Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Kod mene na uvratini ima cerkospore,komsija prekoputa imao repu prosle god.

- - - - - - - - - -

Po meni mislim da je treba prskati zato sto barem mi tesko cemo iskombinovati dve zastite tako da nema razloga za cekanje
 
Budemo li cekali da nema oblaka, te nema rose, te da nike svetac ili ko zna sta jos pitanje je da li bi i kretali raditi. Svako ima svoje vidjenje.
 
Picture2760-3.jpg

Picture2761-3.jpg


...paklica je 100s :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Sombor, Stapar, Doroslovo i oblizna mesta su 90% Crvenka i 10% Vrbas. Ne znam kako je u Vrbaskoj secerani stanje?
 
Slazem se, zaboravio sam:ppozdrav: Nek bude Crvenka da ima preko 2/3, a Senta i Vrbas zajedno 1/3. Izgleda sam izabrao najgoru varijantu - Crvenku:haha:
 
Cuo sam nesto novo vezano za ugovaranje proizvodnje za sledecu godinu. A to je to da nece moci svako sejati, vec samo proizvodjaci s kojima bar par godina se saradjuje. Time hoce da kontrolisu povrsine, a ne da imaju velike variacije iz godine u godinu.
 
To je dobro, olaksace im pogotovo pri vadjenju repe, da ne salju Holmera ili Ropu za 3-4 ha negde, ako neko ima mnogo vise, tu bar vidim da bi ustedeli :D Ako cena bude kao sto kazu ispod 35 eura necu je ni sejati.
 
Ta prica ima smisla (stari kooperanti, tradicija itd), samo je pitanje ko ce je uospte sejati ako te najave o ceni koje se cuju (33-35e/t) se obistine? Ja ispod 40e/t je ne sejem. Sejacu kukuruze i 4 u vis::suncanje::
 
Mi imamo sad vadilicu i prevoz, a to je najveca stavka, tako mana bi recimo i po toj manjoj ceni bilo neke racunice, ali onaj ko sve placa, nema bas.
 
Nazad
Vrh