Šećerna repa 2013

Koje strane sorte planirate sejati ove godine?

  • Giraf

    Glasovi: 3 8,8%
  • Original

    Glasovi: 16 47,1%
  • Leopard

    Glasovi: 2 5,9%
  • Jasmina

    Glasovi: 4 11,8%
  • Marianka

    Glasovi: 5 14,7%
  • Serenada

    Glasovi: 1 2,9%
  • Alfonsa

    Glasovi: 0 0,0%
  • Asketa

    Glasovi: 1 2,9%
  • Gazeta

    Glasovi: 1 2,9%
  • Horta

    Glasovi: 1 2,9%

  • Ukupno glasača
    34
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@nikola indjija
Zato terajte od 22-23 uvece pa dok drzi mraz. Ovako se samo pate masine i ljudi. A zmajevka dobro niste iscupali rudu sa tim traktorcicima.:haha:
 
Stigli konačno rezultati za digestiju iz Sente. Prosečna digestija je 15,79% tako da jus repe imam po k.j. 47634,16 kg ili 83359,78 po hektaru. Ima godina kada sam imao i veće prinose od ovih ali za ovu godinu sam prijatno iznenađen.::super::
 
Sorta je Orginal setva od 16 - 19. Aprila na 15,5cm agrotehnika primenjena kao i svake godine ranije sam pominjao.Napomenuo bi da sam pred zatvaranje redova tretirao preko lista sa Eurofertilovim Starterom a kasnije prilikom tretmana od cerkospore(bilo ih četiri) prvi drugi put sam dodavao Boron 15 a treći i četvrti put Novalon 10:10:40. Poslednji tretman je rađen 03 Semptembra dabi repa održala lisnu masu do vađenja koje je počelo polovinom Novembra.
 
Kad je poslednji put na toj parceli gde je bilo preko 80t/ha sejana repa? Verovatno 5+ godina?
 
Tri godine nije bila repa, ove godine pored moje pacele kolega je imao pauzu samo godinu dana i imao je nekih 300 kg manje repe po k.j. a digestiju je imao nešto bolju od moje tako da ove godine to nije bio uslov za dobar prinos.
 
Onda se tu pored dobre agrotehnike pogodilo i da pada kisa kad je bilo potrebno. Kod nas u delu atara gde je bilo vise kise imali su slicne prinose, dok na drugoj strani 30-40% manje (profitno 70-80% manje, takoreci dzabe ste radili). Svaka cast Mico za prinos :ppozdrav:
 
Kad je poslednji put na toj parceli gde je bilo preko 80t/ha sejana repa? Verovatno 5+ godina?
Ma nije to toliko važno za prinos.Možda za neštu drugo u nekim uslovima.Ja sam ove godine imao 2kj gde nikad(više od 40 g)nije bila repa i tu je prinos bio najmanji a truleži najviše.50m dalje bila parcelagde je plodored bio:repa -kukuruz-soja-pšenica-repa ,prinos nešto bolji ali bez truleži.
 
jedno pitanje za iskusne reparose kad je setva u pitanju sa sejalicom Maja,da li diskovi kad se skinu moze da se seje bez onog tocka ispred?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh