Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Beatanal am new do litre po ha. Upola doze goltixa ili čak trećinu ukoliko ideš trokratno i do 30 grama safarija. Lontrel u pola doze. Pitanje je samo šta odabrati. Repa je najosetljivija u fazi kotiledona, prvenstveno na betanale. Naravno ostali herbicidi dodatno pojačavaju taj efekat.
Ako ti je tatula predominantna, onda je odlično rešenje betanal maxxpro. On ide trokratno po 1,25l po ha. Možda i njega redukovati u prvom tretmanu.
Što se tiče dodataka, prema nekim izvorima literature nijedna aktivna materija iz safarija, goltixa ili lontrela ne uništava pojedinačno tatulu. Verovatno sinergistički pojačava efekat betanala am new, koji prema literaturi ima ocenu 5/9 na tatulu.
 
Zavisi sve od spektra korova. Sve se po potrebi mpze dodati. Samo ne preterati s kolicnom.


Zcurcic pa zar am11new nije vrlo selektivan na repu?
 
u crepaji veliki problem imaju ljudi sa korom,uopste mi nije jasno odakle se javila kad nije bilo puno kise......
 
Vetar+visoka temperatura,ne mora da bude puno kise...Hvala Bogu da izlazi,posto se nocu spusta temperatura i kora omeksa...
 
Zcurcic pa zar am11new nije vrlo selektivan na repu?
Kada je repa u fazi kotiledona, onda ne treba preterivati. Neće repa propasti, ali može da je uspori. Prošle godine sam na Institutu dodao malo više betahema i goltixa i repa je to osetila. IStina betahem nije isto što i betanal. Meni je zaštitar dao preporuku za prvi tretman sa betanalom AM new 0,9 l/ha.
Prvi tretman kod mene je delovao na manje korove, ali veća ambrozija se još drži, plus korov niče kao lud. U četvrtak novi tretman sa betanalom maxxpro, safarijem i lontrelom. Ne znam još cenu sve hemije, ali do sada bez hemije smo uložili 700 evra po ha. Ovogodišnja proizvodnja bez zakupa ide na 1200 evra samo tako.
 
Imam ja cene evo nekih:bet.am11-2260,safari 1g-102,goltix gold-3240,maxx paket-47200 +PDV.Bio danas u obilazak i evo fotke,ima štete od pipe ali podnošljivo prskana dvaput:svinja:
snvm.jpg
ex3b.jpg
4xvn.jpg
 
Skup ovaj max paket. Mi smo isto uzeli 5 l am new i 10 l maxxproa, ali mi se čini da nije više od 40.000 dinara i to na dinarsko zaduženje za repu. Moram proveriti kod caleta koja je bila tačna cena betanala.
 
Najselektiviniji je gotlix i safari. Veceras prskao jednu njivu pa se prozovao do druge i imam sta da vidim. Hrcak mi opasao kao 2 dnevne sobe repe. Svaki dan sam skoro obilazio u petak je ta njiva prskana, sve bilo ok, danas poslepodne sok. Sutra idem da ga prihranim sa cinkfosfidom.
 
Nije baš tako,ali 90% je niklo,sejano na 16,ovo na slici,ima koje je sejano i na 15,mislim da nije gusto,njive su full extra u koloru
 
Danas otvarajuci maxx pro pakete (uzimao sam am11 ) naletim na kutiju bez am-a. Lepo sam sa obradovo :) a inace uvek imamo i proslogodisnje hemije koja ce to da nadomesti.

Mindjusar lepo se drzi. Moram i ja malo slikati sutra. Ako mozes okaci onu semensku :) da reklamiras moje selo... ;)
 
Da li uz tretmane protiv korova dodajete i insekticide protiv pipe (mere predostroznosti) ili ne?
 
Nazad
Vrh