Đuro Đakovic

Sečka za Đuru Đakovića 1620 H

Može li mi neko poslati slike kako su postavljeni španeri kajševa od sečke i ako neko ima dobro rešeno mehaničko uključenje sečke unapred hvala
 
Odg: Sečka za Đuru Đakovića 1620 H

Ja sečku od đure đakovića ugrađujem na zmaja 191, kad završim okačiću slike. Španere ne bi trebalo stavljati na vučnoj strani remena, ili eventualno da podupiru kaiš ako je jako velika dužina. Najbolje rešenje ti je da staviš onaj preklopni lim koji usmerava slamu prema sečki kad sečka radi, ili pokriva sečku kad ne radi, a slama klizi po njemu i pada dole. Tad sečku u principu i ne moraš da zaustavljaš, ili skineš kaiš i to je to.
 
Odg: Sečka za Đuru Đakovića 1620 H

Ja imam problem sto je secka jako udaljena od pogonske remenice te su kajsevi jako dugacki i dolazi do velike vibracije kajseva i hoce da padnu. Postavljeni spaneri koje sad imam su iskidali postojeci lim na repu za koji su bili pricvrsceni. Koliko bi trebala da bude debljina tok lima koji nosi spanere? Spaneri nisu fabricki postavljeni, pa mi zbog toga bila potrebna fabricka postavka spanera.
 
Odg: Sečka za Đuru Đakovića 1620 H

Koliko sam ja video kod burazera na Djuri pogonski kaisevi secke jesu dugacki ali oni su sve limove izbacili i ubacili plocevinu otprilike 10mm debelu i ojacali zadnji kraj.
 
Odg: Sečka za Đuru Đakovića 1620 H

Nekada su se proizvodili u Slavonskom Brodu i Zupanji.Sada ta fabrika proizvodi(sklapa)Deutz-Fahr kombajne
 
Odg: Sečka za Đuru Đakovića 1620 H

To je bila licenca Deutz-Fahra.Neki su zadovoljni njima neki ne.Pravili su se kombajni malog,srednjeg i velikog ucinka kao i sto je Zmaj pravio razne tipove kombajna.Ovaj 1620 H je veliki,V8 motor,hidromatik,6m kosa,4t bunker,6slamotresa...
 
Odg: Sečka za Đuru Đakovića 1620 H

ako ne nadjes od djure mogao bi da pogledas na nekom faru 3610 ili 3630 posto su oni najslicniji duri a far ima samo jedan spaner na dugackom kaisu od secke i nema nikakvih problema
 
Odg: Sečka za Đuru Đakovića 1620 H

Moras to dobro da ojacas, jer spaner trpi veliko opterecenje i vibracije. Najbolje je da ih ne fiksiras za lim nego da od kutijastih profila npr 60x40 ili tako nesto napravis nosac na koji ces fiksirati...
 
Odg: Sečka za Đuru Đakovića 1620 H

Da li staviti fiksne ili fleksibilne spanere
 
Đuro Đaković M1620H

Da li neko može da mi pomogne? Imam Đuru Đakovića 1620 i slabo mi izvršava žito! Menjao sam i šine i korpu, ali opet ostane po koji ne ovršen klas! :sta: Na koliko se podešava zazor, ulaza i izlaza na korpi! I na kojim obrtajima bubnja se vrši žito?
 
Odg: đuro đaković M1620H

ulaz na 8mm izlaz na 3mm imaš ona dva čepica sa 13 ključem odviješ i izmeriš milimetre a pomeranje korpe vršiš sa onim šipkama sa strane.Obrtaji u vršidbi žita od 1000 do 1100 obrtaja.Nadam se da sam ti barem malo objasnio i pomogao
 
Odg: đuro đaković M1620H

Da nije to malo? Ja sam namestio ulaz 22mm a izlaz 14mm! I to kada je korpa zatvorena do kraja! Znam da se šteluje sa strane na onim polugama, ali ne znam koja dva čepića?
 
Odg: đuro đaković M1620H

Maticu pa ti mu rece zazore za lucerku a on pita za psenicu. Mozda nisam u pravu jel ne poznajem djuru ali nikada nisam cuo za takvo stlovanje u psenici.
 
Odg: đuro đaković M1620H

Ne znam druže to sam zvao burazera on ima ĐĐ1620h i tako mi je rekao za žito da se šteluje.Čepići su isto negde sa strane odvijaju se sa 13 ključem ti pogledaj sigurno su tu negde.Ako ne uspeš dam ti njegov broj pa će ti on pojasniti kako treba
 
Odg: đuro đaković M1620H

Matić je napisao(la):
ulaz na 8mm izlaz na 3mm imaš ona dva čepica sa 13 ključem odviješ i izmeriš milimetre a pomeranje korpe vršiš sa onim šipkama sa strane.Obrtaji u vršidbi žita od 1000 do 1100 obrtaja.Nadam se da sam ti barem malo objasnio i pomogao
Nerazumem se u Đuru Đakovića ali po meni je to jako mali zazor za zito!
 
Odg: đuro đaković M1620H

koliko ja znam na duru se otvara posebno ulaz i izlaz ne ide paralelno ko kod zmaja i povratnu masu vraca samo na sabirnu ravan ne u bubanj . i zice u podbubnju su na 13 mm a kod zmaja na 11 mm zato mora veci obrtaj . ja ga teram na 1300 obrtaja a korpu stelujem zavisno od parcele , zatvaram dokgod ne izvrsava ako jako zatvoris ulaz nece da guta samo vraca u uvodno grlo
 
Odg: đuro đaković M1620H

psenicu vrses ulaz na 16 izlaz na 8 , neznam kod djure al kod fara imas dvije rucice jedna za ulaz druga za izlaz i rupe sa brojevima u koje uskace rucica brojevi ti kazuju zazor u milimetrima probaj izlaz stavit na 8 i skini poklopcic precnika 20mm koji drzi matica 8m i nasteluj na polugi da bude zazor 8m izmedju sine bubnja i sine podbubnja, a ulaz skini poklopac za odglavljivanje sa strane i naatjeraj sinu bubnja iznad trece sine podbubnja i nasteluj ulaz,a na poklopcima neovrsene mase treba da mjenjas podlogu za psenicu ide nazubita a za kukuruz glatka i ako ti nesto ostane u klasu kad ode na neovrsenu masu tu ti se dodatno izvrse klas
 
Nazad
Vrh