Čestitke za ponove.

Plug je kod mene jos ali je u oglasu....ako se proda uzecu unia tur 100 3b. Ako ostane do jeseni krece u radove pa cu videti sta sa njim dalje....
 
Ми смо се ових дана поновили новим степениште, до душе није још у целости завршено ,треба ових дана да се узму мере за ограду па да се коначно заврши посао око истих. Пре тога је бил одрвено, али се оно превише расушило, тако да је одлучено да се скине и постави гранитно....
IMG_20180526_171748.jpg
 
To neka novija serija, od kad su takve maske?

Pa te maske su jos od prosle godine. I moj traktor je u stvari prizveden 2017. god

@Sudarski Bojan
Ja sam prvi put seo za volan nekog belorusa kada sam otisao po ovaj traktor. Bucan je, ljudi kazu da su ovi novi mnogo bucniji od onih od pre petnaestak god. Ventilacija je debilna... Popodne sam bio kod coveka koji je danas dovezao novi Yto 904. Mislim da je to mnoooogo bolji traktor od 892 za iste pare. Mada da se malo uredi kabina i da ima jacu hidrauliku bio bi to ok traktor. Nije potrosac, dovezao sam ga od agropanonke do kuce sa nekih 16l eurodizela, sto mi je neverovatno(gmape kazu 79km).

- - - - - - - - - -

Da nekim slucajem nisu michelin x gume na traktoru?

Ako se to pitanje odnosi na 892, nije michelin nego volityre
 
Uz duzno postovanje prema proizvodjacima, vlasnicima i prodavcima, ali znaju oni odavno sta na kom traktoru ne valja, samo nece u cugu sve da rese iz prostog razloga kako bi novi bio "unapredjeniji" i unapredjenja su minimalna i jos manje kostaju, a svaki "novi" model dosta skuplji od prethodnog(nije proporcionalna ponuda novotarija i porast cene), pa se lako pumpaju specifikacije i cene.
 
Skoro svaka fabrika bi mogla da napravi kvalitetan i udoban traktor, ali bi vrlo brzo propala, jer taj koji bi jednom kupio takav traktor, nebi kupovao drugi, kao na primeru Volvo traktora.
 
Inzenjer u Volvo trucks poreklom iz Zemuna kaze da napraviti motor i menjac koji idu 10mil km je lako izvodljivo upotrebom odgovarajucih materijala. Njihov motor na fh volvu je 30god baza ista, promene su samo minimalne usled euro normi. Kod traktora je sve slicno. Motor na cnh od 6.8l ugradjuju u milion modela i jedno 20god ga eksploatisu
 
Inzenjer u Volvo trucks poreklom iz Zemuna kaze da napraviti motor i menjac koji idu 10mil km je lako izvodljivo upotrebom odgovarajucih materijala. Njihov motor na fh volvu je 30god baza ista, promene su samo minimalne usled euro normi. Kod traktora je sve slicno. Motor na cnh od 6.8l ugradjuju u milion modela i jedno 20god ga eksploatisu
Sve ti je rekao. Samo nije rekao zasto to i ne urade. To je bitnije od ovog prvog.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ljudi, pa sta mislite da danas inzinjeri imaju losiju tehnogoliju i manje znanja nego recimo 7-80 tih? Nas na faksu uce da se danas ne prave vecne konstrukcije nego samo da ispuni taj fond kilometara, radnih casova itd. Ti kad napravis nesto da traje vecno ti menas profita posle osim te prodaje, nema delova nema potrebe za majstorima, nema potrebe za novim vozilom. Pa prica nam prof da se po pravilu novi automobili prave da su u eksploataciji 7-8 god i posle krene sve da crkava, npr kod dizela dizne tubina zamajac i to sve kosta previse. To nije tajna, o tome se prica javno.
 
Nazad
Vrh