je nedavno, drži pažnju, svidela mi se.
Inače, imam Kindle za čitanje e- knjiga, pa se ovih dana bahćem sa konvertovanjem PDF-a u mobi format, neka literatura što sam pokupio s neta u vezi sa :pcelac::i sve je ok dok nema fusnota.
Što se tiče e-knjiga, imam oko 4000 naslova što sam dobio sa uređajem, ako nekome treba mogu da prosledim. Matiću, ovo što ti tražiš nemam.

Frkani, audio Bibliju imaš na yt, podeljena je na Knjiga Mojsijeva 1, 2, 3... Novi Zavet isto. Jedino ti treba program neki da skineš i prepakuješ u mp3 ili šta već hoćeš. Možda nije cela Biblija, ali ima tu dosta sati materijala.
 
Danas odem na ribolovački sastanak pa dijele časopis, naravno o ribolovu, i jedan stariji član odbija uz obrazloženje.
"Ja sam u životu pročitao Družina Pere Kvržice, a da sam znao da će da izađe film nebi ni to čitao". Baš smo se nasmijali.
Inače ovih dana pa i cijele zime se bavim sa Osho-om. Meni leži taj njegov stil a i tema o kojoj govori mi je bliska i interesantna.
Knjige su u PDF formatu i ima ih dosta ali jednu tražim i pokušavam da skinem ali ne ide.
Knjiga nosi naslov:
"Kako da uskladite telo i um. Kako da umom iscelite telo."
Našao sam na jednom mjestu i skinuo ali samo prvih 15-ak stranica.
 
Prosek oko 300 strana po knjizi kod Witchera,ja navikao na hiljadu,sad mi ovo dodje kratko bas a ima neku godinu kako sam citao witchera...kad je nesto dobro volim da traje.Sad pre neku nedelju sam procitao ''Ritam Ratovanja'' od Brandon Sanderson-a,4-ta knjiga ,tj pretposlednja,cekamo 2 godine za petu knjigu,svaka knjiga je malo obimnija od prethodne,poceo sa oko 1000 strana prva knjiga,ova je imala skoro 1500,uzivancija koja traje :D.Odlicna prica,meni se jako svidja,ako dete moze citati Witchera,ovo moze sigurno,4 knjige preko 5 hiljada strana i drzi paznju non stop,Sanderson je odlican pisac i za razliku od Rothfuss-a uvek ispostuje rokove,a ne da cekamo preko deceniju na neku knjigu.....Pod ovim mislim na KingKiller Chronicles koje imaju strasno dobru pricu,takodje je mogu svi citati,ali kad je nesto nedovrseno,uzas .....
 
Nazad
Vrh