Šećerna repa 2017

Lepe su to čarolije zaglavljivanja kidanja ,čupanja osovina na prikolicama,prevrtanja kamiona i tome sl.
 
Upravo to Radoslave sto si naveo je razlog zasto kod nas ce ljudi smanjivati povrsine za dogodine. Ja ocekujem maksimalno 100ha nas ugovarac da ima kooperacije. Vecina nas u selu ce smanjiti, jer smo malo umorni od toga svega i od pomeranja utovara. Vadjenje moram da pohvalim da je uradjeno pedantno svima, nije ostalo 2 repe po njivi, medjutim utovar i odvoz 5-6-7kamiona dnevno je cirkus. Secerane moraju da naprave plan otpreme koji ce se postovari. Po datumima da znamo kada ide koliko kamiona, a ovako padobranci imaju kombinacije i za utovar direktno iz Holmera, dok mi obicni smrtnici cekamo po 15 dana.
 
Njiva je 200m od mesta gde ćemo se okupljati 1. decembra....... naravno na NOVOM asfaltu.....:haha:
 
sremac, mani se ti toga........ pre dve-tri godine kod Saleta u Turiju došle kolege na kobasicijadu, a on čovek domaćin pokazao im pšenicu koja je bila na kraj sela......... ovi opet zapišali sa svih strana......poleglo mu žito, jedva čovek ovršio to sa zmajem......

Šta misliš da bi bilo sa mojom repom kada bi došlo preko 50 forumaša ???? :haha::haha::haha:
 
Danasnji rezultati su takvi da su pokrali 10%. Tacno pad cene secera koji se desio oni su svalili na nas tj proizvodjace. Repa koja objektivno je bila fantasticna. 24% prljavstine jedan kamion, drugi kamion 29%, ostali podnosljivi. Lopovcine.
 
sremac, mani se ti toga........ pre dve-tri godine kod Saleta u Turiju došle kolege na kobasicijadu, a on čovek domaćin pokazao im pšenicu koja je bila na kraj sela......... ovi opet zapišali sa svih strana......poleglo mu žito, jedva čovek ovršio to sa zmajem......

Šta misliš da bi bilo sa mojom repom kada bi došlo preko 50 forumaša ???? :haha::haha::haha:

Još su vidne posledice:haha:.
 
Ne Tomislave, odnosilo se na ljude iz sela i nije vasa secerana vec konkurentska. Pozdravi Zeljka Kuma.:ppozdrav:
 
Srem je danas zavrsio sa utovarom repe za seceranu u Sremu, sto je ostalo po njivama ici ce za Backu ali u neke druge secerane koje nemaju rodbinske veze sa ovom nasom u Sremu.
 
A sta se desava sa prizmama do kojih je izvesno da kamioni nece moci stici? Ko ce platiti tu vratolomiju sa traktorima? Ko je krivac sto je repa ostala za 29.11 u ataru? Secerana, organizator proizvodnje, paor?
 
Ma sad kad zaledi ice i kamioni. Problem je sto sad idu sleperi a nekada samo 6x6 tatre kamazi rabe. Sad tih rabatija bas i nema.
 
Nazad
Vrh