Šljiva

Za ovaj gore postavljeni ne znam.

Na ovom video zapisu ima i broj telefona proizvđača


 
Треба ти брдо мљевеног кречњака и стајског ђубрета. Можеш додати и нешто фосфора. Очекивао сам да ће ти земља имати више хумуса. И код мене је земља кисела: ПХ у води је 5,41, а у КЦл 4,19. Хумус је 3,2 посто, а фосфор 2,3 мг на 100 грама, калијум 21,3 мг.
 
Meni je humus ispod 2 bio, ubacio sam malo stajnjaka ali je nemoguća misija da se popravi do te mere. Mislim može al kolko će to da košta. A i sad je to teže odraditi a primečuje se kako slabije rastu zbog toga. Tako da sve što treba baci pre zaoravanja da ga uneseš u zemlju.
 
Oni kazu oko pet tona krecnjaka po ha. I stajnjak. Stajnjak sam ubacivao prosle godine. Kazu da je sada kasno za fosfor. To me najvise brine. A krecnjak sam vec narucio.
Kako poboljsati fosfor?

- - - - - - - - - -

I da, humus je u prethodnoj analizi bio oko 1.8%
 
Ja sam ove jeseni hteo da posadim desetak komada ali nisam uspeo da nađem. Kažu da će je biti od sledeće jeseni.

Послато са GT-I9505
 
Ja bi je posadio sigurno samo da je nadjem na proleće negde, valjda će i neki kalemar imati u ponudi čisto zbog cene Čačak dere sa cenom. 100% može na crno da se ćape kalem grane od saradnika instituta
 
nema od tog nista,ko kaze da iam sadnice modi miskoviceve jabuke laze,iato tako je i sa svim novim sortama,iance sadnic ece verovatno imati na crno za jedno 3--4 god,e sad tu je pitanje sta ce stvarno biti,da ne bude nesto poput novih sorti pa se ljudi zalete i kad ulete u kolicinu hvatanje za glavu,a i kad budu na crno bice cene veoma jake
 
Ja bi je posadio sigurno samo da je nadjem na proleće negde, valjda će i neki kalemar imati u ponudi čisto zbog cene Čačak dere sa cenom. 100% može na crno da se ćape kalem grane od saradnika instituta
Moze da se cape ali mogu i tebe da cape ako si kalemar :osmeh:. Sto se tice mene nije mi zanimljiva a koga interesuje sigurno ce naci nacin (dobro me podseti imam viska dzenarika zasadjenih ::namigivanje:spavam:
 
Polako sa krečnjakom, diži humus a krečnjak stavi bar duplo manje nego što su ti rekli. Radi planski, pa opet teraj na analizu dok ne dovdedeš njivu na pristojan nivo.
 
znam da je to tesko ocijeniti , da je drugacije kada se stane ispred vocke ali ide li ovo ovako kako je obiljezeno ?

acworb.jpg
 
Kad stanes ispred vocke stvari izgledaju potpuno drugacije nego na slikama. Kad bi radio vazu ja bih to odprilike ovako.
vaza.jpg

Ali nista precizno ne moze da se odredi sve dok se ne stane ispred drveta...

Ako hoces piramidu od prilike nesto ovako,
piramida.jpg


Grane uvek prevedi na spoljnu granu i spoljni pupoljak nikako na unutra.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh