Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Poceo sa prskanjem od jutros uradili cetvrtinu, Sphere+Bor Max 20(1kg/ha) stavljam i malo uree da bolje lepi za list :osmeh:
 
@Vlada015
Situacija se drasticno popravila. Vremenske prilike idu joj na ruku. Posle ovih padavina i ta parcela mislim da ce dati jedan solidan prinos.:ppozdrav:

Uzeo za drugi tretman Rias+Bravo. Doza ce biti 0.4+0.8l/ha. Na jednoj njivi cu ici i folijarno Wuxal Boran 2l/ha.

Treci tretman idem sa Mercury MaganAgro (naravno ako bude potrebno).
 
Danas sam zavrsio prvi tretman protiv cekospore, njive extra izgledaju sem tamo gde ju je istukao led, odmaram narednih 20 dana :spavam:
 
Ja sam sinoć odradio drugi tretman sa eminent star i wuksal boron. Na jednoj parceli u sred njive vilina kosa se uhvatila na3-4 repe, moraću to poskidati ručno dok se ne raširi previše.
 
Poslednja izmena:
Kod mene nasuta voda u prskalici nekoliko dana ali svaki dan popodne :kisa:Nema bolesti ali u četvrtak trba da idem na odmor pa da se ne nerviram i kvarim raspoloženje.Mada jedne godine sam prskao 7 dana pre odmora ,kad sam se vratio repa nema lišća,mogla se špartati,i na kraju je i prinos bio takav::vadjenje_repe::.Zadnji put prskana betanalom:cool:
 
Ja moju jos nisam prskao, danas sam je opet obisao nema jedne tackice, a u njivu ne mogu bar jos 3 dana posto je juce palo preko 40l...
 
Mi danas zavrsili prvi tretman. Zvao sirovinca iz Žablja, kreću oko prvog septembra. Probacu da se dogovorim da vadim među prvima. Odlučiću nakon analiza oko 15. avgusta. Ako budu povoljni rezultati i ako bude suvo vreme u tom periodu, repa ima da leti. Nadam se da ću na taj način proći i sa samo dva tretmana od cerkospore.
 
Ja moju jos nisam prskao, danas sam je opet obisao nema jedne tackice, a u njivu ne mogu bar jos 3 dana posto je juce palo preko 40l...
Stanislave nisam ni ja primetio da ima tačkica, ali ovo vreme kiša-sunce i sparina(isparavanje) mogu da budu problem a kao što ste naveli nemože se ući u njive od obilnih padavina. Mirniji sam što sam uradio prvi tretman jer je kod nas sinoć palo novih 10 lit.
 
Izvadili uzorke za analizu juče. Danas odredili sadržaj šećera. Prosek ogleda 8 sorata, 55 t/ha. Nora prosek 50 t/ha. Sadržaj šećera prosečan 13,84%. Najveći izmeren sadržaj šećera je bio 14,25%.
Što se tiče redosleda sorti Original, tri prazna mesta pa ostale. Ne znam od čega su napravili tu sortu, ali to je čudo. U ogledu su još bile giraf, bikini, salora, teodora, tibor, fred i nora.
 
Gledam parcele repe kod nas retko koja da je delimično čista . Sirka posle ovih kiša nema gde ga nema. Od jutros zuje traktori sa nadničarima biće čupanja i prevljenja.
 
Gledam parcele repe kod nas retko koja da je delimično čista . Sirka posle ovih kiša nema gde ga nema. Od jutros zuje traktori sa nadničarima biće čupanja i prevljenja.
Upravo tako je i kod nas,gotovo da nema njive koja je sasvim cista...Meni je problem sirak,siroke trave nemam...Mislim da cu za 2 dana sam pocupati to sto viri napolju,sreca mestimicno je izasao i trebalo bi brzo biti gotovo
 
kod mene na nekim njivama ima sa uvratina tu gde se malo gazilo pa nije ostala repa tu mi nikne po koja tatula i tako, a imam i dosta semenske repe pogotovo na sesovim sortama, dok strube i ne bas.
 
Nazad
Vrh