Šećerna repa 2021

Mi Sremci cekamo da obavimo vasar u Sidu pa napadamo repu.
Nagurace i kile i digestije.
 
Meni je receno negde oko 20-tog da cu biti na redu za vadjenje,do tada jos jedno kupanje bakrom.
 
Da li se zna cena repe u ovoj sezoni, nisam pratio ovu temu pa me zanima da li i ovde ima skoka cene kao kod drugih kultura. Sta ce secerane placati ove jeseni?

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Treba 20t/kj, ako se povadi po suvom nema problema iduce godine.
Lane sam vadio po prasini i ove godine uzmem njivu preko puta strnjika sad je kukuruz na obe isti, vizuelno nema razlike.
 
Jel planirate tretman sada posle ovog talasa kise? Ne znam sta da radim,zdrava je do vadjenja jos nekih 25 dana...
 
Mislim da posle ove kiše treba obavezno uraditi još jedan tretman. Nikada se ne zna kada ćete doći na red, a i kakvo će vreme biti. Meni će biti četvrti tretman. Na večitom ogledu sam imao samo dva tretmana do sada.
U četvrtak sam radio treći tretman na drugom delu ogleda. Tamo je cerkospora napravila solidnu štetu na jednom delu parcele. Mada tamo ima raznoraznih boleščina.
 
Mislim da posle ove kiše treba obavezno uraditi još jedan tretman. Nikada se ne zna kada ćete doći na red, a i kakvo će vreme biti. Meni će biti četvrti tretman. Na večitom ogledu sam imao samo dva tretmana do sada.
U četvrtak sam radio treći tretman na drugom delu ogleda. Tamo je cerkospora napravila solidnu štetu na jednom delu parcele. Mada tamo ima raznoraznih boleščina.
Najgore što mi treba traktor za setvu uljane repice ... Čime raditi zadnji tretman ? Samo bakar ?

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Mislim da je bakar ok. Ispitujem notu (mankozeb) u ogledima i rekao bih da nema razlika za sada izmedju njega i plavog bakra. Crveni bakar je slabiji, iako ga idem 1.5kg po ha, a preporuka je od 0.75 do 1.25kg po ha nordoxa.
 
Na ogledima ima svašta da se vidi.
S obzirom da nismo prskali insekticidom i da je bilo dosta biljnih vaši na ogledu ima dosta virusa žutila.
VGAbs38.jpg

Ranije zaražene gumene repe polako već trunu. Ima i novih oaza klonulih biljaka, koje ćemo tek ispitati na prisustvo fitoplazme.
Z8uceVu.jpg

kIHjxgr.jpg

Cerkospora na jednom kraju ogleda pravi harakiri, a samo 300 metara dalje na drugom delu iste parcele sve izgleda potpuno drugačije. Videćemo kako će sve to izgledati za par nedelja.
5DkxYEb.jpg

j3YGbh7.jpg

ia4m38V.jpg
 
Sta ocekivati od zarade kada je secer 60din/kg kilsko pakovanje u prodavnici sa pdv.
Kao i ljudima.kojima je pricano o fjicersima psenice u Rusiji i druge stvari, da bi u zetvi bila 21 sa PDVom, a sad 24 + PDV.
Secerna repa koja je u jesen placana 34e sad daje secer na rafove,a secer koji ce se praviti od repe.ovogodisnjeg i roda idice godine ce se prodavati spram cena na berzama.kojima se predvidja rast. Mada i sam secer je preko 70din sad u prodavnocama, nema ga vise za 60din.
 
Danas dobila zavrsno kupanje bakrom. Sto je bilo u mojim rukama ja sam odradio,ostalo je Bozija volja i volja onog batice sto bude radio analizu u secerani.
Proizvodnja je pod znakom pitanja za sledecu godinu,ako sam dobro shvatio za dogodine se nude nesto bolji uslovi u vidu cene,ali opet videcemo kako ce biti ove godine kada se podvuce crta....




 
Nazad
Vrh