Ćurke i način njihovog držanja

Izvini ,kad sam procitala ,ovako dremovna, ponovo poruku, onda sam videla ;;hladna voda;; hvala
 
Kad je zakoljes,potopis u ladnu vodu.Moze cak i crevo,pa da stalno curi po malo.Stoji tako ceo sat,moze i duze.Onda tek suris.Samo je ocedi,kad izvadis iz ladne vode,da ne bi pokvarila surenje.Nesto se desi sa mesom.Neki temperaturni sok i bude socnije.
 
@ana marija

Posto su curke koje odgajate hibridne, nastale dugotrajnim ukrstanjem vise sorti curaka, ponekad dodje i do genetske mutacije. Ona se nekada odrazi na kvalitet (na moju zalost dva komada kod mene), a nekada i na pol curaka, pa se desi da curka izgledom i tezinom podseca na curana a ponasanje je curke ili obrnuto. E to su narodski prozvani 'kopuni" a ono kod mene se zove skart. To kada ih pustite van sto se sepure, to je da izgledaju veci jer zauzimaju teritoriju pa velicinom pokusavaju da zaplase druge i oteraju, zato malte ne idu pravo preme Vama.
 
hvala vam na ovim informacijama.Ja sam u ovom poslu po prvi put pa mi je svako objasnjenje dobro doslo. Jos jednom puno hvala.:sreca:
 
xpynnd.jpg

Juče se šepurio.Uređen 24,5 kilograma.Tov nije bio intezivan.Ujutru i uveče koncetrat a između slobodan izbor, sve iz prirode.
 
Mozda oce covek da prvo probamo,pa onda da nam napise.:haha:Ne zna on jadan koliko mi mozemo pojesti.Bolje bi mu bilo da napise,da se ne izlaze trosku.:haha::ppozdrav:
 
Ja sam i za tu soluciju, da odemo caskom do njega i probamo, normalno ako se @valjevac slaze.:ppozdrav:

Ama ljudi sacekajte malo da se prodimi.Od ove ture nista je susim, dimim.Juce 4.komada curana.Brdo mesa ali sve ode u zamrzivac u svezem stanju.
Sledeca tura negde krajem novembra i pocetkom decembra ide na dimljenje pa cemo onda da odradimo sve varijante i recep i dobrodosli gosti.
Sve varijante su u opticaju.
Dusko - nisam obecao recept od dimljenih snicli vec od dimljenih bataka i karabataka i tako ce biti cim se prodime.
JUce me probio hladan vetrar a sutra treba ici "za kerecom pameti"
pa idem malo ranije u horizontalu.
Pozdrav ekipi :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh