Čerupanje tovljenih brojlera

Mnogo ce ga izudarati i mozda pokidati.Bolje smanjuj.
 
Citao sam mnogo o perutaljkama za pilad, pa sam odlucio da napravim jednu za svoje potrebe. Meni ne treba nekog velikog kapaciteta. Nasao sam jednu staru ves masinu od koje sam iskoristio bubnjeve tj. onaj veliki bubanj kojem sam odsjekao zadno da bi perke mogle da ispadaju. I iskoristio onaj rosvajdni dio bubnja koji se okrece u onom velikom. Tako da sam kod rosvajdnog bubnja samo iskoristio zadno koje ce se okretati. i tako sam dobio visinu velikog bubnja od 35cm precnik velikog bubnja je 50cm a precnik zadna koji se okrece u velikom bubnju je 45cm tako da je za 2.5cm uzi i tako ima prostora za perije. to su sve dimenzije mjerene bez onih gumenih prstiju. Jedino sto ce da mi bude problem jeste motor moram da nadjem neki pogodan motor za to. Onaj od ves masine msm da ne moze jer kad sam ga ukljucio na naj vecu brzinu na pocetku polako ubrzava pa tako moze da se zaustavi. Pa neznam bas da li ce on odgovarati za perutaljku.
Molio bih clanove da mi pomognu da kazu svoje misljenje na sve ovo do sad sto sam napisao i da mi daju neki koristan savjet. Hvala. ;)
 
Motor od mesalice je sasvim OK,uz odgovarajucu remenicu,da se broj obrtaja smanji na oko 250.Motor od ves masine prvo sto ne moze,a plus je i veoma opasan.Naime otvoren je,a prilikom cerupanja moze voda uci u njega,sto sigurno ne bi valjalo.Znaci isklucivo zatvoren motor 0,55 ili 0,75kW
 
E hvala vam puno na ovome, znaci potrebno je samo motor da pronadjem od mjesalice i to je to. a sto se tice ove moje konstrukcije kakvi su vam utisci mislim da je dobro zamisljeno...
 
Napravio sam cerupaljku od ves masine u plocu mi je stalo 30kom. prstiju i na ploci sam skratio prste koji se nalaze na obodu ploce a zidne prste nisam skracivao pa me interesuje treba li skracivati i zidne
 
Potrebna mi je mala pomoć. Naime, napravio sam čerupaljku, kao baza je poslužilo bure od 200L (metalno). Kupio sam 100 gumenih prstiju pa me zanima kako da ih rasporedim, koliko da stavim dole od tih 100?
 
Ako ova fotografija moze nesto da pomogne - dobro je.Juce probana - odusevila:
2h70wt3.jpg


- - - - - - - - - -

121r9dy.jpg
 
Nemas mnogo guma.:osmeh: Ako ti kazes da radi dobro,onda se i meni svidja.:ppozdrav:Moja jedina zamerka ti je taj motor,koji nije zasticen,tj otvoren je.To moze biti opasno,ipak se tu radi sa vodom.Ja bi na tvom mestu dodao jos neki dinar,oko 30e kosta pravi motor,koji moze glavu da spase.I bilo bi dobro napraviti po vrhu slicno kao prsten sa mlaznicama za pranje perja.Pozdrav i neka te sluzi.:ppozdrav:
 
Nemas mnogo guma.:osmeh: Ako ti kazes da radi dobro,onda se i meni svidja.:ppozdrav:Moja jedina zamerka ti je taj motor,koji nije zasticen,tj otvoren je.To moze biti opasno,ipak se tu radi sa vodom.Ja bi na tvom mestu dodao jos neki dinar,oko 30e kosta pravi motor,koji moze glavu da spase.I bilo bi dobro napraviti po vrhu slicno kao prsten sa mlaznicama za pranje perja.Pozdrav i neka te sluzi.:ppozdrav:

Hvala.Ni meni se ne svidja otvoren motor.Medjutim.Ja u ovu cerupaljku stavljam pilice osurene i prakticno vode nema.Medjutim motor treba zastititi ako ni zbog cega ono zbog pranja posle upotrebe.Ok.Pocetak je takav.Zato za tebe:ppozdrav::ppozdrav:
 
Poskupelo klanje, cerupanje sa vadjenjem iznutrica. Majstor koljac dodje pokupi i odnese pilice, donese uredjene za 70,0 di. po komadu.
 
Nazad
Vrh