Šljiva

I kod mene jutros završena berba,:-(
 
Otac bio u sljivi,krompiru,i boraniji.U višnje i maline nije smeo da ide,kaže da ga ne strefi srcka.Kad stignem s'posla idem ja tamo da se"obradujem"Da i vinograd je u k...u.
 
Berba završena za ovu godinu, ni za pekmez neće ostati. Samo da napomenem da sam čak prije najave na 2 dana koristio biljnji antifriz http://poljonet.com/product/cropaid/ koji sam platio bogami masno, samo bačene pare, kaže do -4 da drži, kod mene bilo -2. Kad đavo dođe po svoje džaba sve. Zanimljivo je to da u nizini nije bilo mraza, kod kuće gdje ima par voćkica ma ni osjetile nisu dok u brdu na 250 mnv sve otišlo. Evo i kao je izgledalo.













I višnja takođe.
 
Kakva steta, strasno !
Ali moramo dalje, nema druge.
Ja sam mislio sutra Nurelle D. Jel vrijeme?

- - - - - - - - - -

Nazalost nisam stalno prisutan u vocnjaku, pa nisam stigao da postavim klopke.
 
Bogami i kod mene ima par parcela koje su potpuno iste kao na slikama gore, s tom razlikom da mi je u vrhu krošnje ostalo nešto, kao i obodom parcela, gde je bilo višlje ili zaklonjenije. Bilo je mraza jutros i posle par sati je situacija ovakva. Jedino se tešim što mi veliki voćnjak nje kačilo, on je malo višlje, tako da štetu procenjujem na oko 25-30% ovogodišnjeg roda. S obzirom da se sijaset ljudi žale na istu sudbinu, mislim da će, makar u mom kraju, cena biti višlja od pretpostavljene.
 
Stvarno steta kolege.. Bas mi je zao..

I kod mene na kruskama, ima vec pozutelog formiranog ploda, nije mi jasno zasto sad odbacuje, verujem da je zbog ovog hladnog vremena ??
Ovde se dosta pisalo o aminokiselinama, kod mene u kraju sam nasao neke agritecno aminokiseline i planiram da sa njima uradim cim vreme dozvoli , da spasim sto se spasti moze..

Ako neko moze da mi prokomentarise ova dva proizvoda i doze koje da koristim >>

1.
Primenjuje se u dozi od 0,15 do 0,20% (15-20 ml/10l vode).Sastav Tecnokel Amino Mix:pH - 6,5

  • Fe - 3%
  • Mn - 0,7%
  • Cu - 0,3%
  • B - 0,1%
  • Mo - 0,1%
  • L'amino kiseline 6%

2.
Preporučena koncentracija primene je od 0,3% d0 0,5% u zavisnosti od fenofaze opšte razvijenosti useva.Sastav Tecamin Max:

  • pH - 6-6,5
  • Organska materija 60%
  • Ukupne amino kiseline 14,4%
  • L-amino kiseline 12%
  • Azot(N) - 7%
 
Stvarno steta kolege.. Bas mi je zao..

I kod mene na kruskama, ima vec pozutelog formiranog ploda, nije mi jasno zasto sad odbacuje, verujem da je zbog ovog hladnog vremena ??
Ovde se dosta pisalo o aminokiselinama, kod mene u kraju sam nasao neke agritecno aminokiseline i planiram da sa njima uradim cim vreme dozvoli , da spasim sto se spasti moze..

Ako neko moze da mi prokomentarise ova dva proizvoda i doze koje da koristim >>

1.
Primenjuje se u dozi od 0,15 do 0,20% (15-20 ml/10l vode).Sastav Tecnokel Amino Mix:pH - 6,5

  • Fe - 3%
  • Mn - 0,7%
  • Cu - 0,3%
  • B - 0,1%
  • Mo - 0,1%
  • L'amino kiseline 6%

2.
Preporučena koncentracija primene je od 0,3% d0 0,5% u zavisnosti od fenofaze opšte razvijenosti useva.Sastav Tecamin Max:

  • pH - 6-6,5
  • Organska materija 60%
  • Ukupne amino kiseline 14,4%
  • L-amino kiseline 12%
  • Azot(N) - 7%
 
Sve zavisi koliko kosta, dzabe mu ako je kao drin ili megafol cijenom. Ja cu ponoviti tretman za 5 dana, pa cu sledeci tretman tretirati sa slavolom. Cijena voca ce biti visoka..u to nema sumnje. Ali sta je sa narodom koji je ocekivao neki rod..tu jedino pomaze ko osigurava voce...a radi li ko to?
alex.bundalo@
 
Osnovno osiguranje ne pokriva prolećni mraz. Tu mahom ulazi grad, oluja, vetar, požar, udar groma. Na ovo ako hoćete da dodate mraz duplirate premiju.
 
Шљивар, значи и ја могу да се поздравим са воћем. Заштитио сам агротекстилом двије кајсије, једну брескву, аронију, боровницу и двије камчатске бобице па се надам да су преживјеле.
 
Ovo sušenje koje spominjete mislim da jest zbog korjena. Primjetio sam iste simptome i na šlivi i na lješniku. Suše se grane a kad se izvadi, stradao je korjen. Vjerovatno voćka pokušava da preživi sa ono malo hrane koje stradali korijen može isporučiti, pa odbacuje grane jer ih nemože hraniti. Ako uspije zaustaviti propadanje korjena, preživjeće.
 
Kod mene mraz bio -3, nema vidljivih ostecenja na sljivama, ali zato grozdje i smokva su stradali.
Sto se tice sljive mislio sam odraditi neku folijarnu prihranu sa mikro i makro elementima, cim vrijeme dozvoli. Jer iako nije mraz skinuo rod, pretrpile su veliki sok !!! Ako neko ima bolji predlog, prihvatam savjete !!! Pozzz...
 
Nazad
Vrh