Trimeri

Ja sam koristio neku 2,4 mislim da je krašmasters( po srpski) doneo mi drugar prošlo proleće iz Mađarske ali potrošio sam onaj veliki kotur ne znam koliko m,prezadovoljan sam bio,sada ne mogu da nađem adekvatnu zamenu.Kupio sam u subotu u ZR 100 m za probu neki italijanski 2,4 okrugli pa ću videti sutra ima jedno jutro voćnjaka da se sredi,prodavac kaže da im JKP iz ZR samo taj troši.
 
Hoce sa svecice da procuri, nista katastrofalno cak i ako je sa spoja glave. Nekad curi i na dekompresioni ventil ako ga ima, spoj auspuha.... Vise je pokazatelj previse ulja u smesi goriva (benzina i ulja) ili neodgovarajuce ulje koje ne izgori skroz, ili cak prebogata smesa goriva i vazduha. Skines plastiku pa lepo vidis, dotegnes i operes benzinom, ako se opet pojavi da bude novi trag.

- - - - - - - - - -


Kolega cokanj jos jednom hvala, svaka cast za ovo obavestenje, odmah u petak sam seo na motor i pravac u Pazovu po sinteticki dvotaktol. Tri litre sam kupio da imam zalihu a hteo sam vec da porucujem iz Nemacke. Ostao sam na zadnjim kapima Husqvarna XP dvotaktola a treba raditi.

Valda ima jos HQ. bio ulja i za nas? Volis HUSQU kao ja, nisam gadljiv ni na sthil i oleo- mac. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Nabavio sam pre neki dan sthil km 130r kombo 4mix motor polovan. Nobicna masina nema puno obrtaja lepo se odaziva na gas, imam utisak da nema pun gas ali snage ima.
Naravno ajmo u servis (moja sujeta je cudo) akcija u servisu, ruke gratis delovi se naplacuju. Masina ok. promena vaz. filtera i to je to. Ali serviser ima malo rezerve prema 4mix masinama.
Procidao sam da dejan351 ima mislim fs 90 i da je zadovoljan masinicom. Dali jos neko ima 4mix motore i kakva su vasa iskustva?
Hvala vam.
 
Na mom STIHL-u FS 450 glava je konstantno hladna i mozes kositi ceo dan takva ce uvek da bude nema grejanja e sad za te kineze nista me ne cudi meni nije jasno ko je tolko bogat da moze da baca novce na to njiovo djubre.Gledam ljude koji se sa njima pate i muce kidaju zivce i jebes taj poso kad nikad nisi siguran dal ces da obavis ono sto si naumio.

А да ми даш на поклон 1000 евра за Stihlа? Нисам имао 1000 евра за тример кад сам куповао Вилиџера а да сам чекао да скупим још би радили брус и ручна коса. А ти колико видим имаш .
 
Kad budes derane u opisu mog mesta stanovanja video da pise Laponija obrati mi se polovinom decembra( pre toga odzak obavezno prosiri) sa ovom molbom u vezi novaca pa cu da ti dam taki poklon.Da te malko razveselim odma, dok cekas isporuku novaca kroz odzak , evo da ti kazem da ti ne treba za FS 450 iljada evra nego 800 dakle eto oma si usparo celih 200 evropskih novaca a kad odbijemo i 200 evra koje si bacio na to kinesko djubre svinjadzer , Stihl ti se vec priblizio, dakle na pola puta si do prave masine , a ukoliko se jos malkoi das na sparanje pa umesto FS 450 uzmes neki manji model vec ga mozes sebi priustiti i imati nesto sto ce da traje i da radi a ne da imas skandalu da te muci i nervira.
 
Купио си полован па се правиш важан. Кад купим нов доћићу да ти покосим воћњак. А даћу ти и тих 200 евра разлике цене фс450 и 1000 евра да ти се нађе .
 
U principu ne kupujem polovne stvari jer sve sto kupim ja to vise ne prodajem mada bih svakako pre kupio polovan Stihl nego bilo kog kineza.Ove sve masine sam kupio nove u ducanu sve sa racunima i sa garancijom.Dakle los si pogadjac i vidovnjak.Ne bacaj prikane olako te konstatacije jer ce ledja da ti stradaju zarad tog jezika.Ima ovde mnogo tebi slicnih koji sve mogu al na jeziku pa im posle ledja ispastaju jer ne mogu da ponesu ono sto im lajava jezicina izlaprda.
Bice ipak da se ti previse uzdas u deda mraza i njegovu darovitost.
 
Mislis da se stihl nekvari. Ako samo uzmemo da se sa uljima svud mucka i da je nekad vrlo tesko razlikovati fals od pravog eto problema za bilo koju masinu i to velikog problema. Stihl nije loa masina ali je i previse izvikana cenom spram prave vrednosti i nek prica sta ko hoce. Kvalitet uopsteno svih masina je drasticno opao i dugovecnost a odvojiti 800 eur za neke povremene poslove je za moj prvenstveno novcanik mnogo. Kome treba za velike poslove i stalne profi alat mu je za tu namenu a i cena ali ima na trzistu jos kvalitetnih marki cak i boljih. Svak se proteze sa onim cime ima a sa onim sto nema se najgore protegnuti. Bolje je i vrabac u ruci nego golub na grani
 
E da si lepo pazario kineza do sad od njega ti ne bi ostao ni jedan sraf sve bi odavno bilo baceno i zaboravljeno_Ovako sad imas samo muke jer ces da najedis i na sebe navuces gnev ovih ljubitelja kineza i njiove kvarljive robe sad drz gace jer ce da se na tebe okome ko zunzare.
Ja jutros sabajle lepo upalio moju masinu pokosio jendek i oko tarabe pa onda oko voca,a u basti sve ocistio sa trimerom a komsija samo gledi i vajka se da ce on to kod njega totalom da opali i da je miran par meseci jer kaze da je ovo sa trimerom sto ja radim mucenje jer ga i on imo ( kineza) pa mu dusu pojo odno mu cudo novaca pa ga opet izdo dok ga nije sa sikirom olupao , a ja sta da mu kazem da je meni sa ovakom masinom to pravo uzivanje jebo ga njegov kinez i onaj ko ga je na njega navratio.
 
Ja jos nisam poceo kosenje trave.Trsio sam trnje pored njve ostalo mi od prosle godine da zavrsim.Jutros stavljena nova svecica i radi ko sat.Sad sto se tice kineza ima ih i kod mene dosta jbg nemaju ljudi para za bolje pa se muce s njima.Licno ja ga nikad nebih kupio jer da ga uposlim kao stilku neverujem da bi izgurao jednu sezonu.
 
Imal onda nekog iole poznatog djubreta auto industrije doraslog da se moze upariti sa kineskim smecem svinjadzerom, vomaksom i ostalim krntijama.
 
Imal onda nekog iole poznatog djubreta auto industrije doraslog da se moze upariti sa kineskim smecem svinjadzerom, vomaksom i ostalim krntijama.
Dali ste vi ikada koristili neku kinesku masinu? kako tako lako omalovazavate te proizvode. Moje je iskustvo mi govori da se ipak te masine mogu da odrade posao.
Nezelim da polemisem ali moje koriscenje trimera iz Kine je neudobno ali korektno. U ranijim postovima sam to opisao.
 
Necemo valjda da se prepiremo do besvesti.Porediti Stihl trimere sa kinezima je isto ko kad bi uporedjivali Audi i Jugo.Svaka masina je dobra ako zavrsi posao.Kineski trimeri su hobi za male parcele,mogu i vece ali sa pauzama,dok je stihl profi masina njoj netreba odmora
 
Ljudi,neadekvatno je porediti te dve marke,ali ni omalovazavati toliko vilager...ja sam kupio pre 7 god od 1,7 ks i svake godine napravim oko 150 radni sati sa njim i do sada zamenio dve glave za strunu,jednu svecicu,i dvaput cistio diznu upalo trunje jer sam filter prebacio na testeru,a za njega sam dao samo 17000 ,a kosim travu i po pola metra visoku strunom,sto je veliko opterecenje .... usluzno odradim po 50-ak sati godisnje,naplacujem 4€ sat sto znaci da svake godine odradi sebe i meni odradi 100sati... tako,da ja za njega ne mogu nista lose reci..dok su vilager testere,i druge njihove masine prica za sebe..
 
Svaka masina ce da sluzi ako se prema njoj odnosi kako treba i zasta je namenjena. A drugo vek trajanja nijednoj masini sad nije kao pre ali zato cena za neke je prevelika. O stihl masinama vise necu da raspravljam dokle god se budu delovi i komponente ili cele proizvodile u kini , madjarskoj turskoj brazilu i argentini. Prema tome njihov kvalitet je za mene izvikan medijski ko sto i jeste i necu da bacim novce za nesto malo posla koliko mi treba. A sad ga iz inata necu kupiti dok sam ziv. Ima i mnogo boljih marki
 
Imam stihl fs350, radi 8 godina bez kvara, 20-30 litara goriva potrosim godisnje. Sa njim radi sestra i tetka koja je penzioner, znaci asina je zgodna za rad, balansirana ergnomska itd. Sto se tice kineza, obicno ja uskocim u pomoc komsijama koji imaju te kineze.

Послато са C5303 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh