Čerupanje tovljenih brojlera

Kod nas je toliko vec dve godine,s tim sto ih sam nosis mecki na rupu.:osmeh:

Eeeee to je vec bezobrazluk, mislim na odnosenje i donosenje. Ovaj komsija ide i u druga mesta po pilice ali je onda i cena druga. Do ove sezone klanja pilica je radio 60,0 din. po komadu i jako lepo i uredno radi bez lomova.
 
Ova dosetka sa dovoženjem i odvoženjem je bila ključna sam ima da koljem ručno dok ne kupim čerupaljku i onako koljem svaki mesec dobro je protiv stresa
Kad mi se ne kolje onda se setim da traže da im se vozi i vraća i koljem i pevam :osmeh:
klanje je 60,00 transport je džabe a maltretiranje mušterija je uključeno u cenu :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Ok ..sutra slikam , sve sam odradio dusa mi na nos izasla , od jutros od 8 sati , pa do sada , najteze mi je bilo izbusiti rupe 20 mm i to 120 kom ploca me je namucila sa busenjem 3 mm 60 rupa .. postojeci neki stalak sam iskoristio , postavio motor od ves masine brzina 250 O/ min sutrastizu gumeni prsti iz Pirota 17 din komad , varenje stranica bureta i sklapanje
 
Napravljena cerupaljka , malo da danem dusom pa probna kolicina ide na klanje .. slikao sam sve ovih dana slike stavljam .. dusa mi na nos ispala dok sam izbusio 120 rupa, a tokom sklapanja normalno javlju se problemi kojih uvek ima .. primetio sam i moram da doradim nedostatke ..postavio sam i crevo za ispiranje

- - - - - - - - - -

Probni rad cerupaljke prosao super , 10 kom za 30 min . milina jedna:bravo: crevo za ispiranje opere pile i kad ga izvadis ..prelepo za 20- 30 sekundi po piletu
 
Vidim ja da je kod mene u kraju najjeftinije cerupanje. Kod mene ovaj covek sto cerupa naplacuje 25 dinara po piletu. A za ostale u mom kraju ne znam, ali je cena sigurno tu negde.
 
Jel to samo cerupanje ili i vadjenje creva.:sta:Gore pomenute cene se odnose na komplet uredjene pilice.
 
Kod mene je to 70,0 din. po piletu. Za tih 70,0 din. majstor "koljac dodje, pohvata pilice smesti u gajbe i odnese kod njega na klanje. Kada bude sve gotovo i uredjeno donese ih i ostavi u prostoriju koju ti pokazes.
 
E kod nas je razlika ta, sto koljac dodje kuci kod nas, mi mu dodajemo pilice, a on sve ostalo radi sam.
 
Pa mora biti jeftinije....greje vodu na Vasu struju, Vi mu pomazete i ne prlja svoje dvoriste. Ovaj mladi covek sto radi kod nas je jako vredan i tvoje je samo da mu pokazes gde su pilici a ostalo je njegova briga.
 
Ma napravite sami ili kupute, kakvo vozanje pilića. Ovu sam sebi napravio, trofazni motor 1.1 kW, 1400 o/min, 3 pileta čerupa od jednom, za minut 6 komada.

01.jpg


02.jpg


A ovako izgleda posle 150 komada

04.jpg
 
Nazad
Vrh