Šljiva

Ових дана радим кап по кап у шљиви, па ме интересује који проток капљача купити за шљиву.. Воде имам колико хоћеш, тако да то није проблем..

- - - - - - - - - -

Ових дана радим кап по кап у шљиви, па ме интересује који проток капљача купити за шљиву.. Воде имам колико хоћеш, тако да то није проблем..
 
Нема нагиба, равно ко тепсија.. Заливао сам то ручно, цревом до прошле године, али није то то.. Па сам решио то ускоро одрадити, имам укупно 100стабала..
 
2hx5af7.png


- - - - - - - - - -

Stanlej...pocetak pete vegetacije...orezan, oprskan bakrom, ceka cvetanje i krecu igre bez granica 2017 :)
 
Poslednja izmena:
Jaca, jaca...dabome... :)))

Kad se propusti u rezidbi ne otklone na vreme nego coveku zao da sece mlade vockice a onda mu pukne film i odluci da to dovede u red onda to ispadne ovako.

U sustini, rodni potencijal za ovu godinu je bio dosta dobar i svakako ga ne bi biljke iznele tako da sam iskoristio priliku da "bezbolno" otklonim greske u formiranju...

Kad se odradi letnja rezidba, sledece godine bice kao da nista nije bilo.
 
Sinoć šljiva č najbolja i č rana bile u balonima a sada otvoreno 70-80 % cveta, večeras prskanje , geomar + funomil . Zanimljivo je da je Najbolja više otvorila cveta od Rane:sta:
 
Da, to je vretenasti zbun, dosta je pogodniji za sljivu od obicnog vretena, zbog bujnosti podloge.
Posto je kod mene ta strana sjeverno-istocna i plus dosta je zaklonjena sumom isao sam razmak u redu na 2,5m bojao sam se da nece biti dovoljno svjetlosti, a mogao sam ici lagano na 2m, ali dobro sad znam za u buduce. Posto sam bio ogranicen prostorom isao sam medjuredno na 3,5m samo kako mogu proci sa traktorom 539.
 
Nazad
Vrh