Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Njima su 20% skinuli cenu, jos gore od nas:sta: Mozda ih manje zakidaju na digestijama i prljavstini pa to izadje na isto. Uglavnom belaj za neverovati sa secerom i repom.
 
Bas sam juce gledao poljo.emisiju na htv1.
Znaci kao copy-paste kod nas.Sve probleme koje mi imamo,imaju i tamnosnji paori i obratno.
Medju njima i oko repe i njih su tamo izradili sa ugovorima.

Baš me zanima kako su mogli hrvatskog seljaka da izrade sa ugovorima ? Pa zar oni nisu u EU ? Pa zar i u EU ne poštuju zakon i ugovorene obaveze ? Pa gde su ti silni "poticaji" iz Evrope ? Baš me čudi da da se tako nešto dešava a da to nije samo u zemlji Srbiji :osmeh:.
Jedva čekam da odemo u Evropu i da uživamo u silnim poticajima tj; subvencijama !


Kiš, ništa lično, već moj komentar na boldovano :ppozdrav:
 
Vise mi nista nije jasno. Ovde neki sa 3,5 vagona po kj se jedva razduzuju, a neki pricaju o odlicnoj zaradi. O cemu se radi, sta je po sredi ?
 
Zakup, pad prinosa sledec godine, snizena cena. Na 3.5v nema zarade nikakve. Treba uracunati i prevoz do prizme, kao velik trosak i veliko cimanje ako sam prevozis svoju repu. Kila ima do besvesti a te kile nista ne vrede. Za zaradu je potrebno 4.5v ali to ove godine ja nisam cuo da je neko imao. Svi su na 3-3.5v maks. Na 3v je minus. Na 3.5v je bolje sejati soju i nista ne raditi, pritom zemljiste se daleko manje "haba". Kukuruz posle soje obara rekorde, a posle repe do juna ne raste.
 
Ne poznajem kolegu sa 5v licno, pa ne mogu nista da tvrdim. Ono sto znam da kod nas tih prinosa nema.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh