Đubrenje i prihrana jagoda

E samo malo da se objasnimo. Tih 1-2 grama po sadnici se odnosi na fertirigaciju t.j. prihranu preko sistema a mi smo pričali o folijarnoj prihrani. Za folijarnu prihranu važe drugačija pravila
 
Kupio sam vodotopivo djubrivo za prihranu jagode fertoferticare formulacije 15:30:15 pa me zanima koliko ide ovog djubriva na 100 litara vode i dali je to dobra formulacija za jagodu koja je prosle jeseni zasadjena?P.S Dali moze kemira da posluzi za prihranu jagode?
 
sta mislite za djubrivo kws ja bih njega poceo da koristim ove godine ako nesto zna neka kaze sta misli o njemu

- - - - - - - - - -

sta mislite za djubrivo kws ja bih njega poceo da koristim ove godine ako nesto zna neka kaze sta misli o njemu
izvinjavam se mislim na ksc vodotopljivo djubre mislim da je francuskog porekla
 
Sve moze i mahom su sva djubriva dobra.

Djubrivo se pusta po broju sadnica, tj okvirno na 2 000 sadnica pusta se 2 kg vodotopivog djubriva,
zavisno u kom je stadijumu jagoda.


Prelistajte malo temu,
 
Kupio sam vodotopivo djubrivo za prihranu jagode fertoferticare formulacije 15:30:15 pa me zanima koliko ide ovog djubriva na 100 litara vode i dali je to dobra formulacija za jagodu koja je prosle jeseni zasadjena?P.S Dali moze kemira da posluzi za prihranu jagode?
Пише на кеси концентрација 0,2 до 0,3 посто.

- - - - - - - - - -

20-30 грама на 100 литара воде.
 
E samo malo da se objasnimo. Tih 1-2 grama po sadnici se odnosi na fertirigaciju t.j. prihranu preko sistema a mi smo pričali o folijarnoj prihrani. Za folijarnu prihranu važe drugačija pravila

Ajde neka neko stvarno napise kako se jagoda prihranjuje folijarno. Recimo, sa pumpom od 10l koliko jagoda isprska (znamo da je koncentracija oko 0,5%)?
I da li se posle kada nastavlja preko KPK, opet ide na svakih nedelju dana po 1-2 gr.?

Odgovor na ovo nema na nijednoj temi o jagodama na forumu. A nisam nasao ni u 3-4 knjige koliko sam procitao o jagodama.
 
Janos, cim sam napisao koncentracija 0,5% to znaci 50 grama na 10l, nego koliko jagoda oprskas sa tom pumpom od 10l, da li 100, 1000, 10000, to mene zanima?
 
Janos, cim sam napisao koncentracija 0,5% to znaci 50 grama na 10l, nego koliko jagoda oprskas sa tom pumpom od 10l, da li 100, 1000, 10000, to mene zanima?

Ja sa 10 litara oprskam 1000 kom u plasteniku , gusca sadnja , a vani nekih 700 kom ,imam ja pitanje za tebe , zeznula mi pepelnica i botritis list , prskao ali slabe vajde vecina se lista posusila , onda sam im folijarno dao POLY-AMIN ( dusik + aminokiseline) sada je dobro sve krenuo mladi list , nego jos uvjek imam onih zutih listova , vec sam im 2 puta davao zeljezo , sta jos moze biti kada list zuti , ovaj moj agronom kaze da zbog niskih temperatura korjen biljke se zatvara i ne moze da unese dovoljno mikroelemenata , u plasteniku prosjek temperature oko 8 stepeni , nikako pravog sunca ajagoda pocela da otvara cvjet.
 
Nemam ja mnogo iskustva s tim, ali mozda je tvoj agronom u pravu. Ako je hladno, onda biljka ne moze da usvoji to gvozdje koje si im davao.
 
Što se tiče folijarne prihrane i fertirigacije... Prihrana preko sistema kap po kap (fertirigacija) se obavlja redovno bez obzira da li prihranjivao folijarno ili ne. Folijarno je samo dopuna i korekcija i ne može nikako da zameni prihranu preko korena. Inače bi lišće raslo u zemlji, kako kaže jadna profesorica :osmeh: Ja lično folijarno idem zajedno sa zaštitom, a ako prskam samo zbog prihrane, onda je to najčešće prihrana mikroelementima. E sad koliko litara na koliko sadnica... To najbolje da sam sebi napraviš probu, možeš i sa čistom vodom. Pa vidi koja ja to količina. Podesi prskalicu tako da ti se ne cedi mnogo sa listova a da što bolje pokriješ. A ne može ni to idealno. Ja radim sa ledjnim atomizerom i tih 12-14 litara mi je za dva reda od po 100 m. Kod dosta tih djubriva i preparata je naznačena količina po hektaru, pa onda treba tako i preračunati da se da potrebna količina

@ mojalovaa

Ovo vreme nije normalno pa se i dešavaju nenormalne stvari. Probaj folijarno neki koktel mikroelemenata ako već nisi
 
Hvala na odgovoru Nebojsa.
Ja sam u subotu stavio afinex (insekticid), plus 50 grama Fitofert kristal 20 20 20 u 10l prskalici i to mi je taman stiglo za 1000 komada. Sto znaci da ce mi od sada na dalje to biti merka:ppozdrav:
 
Meni ide 4 prskalice po 25 litara na 10000 sadnica. Imam motornu prskalicu villager koja dosta dobro pravi maglu.
 
Пише на кеси концентрација 0,2 до 0,3 посто.

- - - - - - - - - -

20-30 грама на 100 литара воде.

Погрешно сам написао, требало би бити 200-300 грама на 100 литара. Шта мислите 15-30-15 да ли је довољан само један третман или давати још који пут до следеће формулације..
 
kakva su vam iskustva sa slavolom? nisam obratio pažnju na postove ali predpostavljam da je bilo reči o ovom tečnom mikrobiološkom sredstvu. opet nije loše nešto ponoviti il čuti za neka nova iskustva, U povrtarstu je dobro primljeno, naime ljudi se obično vode šta piše na deklaraciji, sa slavolom to nije slučaj jer njegov odnos fosfora, kalijuma, azota i ostalog nije presudan već je akcenat na aktivne materije bakterije i hormone koje ovaj preparat sadži. Kod mene na paradajzu rezultati su odlični, razmišljam se da ga primenim na nov zasad jagoda. Funkcija bi trebala da mu bude razvitak cvetne mase i korena, meni u paradajzu i paprici dao bolje rezultate od preparata za striktnu namenu recimo pravilan razvitak ploda i sl. Nadam se da neko od vas ima iskustava što se tiče primene na jagodi.
 
Nazad
Vrh