Šljiva

Kako razlikovati oštećen i ne oštećen pupoljak na mladoj sadnici?Kratio bi ih što niže na proleće max negde do 70-80cm a voleo bi i malo niže samo se bojim zbog pupoljaka.
 
ostecen pupoljak je otpao,sve sto stoji na sadnici je ok pupoljak,e sad kod onih extremno debelih sadnica kakve vecina voli imas slepe pupoljke,ako imas takve sadnice obrati paznju,ako imas prosecne sadnice neams problema za formiranje jer se dosta zasada formira i na 50-60 cm
 
Ima blizu mene jedan veci zasad Č.Rane (zadruzni). Ovde kod mene ko ubode rod svake prestupne godine taj je srecan. Sta ce biti sa Č.Ranom ako Rusi prestanu da je otkupljuju?
 
Poštovanje kolege imam nešto da pitam, znam da je sigurno pisano ali nemogu sad da listam i čitam.
Čime bih mogao da na najbolji način uklonim mahovinu i lišajeve sa stabla šljive.
Voćnjak se nalazi u okolini Raški ima oko 70 stabala i star je 5 godina.
Da napomenem tu u blizini je tj. graniči se sa nekom šumicom u pitanju je bor i hrast.
Zasad se sastoji od Sterlejke i Šašanke rodne.
 
Poštovanje kolege imam nešto da pitam, znam da je sigurno pisano ali nemogu sad da listam i čitam.
Čime bih mogao da na najbolji način uklonim mahovinu i lišajeve sa stabla šljive.
Voćnjak se nalazi u okolini Raški ima oko 70 stabala i star je 5 godina.
Da napomenem tu u blizini je tj. graniči se sa nekom šumicom u pitanju je bor i hrast.
Zasad se sastoji od Sterlejke i Šašanke rodne.


Nemam problem sa mahovinom na sljivama jer ih redovno prskam. Kolege koje su imale problem kazu da krecenje resava problem. Pisano je o tome na ovoj temi.

- - - - - - - - - -

da li moze sljiva da se sadi na zemljiste gde je bila lucerka,a nije uzorano?

Moze. Samo kopaj vece rupe.
 
Hvala kolega Gorski Car ovo sam pitao za komšiju dohvatio mu lišaj i mahovina tuga da se pogleda, šteta mlad zasad.
 
od kraja oktobra pa do kraja marta,madako bas ima izuzetne uslove za polivanje moze bez problema i u aprlu,mada ja iskreno nisam pobornik toga
 
Nazad
Vrh