Šećerna repa 2023

колега то је онда мало бар 30-35т/кј мора oстати чисте репе за наплату
 
Poslednja izmena:
Sve što sam napisao je po ha.
Repe nije bilo malo ali plative jeste.

U ulog kada se ubaci i arenda onda se jako lako pridje toj sumi

Prošle godine na manje kg ostalo 900€ od jutra

Ove neće ni 200-300
 
30 т по јутру или бар 1000 еур чисто пара ако не остане онда нећу да будем сладак
 
Poslednja izmena:
Па то је одлично зато и кажем буде ту лепе зараде само не сваке године. уме она лепо да обрадује и изненади а зна и да угробари
 
2018 sam na arendama bio u minusu, a na sopstvenoj zemlji plus 150eura/kj. Repa je bila zdrava listom i ocuvana. Jednostavno 2017 je preplacena i onda se 2018 malo vise zakidalo. 2019 sam posejao 3kj da potrosim hemiju i od tada nisam sejao. Sejacu je kad analiza digestije i prljavstine bude od strane nezavisne kontrolne kuce a ne u secerani.
 
Pa radi ih jugoinspekt..
Ali to ništa ne znači, isto je, mozda još gore.

Gde bi mi iz banata mogli da odnesemo neki uzorak na analizu?
 
решава се то добро се подмажу те анализе да буду ок не препушта се то тек тако кад се већ може
 
Ima procedura po kojoj se dobija uzorak kase i takav se nosi u referentne laboratorije.
Mada jedan bivsi repaeos mi je priznao da je nosio u Italiju i tamo mu je ocitana manja digestija. E sad moze biti da i vise pokaze.
 
Никад , радио је рођак пар година па сам му помагао око ње давно пре 10-ак година
Iskreno i kad vise ne radim u secerani ako volis da radis zemlju i nije ti tesko otici 30x u aprilu-maju i prskati 10-12x radi je.
Uvek zaradi kao 2kj drugih kultura a nemas 2 zakupa,2 oranja,2 spremanja...
Racunaj da ti za iducu godinu na zakupu u full ulogu treba oko 40t/ha sto smatram za pic...dim za vasu zemlju.
 
Bravo Zeljko !! 🍻
Repa je neko prelazno resenje iz suvog ratare ja ka povrtarstvu,svinjarstvu ili vocarstvu. Nekad nije bilo moguce zakisliti kucu u Sremu da ozbiljno radi bez stoke ili repe, povrce nike jaca strana, kasnije je dosao duvan i duvandzije nisu zainteresovani za repu.
Od kad je sejem 2019te do sad nije podbacila i uvek je bila zarada No1.
 
Nazad
Vrh