Šljiva

Iscimaću Željka da mi skarabudži neki 😁
Имаш Кинеза, носи 40 лит. А Жељко може уместо подвесних мина да стави резервоар и прскалице па 50% субвенција од Министарства пољопривреде а 50% од Министарства одбране ал' у случају рата мора дрон у реграуте.
 
Ja sam juce gledao, kod mene sljiva nije osetila ovo, samo da ne bude nekog mraza ovih dana, bice super.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sljivu danas oprskao u precveravanju.
Lepotici skoro otpale sve latice a rodna na 80 posto precveralih a kod stenlejke nesto manje.

Visnje u punom cvetu i oprskao protiv trulezi bez insekticida.
 
Ben roje cime si prskao? Jesi menjao dimetoat necim ili ti to ostalo od prosle godine? Meni ostalo ali pise da proizveden marta 21. a rok trajanja 2 godine... Ne znam cime da ga zamenim a da se mesa sa mankogalom i akordom...
 
Ovo sam u backoj prskao sljive u precvetavanju sa akordom za moniliju plus mankozeb i protiv osa nurelld.
Dimetoat cuvam za sljive u okolini Uzica
a za osu je dobar i nurelld.
Inace bilo je crnih osica mnogo.

Visnje sam ciprodinilom plus mankozeb.
One su u punom cvetu.
 
[QUOTE="Amater06, post: .... Meni ostalo ali pise da proizveden marta 21. a rok trajanja 2 godine... Ne znam cime da ga zamenim a da se mesa sa mankogalom i akordom...
[/QUOTE]

Ja mislim da je rok upotrebe bar tri godine ako ne i cetiri.

Inace mislim i ako rok i prodje jednu godinu nije strasno, mozda je za par procenata sredstvo manje efikasno.
Bolje i tako nego da se ono baci.
 
Rekoh ti nepotrebno ,a ti kako hoces. Za kokomices ti ide kasnije kad budu u zrnu graska i onda sve do berbe i naravno posle berbe .
 
U pravu si.

Racunao sam ima listica mankozeb ima sirok spektar, pa reko ajde da oprskam.
Prskacu jos jednom kad bude sto kazes kao grasak verovatno prva dekada maja ditation ili kaptan mozda dodam akord i nekim insekticidom gledacu da je kraca karenca decis verovatno. I to ce mi biti zadnje prskanje do berbe.
 
I ja sam uspeo da odradim tretman u subotu na nedelju...
Šou. Izbuši mi se zadnja guma na traktoru oko pola 1 noću, atomizer pripun, nemam kompresor na kinezu. Čekaj ćaleta da dodje drugim traktorom, šakali zavijaju oko mene 😁.
Kući skidaj gumu, ko bi reko da oma pbična flekna završi poso...
Do tri sam se vratio i završio posao da 7 ujutru...
 
Meni se to redovno desava do duse samo sa prednjim gumama.
U subotu sam radio tretman, vreme bilo idealno, hladnjikavo bez jedne pcele.
Cormax sam koristio protiv monilije a ubacio sam i insekticid zbog ose, Tonus sam nasao u Lokalnoj apoteci, predhodnih godina sam koristio inace Despot.
Kako nisam probusio ni jednu gumu, zabava ipak nije smela da izostane ni ovaj put!!

397bc5719e4ab970c042c01099f70c9d.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
I ja sam uspeo da odradim tretman u subotu na nedelju...
Šou. Izbuši mi se zadnja guma na traktoru oko pola 1 noću, atomizer pripun, nemam kompresor na kinezu. Čekaj ćaleta da dodje drugim traktorom, šakali zavijaju oko mene 😁.
Kući skidaj gumu, ko bi reko da oma pbična flekna završi poso...
Do tri sam se vratio i završio posao da 7 ujutru...
Sto radis nocu? Koja je temperatura bila?
 
Sto radis nocu? Koja je temperatura bila?
Uh više razloga.
Imao sam dosta ugovorenih obaveza preko dana a taman se i zemlja malo prosušila (sem u dve parcele ) a u nedelju je kiša bila najavljena i pala je.
Neon sam koristio a on bi trebalo da deluje i na nižim temperaturama.
I plus sam i insekticid ubacio...
I plus sam u nedelju uveče otišo van zemlje
Kažem ja mnogo razloga 😁
Najniža koju sam izmerio oko 5 jbg...
 
Nazad
Vrh