Ćurke i način njihovog držanja

racunica vam je odlicna, isto tako sam i ja nesto racunao, samo sto ja svojim curkama nikad ne dajem 4-ku, nego 3-ku pomesam sa prekrupom, i tricem, i to mi ispadne kao neki finiser, inaravno koprive, kukuruz,hleb,kore od lubenica, koje prosto obozavaju, tako da malo samanjim troskove oko koncentrata ::namigivanje:: inace, mi ovde u Nisu, nemamo tu mogucnost da biramo po polu, vec kako se padne.ove godine sam uzeo 3 curke, za sebe, i 2 su curana, i 1 curka, stari su 10nedelja,i moje vise rastu nego sto se tove, ali to tako treba.Lepa se para na njih potrosi, ali jos lepsa se zaradi :ppozdrav: p.s.kad ih budem slikao, eto slicice
 
Što se tiče nabavke ove godine u Lazarevcu , ja sam moje uzeo 28 maja, a dva puta mi pre toga odgodili jer ćurici nisu uopšte ni stigli, kažu bila velika potražnja ove godine.
Inače moglo je da se bira, da li uzimate samo ćurane ( dvonedeljni), ili uzimate parove tj. mužijaka i ženku i bili su, ako se dobro sećam, oko 550 din i četvoronedeljni su , i na kraju opcija "šta vam zapadne", petonedeljni po ceni od oko 520 din. Mada u ovoj zadnjoj opciji, od 10 teško da dobijete više od 2-3 mužjaka, pošto ih verovatno već ranije proberu za one koji hoće samo mužjake.
Pozdrav :ppozdrav:
 
Dobar dan svima.Ja sad imam još jedan problem.Naime,vodu ćurkama stavljam u jednoj velikoj šerpi u koju stavim težak kamen da ne mogu prevrnuti šerpu.Međutim i pored toga,ujutro im sva prostirka bude mokra jer nekako prospu vodu,valjda mašu krilima i skaču(sad su i prilično porasle).Ispočetka sam im vodu stavljao u klasičnu pojilicu za kokoši ali su i to prevrtale.Jel' ima neki jeftin a praktičan način da se ovo sredi.
Pozdrav,Rado! :ppozdrav:
 
pojilica-pisak za koke i rijesio si problem iz kante neke spojis da ide i nema prosipanja a stace im po noci voda?zaklao ih 8 dana prije ili kasnije kakve to ima veze.
Post je spojen: [time]1278939674[/time]
_________________________________________________
neki su gumu kamijonsku uzeli i napravili kvadratice na njoj samo kako moze glava proci kad pure porastu i tu sipaju vodu za njih,nemogu gumi nista a nemogu rasipati vodu a lako se opere samo u sredinu metnu jos 1 tocak sa felnom da neulaze u krug gume.
 
Strah me ovih vrućina a i žao mi ih da su citavu noć bez vode pa im zato ostavim a one prospu.
Kamionska guma mi se čini prevelikom pa ću pokušati sa ovim pisak pojilicama.Hvala!
 
Za sve ove godine od kako drzim curke, nisam imala problem sa prolivom!
Hrana im je ista, vodu menjam i dva puta u toku dana kada su velike vrucine, ne jedu nista uz kupovnu hranu-mislim na bilo kakve dodatke.Od pre dva dana stolica im je skoro pa tecna i svetlo zuta.Inace su vesele i jedu i dalje bez problema!
Ima li neko slicna iskustva i sta eventualno da uradim! Jutros je stanje bilo malo bolje.....ali....dali je moguce da su se prehladile? Uglavnom spavaju napolju na betonu,samo kada pada kisa udju i na slami su.POzzzz
 
Moje curke OBAVEZNO dobijaju proliv kad im dajem kukuruz uz granule..
A kukuruz dajem po jednu saku na njih deset. Tako oni dobiju malo redju stolicu , a ja odmah smanjujem kukuruz i isto tako povecavam ... To mi je parametar :D A vodu dajem iz lonca (kupljen na vasaru u Rumi) od 20 litara..Em je voda uvek sveza u toku dana, em je ima uvek, i naravno .. Nisu u stanju da je prevrnu :ppozdrav:
I uvece samo dolijem do same ivice, a ujutru im menjam i sipam svezu vodu :ppozdrav:
 
agika 2 je napisao(la):
Za sve ove godine od kako drzim curke, nisam imala problem sa prolivom!
Hrana im je ista, vodu menjam i dva puta u toku dana kada su velike vrucine, ne jedu nista uz kupovnu hranu-mislim na bilo kakve dodatke.Od pre dva dana stolica im je skoro pa tecna i svetlo zuta.Inace su vesele i jedu i dalje bez problema!
Ima li neko slicna iskustva i sta eventualno da uradim! Jutros je stanje bilo malo bolje.....ali....dali je moguce da su se prehladile? Uglavnom spavaju napolju na betonu,samo kada pada kisa udju i na slami su.POzzzz


Kupite kapi za proliv u veterinarskoj stanici.
 
Imam cetiri komada velicine od prilike kao becine medjutim jedna ne ustaje na noge, kao da joj je jedna iscasena . Sta sa njom raditi ?
 
Karalic je napisao(la):
Moje curke OBAVEZNO dobijaju proliv kad im dajem kukuruz uz granule..
A kukuruz dajem po jednu saku na njih deset. Tako oni dobiju malo redju stolicu , a ja odmah smanjujem kukuruz i isto tako povecavam ... To mi je parametar

E da, to je vec moguce, jer su mi zbrisale u deo gde hranim kokoske kukuruzom bas u to vreme-pa su se verovatno najele kukuruza! Danas je sve normalno! Hvala
Veterinaru ...kao i doktoru idem samo u kraaaaknjem slucaju .Nisam bas za davanje hemije u svakoj situaciji, naravno ne osporavam da bez toga ne mozemo , ali.....prvo od prirode pa onda od ljudi! ::namigivanje::
 
agika 2 je napisao(la):
Karalic je napisao(la):
Moje curke OBAVEZNO dobijaju proliv kad im dajem kukuruz uz granule..
A kukuruz dajem po jednu saku na njih deset. Tako oni dobiju malo redju stolicu , a ja odmah smanjujem kukuruz i isto tako povecavam ... To mi je parametar

E da, to je vec moguce, jer su mi zbrisale u deo gde hranim kokoske kukuruzom bas u to vreme-pa su se verovatno najele kukuruza! Danas je sve normalno! Hvala
Veterinaru ...kao i doktoru idem samo u kraaaaknjem slucaju .Nisam bas za davanje hemije u svakoj situaciji, naravno ne osporavam da bez toga ne mozemo , ali.....prvo od prirode pa onda od ljudi! ::namigivanje::
Drago mi je da su Ti curke sad dobro :D
Nego, malo skrecem sa teme , ali nema veze... Oprasila mi se krmaca jutros,prvopraskinja 11 komada :sreca:
 
Moji ćurani bi trebalo stići za klanje za nekih mesec dana(možda ranije).Jel zna neko kakvu cenu mogu očekivati.
 
pa zavisi od trenutne ponude, a i potraznje, ovde u Nisu je bilo oko 450din.pre nekih mesec dana, zato sto je ponuda bila jako slaba jer nije sezona kada se prodaje curece meso, a i dosta je rano bilo, medjutim kako vreme odmice, kako ponuda bude sve veca, jer polako pristizu ovi manji proizvodjaci sa njihovim utovljenim curkama, cena ce biti sve manja. Prosle godine u oktobru ja sam na pijaci kupio curku od 17kg, po ceni od 270din :D
 
Prosle godine u Oktobru cena piletine je bila 260 dinara, (uceloj Srbiji) pa je tako nemoguce (Verovatno je laz u pitanju) da je curetina bilo gde u Srbiji mogla da se kupi ispod 350 dinara. A regularna cena je bila oko 400 dinara, ali kako je skocio Euro, racunaj da nece cena padati ispod 450, 500 dinara :ppozdrav:
 
Karalic je napisao(la):
Prosle godine u Oktobru cena piletine je bila 260 dinara, (uceloj Srbiji) pa je tako nemoguce (Verovatno je laz u pitanju) da je curetina bilo gde u Srbiji mogla da se kupi ispod 350 dinara. A regularna cena je bila oko 400 dinara, ali kako je skocio Euro, racunaj da nece cena padati ispod 450, 500 dinara :ppozdrav:
, steta sto nisam dobio fiskalni racun, da ga prilozim sada kao dokazni materijal, pa ako koza laze, rog neee :cao:
 
Pre dva dana samo preshli na ishranu sa ovsom! Zasad mesham sa granulama, nisu odushevljene ali mi je to poznato!
Glad ne bira .....pa su danas vec sa vecim odushevljenjem pojele jutarnji obrok. :osmeh:
Uskoro ce napadati mene i kantu kad shvate sta im ovas znachi! :haha:
 
agika 2 je napisao(la):
Pre dva dana samo preshli na ishranu sa ovsom! Zasad mesham sa granulama, nisu odushevljene ali mi je to poznato!
Glad ne bira .....pa su danas vec sa vecim odushevljenjem pojele jutarnji obrok. :osmeh:
Uskoro ce napadati mene i kantu kad shvate sta im ovas znachi! :haha:
haha hoce sigurno :cool: sad mozes da pocnes da im dajes i kore od lubenica, a ako ti nije zao mozes i celu lubenicu, prosto je obozavaju, ako imas gde da uberes i detelinu, od nje meso poprimi vrlo sladak ukus tako sam cuo ::namigivanje::
 
Daaaa,videla sam da se ubijaju za lubenice.....dobice vishe kad se mi najedemo! ::namigivanje::

Proshle godine samo vodili debatu na ovim stranicama o ovsu....pa da se ne ponavljam....negde oko 7-8 stranice ima dosta toga! Koga zanima nek prochita!
Novina ove god ce da bude tritikal-juche je muzh doneo dva zhaka pa cu i to da im mesham! :sta:Videcemo ima li efekta!

PS nije 7-8 nego od 4strane! :cao:
 
Nazad
Vrh