Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Opasno ce biti preziveti taj mraz. 2012. je odlicno krenula i oko 10. aprila bio mraz.
 
Dosta joj smeta pokorica sto se uhvatila :3
evo i slika sa danasnjeg obilazenja :)
20140402144952.jpg

20140402145002.jpg
 
Na jednoj njivi ce biti dobro,da ne kazem odlicno...tu je cale obilazio vec sad sklop preko 70% ali dok ne vidim svojim ocima ne mogu da tvrdim,na ovoj gde sam ja isao tek izaslo 15-20% ostalo ispod kore se bori,nesto izlazi,nesto ceka kisu... Sejana 22-og
 
Poslednja izmena:
Има ли неко идеју како решити честославицу у шећерној репи?????:)
 
Na jednoj njivi ce biti dobro,da ne kazem odlicno...tu je cale obilazio vec sad sklop preko 70% ali dok ne vidim svojim ocima ne mogu da tvrdim,na ovoj gde sam ja isao tek izaslo 15-20% ostalo ispod kore se bori,nesto izlazi,nesto ceka kisu... Sejana 22-og
Koja je pocela da se savija ispod kore nece ni izaci.Moja je sejana 22 i oko 80% je izaslo,10-15% nece ni izaci zbog kore
 
Doza 1l betanala + 30g safari po hektaru (trend ili slicni 0.05% na kolicinu vode). Doze podlozne korekciji u zavisnosti od korova. Ako su veci korovi malko jace doze mogu da idu, ako su ba mali korovi onda je ovo sto sam napisao u redu.
 
Koliko jos da joj dam fore,tj.da je cekam...mislim da ako do utorka-srede se ne sredi situacija sejem opet,ili da jos cekam?!Kakva je procedura sa seceranama,jel daju neki gratis za presevanje?!
 
Ako imas oko 70tak hiljada biljaka mislim da ti ne treba presevanje.
Inače mi smo krenuli sa prvim tretmanom od korova 1l betanal AM new, 30g safari, pola litre lontrel 100, biofor active za probu i okvašivač. Uradili dva hektara, ostala još tri. Prskali smo soju totalom danas, pre nego što nikne.
 
Danas prskane repe protiv pipe neke drugi put.Valda će u subotu osvežiti inače će početi da lete a ondak smo obrali zelenu repicu::vadjenje_repe::.Ove godine nije realno očekivati ništa gratis od šećerana.
 
Svakim danom ima sve vise repe,da li ce se izvuci videcemo,jos dosta ima ovakve
alqk5j.jpg
i mislim da nije problem ni kora negde,koliko je negde masina otisla na vecu dubinu od 3cm i ta tek sada izbija
 
Dosta repe je naknadno izaslo i izlazi tako da ce biti 80-85% sklopa,a sejano je na 15,6 sto ce ipak biti OK.Bojao sam se kore,medjutim nije ona najveci problem bila vec dubina setve pa je neka zavrsila i na 5 cm dubine...ipak je do pripreme zemljista...E sad treba naci pametno resenje,sta predlazete,imam samonikli suncokret na par mesta u fazi kotiledona,tatule i poneko zelje,kojom kombinacijom ici a da je ne sokiram i ovako je propatila dosta,a opet da ne pustim ovu korovstinu da dominira?!Molio bi iskusne da mi odgovore ako imaju vremena,znaci repa je malo nejednaka,ima jos neka da izadje,a korovi su gore navedeni.Hvala
 
Nazad
Vrh