Šećerna repa 2018

Sirovinac onda budi dosledan, pa napisi iznose subvencija za secernu repu u francuskoj i nemackoj? Napisi cenu semena tamo i ovde. Za strube fred znam da je 110e/sj+pdv + secerana sto drpi, a tamo je onda cca 80e. A najvazije napisi ko tamo odredjuje analize na digestiju i prljavstinu i napisi koja je cena struje i gasa tamo i ovde.

Mali hint, struja je cca 20ec, radna snaga 4x skuplja. A sto je tamo 32e u Nemackoj, a vi platili 35e za toliko NAJMANJE smo osteceni kroz analize. Znamo to ti i ja, znaju to svi i to tako ide.
 
Sirovinac onda budi dosledan, pa napisi iznose subvencija za secernu repu u francuskoj i nemackoj? Napisi cenu semena tamo i ovde. Za strube fred znam da je 110e/sj+pdv + secerana sto drpi, a tamo je onda cca 80e. A najvazije napisi ko tamo odredjuje analize na digestiju i prljavstinu i napisi koja je cena struje i gasa tamo i ovde.

Mali hint, struja je cca 20ec, radna snaga 4x skuplja. A sto je tamo 32e u Nemackoj, a vi platili 35e za toliko NAJMANJE smo osteceni kroz analize. Znamo to ti i ja, znaju to svi i to tako ide.

Samo sam postavio jednu sliku, ne znam sto se hvatas toliko, ako vec znas sam onda ti pisi kalkulacije ipak ja nisam toliko upucen.
@Nikola nema vece sekte od one "Zadnji put sejemo repu". :osmeh: Vi koji ste dali na muziku od vas je greota uzeti nazad, vama ce bolje da rodi ove godine. :ppozdrav:
 
Pratim ovu temu iako nisam neki reparos .
North je upravu stvarno ste sektasi svake godine sejete po zadnji put ....dal to se mozda ne bojite da se ne poseje vise ? Nije mi jasno.
 
Radim ko agronom za Dansku firmu u Slovackoj, svake godine sejmo do 300 ha repe. Cena za 2018 oko 27 e/t , kad bi podpisali ugovor na 3 godine bila bi malo vislja, ako je prizma na tvrdom- beton dobija se jos neki bonus, u decembru ako je pokrivena prizma isto neki bonus. Cena setvene jedinice repe je 152 e – bez PDV placa se 31.12.2018. Subvencija na hektar je 130-200 e, plus 140 e/ha subvencia za repu al za tu subvenciu moras da napises celu agrotechniku od pripreme do vadenja. Plus dobijamo na predatu repu repine rezance koje prodajemo a dobijamo ne znam tacno kakav je naziv kod nas u slovackoj je- Saturacny kal CaO, jedino prevoz is secerane placamo- ove godine smo dobili 240 t.
Jedan deo grupcije radi sa Agranom i tamu su losi uslovi kradu na digestiji, repa stoji i do mesec dana na prizmi. Tu kde sam ja je dosta dobro,radimo sa [FONT=&quot]Považsky cukor[/FONT][FONT=&quot] -[/FONT]Nordzucker sa ovima je bolja saradnja i manje kraduckaju, dobili som datume kad ce da odnose repu, cekali smo 4-5 dana.


Jednu parcelu-60ha som vadili polovinom oktobra, prosek prinos je 70,48 t/ha, necistoca 6% digestija 17,8%. drugu u novembru necistoca do 10% a bila je dosta prljava, digestija oko 17,4 %

Prinos bi mogo biti bolji ale repu radimo samo zbog subvencije, prioritet su surovine za proizvodnju hrane za svinje.

 
Sta ja sa mojom povrsinom repe mogu da uticem, bilo je igraca sa 1000ha koji su odustajali od repe pa se nista nije desilo na trzistu. Mi svi zajedno smo jako mali da bi se neko potresao. Mene samo nervira prica kako smo mi nesposobni, kako se nama placa veca cena, kako treba da proizvedemo vagon vise da bi zaradili. Nigde u svetu vlasnici secerana nisu stekli toliku imovinu kao kod nas. Nigde u svetu nema da sama secerana odredjuje SAMOSTALNO parametre kvaliteta i placa koliko hoce robu. A mislim i da nigde u svetu nema da repa stoji po 20 dana na prizmama i da kalira na 20 stepeni.

A kalkulaciju nemam nameru da pisem. Zasto samo paori pisu proizvodjacku cenu robe? Zasto nikada niste procitali koja je proizvodjacka cena Audi A4 na primer? Koliko oni zarade na ulozen evro? Zasto se samo u nas dzep gleda? Nije u pitanju repa samo, nego i ostali proizvodi.
 
Potpuno si u pravu, bas smo pricali da kupimo jedan A4 za obilazak njiva ali onaj AllRoad i kad smo videli koliko zaradjuju cvrsto smo rekli NE. :osmeh:

Nije u pitanju ''samo jedna slika'' nego poenta celog posta: Ha, hoćete Evropu a vidite kako je kod njih, nezahvalnici jedni. :osmeh: A onda se čovek javi i kaže da repu seju samo zbog subvencija. I saturacionog mulja i rezanaca doduše. Prvo dirneš u bolno mesto, a onda šalio sam se samo, hoću A4 Allroad.
 
Nije u pitanju ''samo jedna slika'' nego poenta celog posta: Ha, hoćete Evropu a vidite kako je kod njih, nezahvalnici jedni. :osmeh: A onda se čovek javi i kaže da repu seju samo zbog subvencija. I saturacionog mulja i rezanaca doduše. Prvo dirneš u bolno mesto, a onda šalio sam se samo, hoću A4 Allroad.

De su nam saturacioni mulj i subvencije?
 
30e+pdv ko hoce hoce, ko nece nece. Bice jos nekih evro-dva na digestiju i na kretanje secera na berzama... Treba da odem ovih dana do organizatora skupa (proizvodnje) pa cu videti preciznije. Okvirno 5e/t manje.
 
Crvenka i Vrbas. Crvenka nudi nizu cenu za 1e/t, a Vrbas ne volem jer za utovar cekam po dve nedelje.
 
Nazad
Vrh