Đubrenje i prihrana jagoda

Sto se tice fitofert djubriva, na njihovom sajtu pise ovako:

Primena:
folijarno konc. 0,3% -0,8%
fertigac. konc. 0.08-0.1%.

Ja sam prvu prihranu odradio fitofert djubrivima, pa cu i ostale sve fitofetom.
E sad neznam koliko je kvalitetno to djubrivo, da li ima neko iskustva s tim djubrivom..?
 
Pa ne mozes ti na osnovu prskalice da menjas koncentraciju.

Genca, ja sam do sada koristio fertikare, a od sad cu fitofert jer ga jedino ono ima u mom gradu.
 
@ rade.antic

Kad se oforme plodovi posle cvetanja prvo pustam kalcijum a posle toga u narednim zalivanjima koristim formulaciju 16 -8 32. To je formulacija za gojenje i zrenje plodova. Koristim isljucivo vovotopiva gnojiva HAIFFA MINERALS. U sredini berbe pustam cisti kalium . Ja iden sa semom 1 zalivanje cista voda, drugo zalivanje ddjubrivo kroz KPK. Tako pocinjem tako i zavrsavam. Kod mene se pokazao sasvim solidan ovaj nacin zalivanja.
ja sam prole godine koristio isto ovu formulaciju djubriva ali nekako mi previse brzo zre plodovi a nisu se uopste uvecali odnosno ugojili sitni plodovi a vec zreli
 

http://www.stavi-sliku.info/?v=a8ptx.jpg

Imam problem sa listom jagoda , dali mi netko moze reci o cemu se radi , prvo sam mislio da je zbog nedostatka svjetla je je 4 dana bio padao snjeg pa nije bilo svjetla , ali sada se vec trebao lagano oporavljati list ali i dalje zuti , imali itko iskustva sta bi moglo da bude.
 
@ Mojalova

Dali je to cisto gvozdje ili neka formulacija sa povecanim sadrzajem?
Ima lli neki drugi naziv, proizvodjac?

- - - - - - - - - -

@ Mojalova

Dali je to cisto gvozdje ili neka formulacija sa povecanim sadrzajem?
Ima lli neki drugi naziv, proizvodjac?
 
Коју формулацију препоручујете први пут сад ове године кад је кренула вегетација. Јагоде су у другој години.
 
Izlizašmo tastaturu kucaući o tome. Neku formulaciju sa većom konc. fosfora
 
Zanima me sta ti nebojsa mislis u vezi prihrane, da li je jos uvek rano i da li su i vase jagode u toj fazi kao cecijeve?
Dok kod vas gore severno pada sneg vec nekoliko puta, kod nas je kisa i nije toliko hladno pa su vise krenule. Kod nas je sad oko 5 stepeni, a najavljuju i do 10 danas.
 
Druže kod mene je juče i danas palo 15 cm snega. Ja o prihrani ni ne razmišljam. Pre ovog snega sam gledao jagode i jedva da je poterala prvi mladi list. Ove godine ću brati u avgustu :haha:
U principu bi temperatura zemljišta trebala biti preko 5 stepeni da bi koren radio. Tako bar kažu knjige. Ja sam se uvek tako nekako ravnao da prvo očistim i poprskam bakrom, pa pokrpim ili promenim trake i tu se već vreme stabilizuje pa počnem i sa prihranom. Ako je jako vlažno, onda pustiš samo koliko je potrebno da se izvuče prihrana, vodeći računa da i u takvim uslovima koncentracija đubriva ne bude preko 0,3%
 
ljudi imam problem predozirao sam jagode tj pumpa mi ima 12l a ja mislio 20 :svinja: u pumpi sam imao insekticid armada,fungicid presing,i npk 20-20-20 i sve sam ja to lepo pomesao za 20l a pumpa ima 12.E sada sta ce biti sa jagodama da li je to veliki problem??
 
Ne sekiraj se ništa, stavio si taman koliko treba a možda i manje. Ja lično idem sa koncentracijom od 0,5% što iznosi 5 grama na litar vode. Preporuke raznih proizvođača za razna đubriva se kreću 0,3-0,8%, s tim da ja koristim obična vodotopiva đubriva, a kad koristim mikroelemente ili neka specijalna đubriva onda se pridržavam preporuke.
Koje đubrivo si koristio?
 
Ne sekiraj se ništa, stavio si taman koliko treba a možda i manje. Ja lično idem sa koncentracijom od 0,5% što iznosi 5 grama na litar vode. Preporuke raznih proizvođača za razna đubriva se kreću 0,3-0,8%, s tim da ja koristim obična vodotopiva đubriva, a kad koristim mikroelemente ili neka specijalna đubriva onda se pridržavam preporuke.
Koje đubrivo si koristio?
Soluveg 20+20+20+MgO+TE
 
Neće im ništa biti. Ja sam išao kristalonom 3x20 0,5% i neka druga đubriva i formulacije, ali uvek 0,5% i sve je bilo ok.
 
I ako je pumpa 20l, to znaci da ubacis 100gr, sto je za negde oko 100 sadnica (mozda je i 100 sadnica mnogo za tu kolicinu posto neki stavljaju i 2 grama po sadnici) i koliko vremena treba da se isprska parcela od recimo 50 ari i 20 000 sadnica?
U slucaju da nije motorna prskalica, vec obicna, sigurno nekoliko dana :osmeh:

Meni je folijarna prihrana nezamisliva bez traktorske prskalice. Eventualno, one ledjne, motorne, koje se brzo prazne. Ili desetak radnika sa obicnim ledjnim od jutra do mraka :osmeh:
 
Nazad
Vrh