Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Mislim da nije otišla ni četvrtina naše repe, a odnosi se redom kako je vađeno pošto svako ima svoju prizmu. Poslednja tovarena repaje imala 22%nečistoće(vađena linijom i prečišćena gebom) i 12%digestija. Moja još nije tovarena a imam nepuna 2 ha još da vadim verovatno Nedelja ili Ponedeljak.

Da nedelja ili ponedeljak ali koje godine ove ili nove 2015.g.
 
Pregledam dokumentaciju i setim se mog ovogodisnjeg prevoznika rekordera po kilazi:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
45740 kg tereta natovareno.
 
Kampanja se polako privodi kraju,u Crepaji ono sto je ugovarano za Kovacicu ostalo jos 15 ha da se vadi i da se izvuce sa prizmi i to ide polako,za par dana vise repe nece biti.Svi smo bili zadovoljni samo da je sklone a oni su to iskoristili da nas dodatno potkradu.Ja sam iskreno mislio da ce dosta repe ostati po njivama ali vreme nas je posluzilo.Naposletku "VIŠE SREĆE DRUGI PUT".
 
Inače cena šećera u Srbiji je od početka godine pala cela 3 dinara po kg. Na svetskim berzama je pala 100 dolara za tonu, ali zbog pada dinara, gledajući dinare razlika je samo 3000 dinara. Bila je 42 dinara za kg, sada je 39. U pitanju je cena šećera na londonskoj berzi.
 
Nazad
Vrh