Šećerna repa 2024

Ja sam visi teren posejao juce,kod nas je bilo za vikend oko 7L za sad ima vlage,ako u ned padne sto je najavljeno bice dobro. A ostatak setve nizeg terena u subotu.
IMG-20240318-135218.jpg
 
Ufff ....zurka da nikne zurka kad nikne.
Danas sam gledao sejana u prosli petak na dubinu oko 3.5 cm do 4cm ima jos 1.5 cm da izadje.To je jos par dana.
 
Da li neko ima iskustva sa navodnjavanjem repe sistemom kap po kap? Ili bar da je neko čuo da se to radilo negde u Srbiji?? Svaka informacija bi im značila.
Kod nas je katastrofa sa vlagom, nema je na 7 cm u dubine. Kisa nas obilazi, i ta dva puta po 2 l sto je palo vetar nam je prosusio.
Planiram neke parcele da navodnjavam tifonom-kišnim krilom, a neke sistemom kap po kap. Pa sam u ogromnoj dilemi da li da se upustam u to...
 
Nicanje oko 80% moglo bi se reci... ima jos po neka izlazi... muci je kora...
Nego kada planirate tretman od trave?
 
Isto sam pitao Šandore i rekli su mi da ne mesam... Navodno iz razloga sto bi herbicidom trebalo raditi dok temperature nisu preko 25 stepeni a insekticidom u najtoplije doba dana. E sada da li je tako ne znam...

Mada plasim se i da ne bude mnogo Powertvin,Goltiks,Safari,Inex i jos Regent...
 
Poslednja izmena:
Kod nas pipe nema toliko obilazim svaki dan. Ali zato hrčkova more a rekao bi i zecevi da je grickaju...
 
Urađen 1 herbicidni tretman
Betanal Tandem 1,3l/ha
Goltix Gold 1,5l/ha
Shiro 35gr/ha
Mero 1l/ha
Biofor Active 2l/ha
 
Nazad
Vrh