Šljiva

@ZICAPROM
Prosle godine sam morao da ih podupirem drvenim rakljama kako se grane ne bi polomile, pa sam podupiranje pokusao da izbegnem rezanjem sto sam i uspeo, nije ispalo bas onako kako sam hteo ali cim se nisu polomile pod ovolikim rodom znaci da je dobro. Za rakiju ih podkupljam polako kako opadaju, jeste malo zeznuto ali tako mora tj takva je ova sljiva. Inace dobra je za rakiju od novijih sorti jedna je od najboljih za tu namenu, bar iz mog iskustva.
Sto se tice cene kod mene je 20 din.

@sport
Zaista ne znam koliko ima kilograma na sljivi zato sto ova sorta sljive neravnomerno sazreva, pa ne mozes da oberes sve od jednom i da izmeris :ppozdrav:

@jucin
Hvala komso, trudio sam se da budu sto bolje nisam se nadao ovoliko, i ova kisovita godina im odgovara plod je krupniji nego inace :ppozdrav:
 
Bolec@, ako bude ta cena dajem ti moju sljivu ili mi daj ime ko otkupljuje pa cu ga kontaktirati
 
Ljudi jel samo ja bolech i Gorski car imamo sljive ili ima jos neko??? :sta: Svi cute a one stizu polako za berbu???
 
Kod nas, ko je tretirao sljivu imace nesto i da ubere. Kod mene je odprilike 20% losije nego prosle godine. Lepotica, kvalitet katastrofa.
Stenlej izgleda OK, sad videcemo...ima jos par nedelja do berbe.
 
Ljudi jel samo ja bolech i Gorski car imamo sljive ili ima jos neko???


Nisam mislio da se ku***, al ajd :)






dscn0029.jpg
[/IMG]

A ako Krčinac ovo pogleda neka pogleda i pp :)
 
Nemam pojma.
Jedino što znam je da mi je jedan otkupljivač iz tvog kraja (Prokuplje) rekao da sa stenlejom ne žurim, da će biti dobra cena i da će rasti u toku otkupa jer ga nemam previše i ima dosta gradobitnog.
Ništa detaljnije ne znam.

Za čačansku rodnu se pominje cena 18, 19 dinara, ali ni to nije najsigurnija informacija iako je već skoro zrela.
 
Kazi ti tom otkupljivacu da mu ja i majku i oca znas vec sta lazljivog.... U mom kraju nije padao grad.... I nemoj da navlaci pricu da je padao grad i da laze jer hoce da obori cenu, jer i ja mogu da navucem inspekciju takodje, slobodno ga tako pozdravi!
I to ne samo za sljivu vec i za visnju rusku itd!
 
Poslednja izmena:
Nema veze koje, nije u redu da govori da ima gradobitine kad grad nije padao..... visnju sam morao dati jeftino, sljivu, ne pada mi napamet!!!
 
NE radim rusku druze, samo sam na pricu jednog naseg kolege u vesi pokusaja da se proturi prica o gradu rekao sta mislim, inace cenim i postujem sve kolege, ovde smo radi razmene misljenja i pomoci :)
 
koji je razmak sadnje?

Razmak je pogrešen :)
6X5 je, ovo rastojanje koje se vidi na slici je 6 metara, i previše je. Idealno za ove uslove ( podneblje, nagib, kvalitet zemljišta), bi bilo 5x5.
Ovaj zasad je u devetoj godini starosti, skoro da je sklopio i ovih 6 metara ali ipak još nije sasvim sklopio. Na rastojanju od 5 metara je već sasvim sklopio i mislim da nema razloga da se sadi na 6.
Ove godine sam zasadio još jedan hektar i sadio sam na 5x5.
 
Nazad
Vrh