Čuvamo li stare sorte od zaborava?

Поздрав колегама. Родила стара крушка, два казана већ одрађена а биће још један. Ове године плод је мало ситнији и има много осушених грана. На 12. страници је слика пре цветања, а ево и нових
fotografija0132.jpg

fotografija0133.jpg

fotografija0134.jpg

Да ли би неко према фотографији могао да каже о којој сорти се ради. Како сазрева, у средини зна да омекша и промени боју (угмили). Слатка, мека, укусна.
 
Da li neko zna koja je ovo sorta kruske? Slatka, dobra za jelo, dzemove i rakiju. Sve sam to isprobao od nje. Posadio je jos moj paradeda ima oko 100 godina... Ova kruska ne zna sta su hemija i vestak....

photo0260.jpg


photo0261.jpg
 
Koja je ovo jabuka? Radja bez prskanja, tvrda je i dugo stoji zimi. Ove sa prve slike su opale same i jos nisu zrele.
201510061355331.jpg
201510061355521.jpg
Ove kruske sa prethodne slike imam i ja ali ne znam kako se zovu.
 
Поздрав колегама. Родила стара крушка, два казана већ одрађена а биће још један. Ове године плод је мало ситнији и има много осушених грана. На 12. страници је слика пре цветања, а ево и нових
fotografija0132.jpg

fotografija0133.jpg

fotografija0134.jpg

Да ли би неко према фотографији могао да каже о којој сорти се ради. Како сазрева, у средини зна да омекша и промени боју (угмили). Слатка, мека, укусна.
Imam takvu krusku ,ogromno stablo staro min 50 godina.Cini mi se da je najbolja za rakiju, i ja pokusavam da saznam koja je sorta.
 
Da li neko zna koja je ovo sorta kruske? Slatka, dobra za jelo, dzemove i rakiju. Sve sam to isprobao od nje. Posadio je jos moj paradeda ima oko 100 godina... Ova kruska ne zna sta su hemija i vestak....

photo0260.jpg


photo0261.jpg

Kod nas ovu krusku zovu carevka. Ima belicasto vlaknasto meso i zanimljiv slatkast ukus. Imam jedno veliko stablo sa kojeg sam ove godine okalemio na mladu divljaku.

- - - - - - - - - -

carevka.jpg
[/IMG]
Carevka

- - - - - - - - - -

carevka.jpg
[/IMG]

mednik.jpg
[/IMG]

bostanke-lubenicarke.jpg
[/IMG]


mednik-plod.jpg
[/IMG]

mednik-zrela-ugnjiela.jpg
[/IMG]

Carevka,mednik,bostanka sva stabla su stara oko 60 godina,
 
Koliko ja znam, jako jako retka , bar za ovaj moj kraj...eto prvi put vidim ovo...
Ja mislim da se razmnožava iz semena...
Vidi taj list...nalik hrastovim i javorovim istovremeno, a i liči i na list gloga pomalo...
Ovi plodovi...koliki su u realnom prostoru, ovako na slici nemam pravu sliku...?
 
Koliko ja znam, jako jako retka , bar za ovaj moj kraj...eto prvi put vidim ovo...
Ja mislim da se razmnožava iz semena...
Vidi taj list...nalik hrastovim i javorovim istovremeno, a i liči i na list gloga pomalo...
Ovi plodovi...koliki su u realnom prostoru, ovako na slici nemam pravu sliku...?

Na stablu nisam primetio mesto kalemljenja a ispod njega sam video 2 izdanka tako da i ja mislim da se razmnozava iz semena. Prijatelj mi kaze da ga ima kod njega u zabranu a na netu sam nasao podatak da voli cerove sume i da raste obicno po obodu. Dostize starost od 200-300 godina a stablo se koristi za namestaj i za muzicke instrumente jer je jedno od retkih koje se ne siri i ne skuplja.
Od kore se kuva caj koji je prirodna zamena za insulin a od plodova se pravi kompot i dzem. Plodovi su velicine klikera i dobri su za regulisanje stolice.
Ptice ga obozavaju, uvek je celo jato na drvetu.
Za mene je ovo otkrovenje. Videcu jesenas da li moze da se neki od izdanaka, koje sam pronasao, presadi pa da mi bude pored kuce. Samo nisam naisao na podatak koliko mu treba da prorodi.
 
evo, kneže, da dam svoj doprinos. imam u bašti jabuku baš kao ova mađarska, slatkasta, čvrsta i izrazito dugotrajna. kod nas je zovu zelenika. ova moja je stara 50+ godina. na jesen mogu nasjeckati i poslati kalem.grančica ako je ko zainteresovan.

Ja isto imam Zeleniku.
Eto jedva cekam rod i slike da usporedimo jesu li to potpuno iste jabuke!


I napokon evo mojih Zelenika...



 
E moj Gorski Care, kako mi se cini sa slike ovo je francuska sorta"Zeneral le Kler"i ja je imam u zasadu kao oprasivac vilijamovke.Kazi mi kako ti napreduju sadnice bugarke.Evo ti jos neki podatak za ovu krusku.Krosnj se slabo siri,raste vise kao jablan,plod moze da poraste i preko 250 grama,meso je belo i vrlo socno,pokozica je malo tvrdja i lako se odvaja od mezokarpa i moze da ugnjili.Pozdrav Miki.

- - - - - - - - - -

Ovo je letnja kruska,stize u zadnjoj dekadi avgusta,a ova na koju ti mislis stize krajem septembra, vrlo je slicna,cak sta vise ista i zove se paskrasana ili krasanka i razlika je samo u vremenu zrenja.
 
E moj Gorski Care, kako mi se cini sa slike ovo je francuska sorta"Zeneral le Kler"i ja je imam u zasadu kao oprasivac vilijamovke.Kazi mi kako ti napreduju sadnice bugarke.Evo ti jos neki podatak za ovu krusku.Krosnj se slabo siri,raste vise kao jablan,plod moze da poraste i preko 250 grama,meso je belo i vrlo socno,pokozica je malo tvrdja i lako se odvaja od mezokarpa i moze da ugnjili.Pozdrav Miki.

- - - - - - - - - -

Ovo je letnja kruska,stize u zadnjoj dekadi avgusta,a ova na koju ti mislis stize krajem septembra, vrlo je slicna,cak sta vise ista i zove se paskrasana ili krasanka i razlika je samo u vremenu zrenja.


Otprilike tako nesto. Meso je belo i socno, kruska je mekana kad prezri na grani kad padne na zemlju raspljovi se. Samo ne verujem da moze da naraste do 250g, nesto malo manje.
Ovu krusku je kalemio moj paradeda i mnogo je stara.

Sto se tice Bugarke veliki broj mi se osusio, ovo sto je ostalo presadicu za neki dan na parcelu koja mi je bliza da bi mogao da ih zalivam.
 
Још једна стара сорта, али млађе стабло, око 35 год. Сазрева крајем августа. Назив сорте није познат, као ни друге две.
fotografija0131.jpg


fotografija0128.jpg


fotografija0129.jpg


- - - - - - - - - -

Старије стабло старе сорте. Сазрева почетком септембра.
fotografija0137.jpg

fotografija0139.jpg


Два огромна стабла старе сорте крушке. Старости можда и 150 год. (по речима домаћина). Нисам видео плод, а сазрева половином лета.
fotografija0135.jpg

fotografija0136.jpg
 
Poslednja izmena:
Још мало слика
fotografija0145.jpg

За ову је домаћин рекао да се зове Јесења Камењарка, и да је треба ставити у жито да одстоји. Чврста, пуна сока, али по мени прилично безукусна (убрана са гране). Сазрева половином октобра.

fotografija0146.jpg

Ова стара сорта не роди сваке године, и када роди не сазри увек јер јачи ветар зна да је омлати. Прилично тврда, сува (за ракију се мора додати вода), мора да одстоји да добије на укусу, још боља када се скува. Сазрева крај октобра - почетак новембра. Назив сорте није познат.

fotografija0141.jpg

fotografija0143.jpg

fotografija0163.jpg

Бела шљива. Моја тетка се сећа када је ово стабло заменило претходно пре око 55 - 60 год. Део коштица остављен. Да ли је већ време да се стави на стратификацију?
 
Nazad
Vrh