Šljiva

Danas radio podrivanje u šljivama,zasad od 6 godina po sredini reda kida žile znači djubre se mora bacati po celoj površini.
cam00054.jpg
cam00053.jpg
cam00052.jpg
 
Moja suva šljiva čeka, cena od 1,4 nije realna tj. pokriće troškove ali će malo šta ostati. Ti koji sad kupuju su lovci u mutnom, jer još uvek niko od velikih otkupljivača nema zvaničnu cenu. Ako imaš i čuvao si do sada čuvaj još mesec dana, bar ću ja tako uraditi. jesi li pitao u Agraneli ili Tehnobožićima kod Ruže ?
Cekace i nasa, ne bi bila prva godina, da stara suva saceka novu. Nismo se nista raspitivali, jer je tek pocetak, niko jos ne prodaje. Prosle godine smo dobro prosli, cekali i na kraju dali za 1.7e.
 
I da li je potrebno za ovu operaciju da bude suvo vreme, sto suvlja zemlja ,kao kad se radi podrivanje u ratarstvu ili za drenazu to nije bitno ?
Ako si mislio na 539 mislim da nema nista od toga, neka snaga traktora za jedan organ za podrivanje je oko 80ks, za neku ozbiljniju dubinu. Ja sam napravio od pluga za 577 ali ga jos nisam isprobao.
 
Pozdrav kolege.posejano jedno 50 sljiva.Posto nisam bio kuci kad se sejalo, vidim da su radnici korenje malo vise skratili i dublje zasadili ,maltene prekrili kalem skroz.Da li moze imati kakve stete u vezi skracivanja, a posto je zemlja meka i rastresita malo bih izvukao svaku , da izvadim kalem, jer da opet sve vadim tesko....jel ima neko strucni savet ili iskustvo sta da radim bio bih ZAHVALAN.Pozdrav ::traktor::
 
Vocka se sadi na istu dubinu na kojoj je bila u rasadniku. Kalem treba da bude oko 5cm van zemlje. Nemoj da izvlacis sadnice tako ces pokidati sitne zile, jednostavno motikom otkopaj zemlju da se vidi kalem i to je to...
 
Vegetacija polako staje, da li bi neko bio ljubazan da ukratko napiše šta treba raditi u ovom periodu pa do proleća u voćnjaku starom 4 godine. Prvie tri godine je voćnjak freziran, ove godine nisam bio u mogućnosti, isprskao sam totalom. Unapred hvala.
 
Hvala. Da li bi trebalo orati, feizirati ... ? Koliko stajskog, a koliko ovcijeg djubreta je potrebno po sadnici? Da li treba djubre bacati samo oko vocke, ili ?
 
Poslednja izmena:
Hvala. Da li bi trebalo orati, feizirati ... ? Koliko stajskog, a koliko ovcijeg djubreta je potrebno po sadnici? Da li treba djubre bacati samo oko vocke, ili ?

Druze mozes baciti cetri lopata na 30 40 cm od stabla u krug, na svaku jedniku i to posle plitko zaorati ili bolje isfrezirati, jel ne znaci nista ako ostane po povrsini... I to gledaj ako mozes da je djubre kravlje ili ovce zgorelo, bolje je..
 
Nazad
Vrh