Trimeri

Ljudi,ima li neko vremena da napise o odlaganju trimera preko zime :) onako ukratko,znam da negdje ima ali ne mogu naci :)
 
Nista posebno bar po meni. Istocis gorivo iz rezervoara i potrosi u necem drugom i ostavi ili u suvoj ili provetrenoj prostoriji gde nema vlage najbitnije. Mozes i odvrnuti svecicu i nasuti malo ulja i okrenuti kurblom malo da se namasti.Bar ja tako radim godinama i nikad problema. Nikad cak neteram da se ugasi bez goriva sto preporucuju jer nevolim da karburator ostane suv nikad. Moja preporuka ti je da je najbolje svezom jacom mesavinom povremeno upalim sve dvotaktne koje imam jednom mesecno .Napravim pola litre i upalim trimer i odradi malo i onda prespem gorivo u testeru a zimi se uvek ima sta preseci sa njom. Evo godinama tako radim i nikad problema
 
Nesto sam brljao po netu i slucajno vidim da ima dodatak freza za trimer :sta:
Da li je neko koristio ovo i kakva su iskustva. Imam mali plastenik i ucinilo mi se da bi moglo zgodno da posluzi
 
Danas pri pokusaju da pokosim:osmeh: jer verovatno nisam dobro namestio poklopac kad sam namotavao silk i glava se rasturi a opruge nema nigde!Zanima me dal ima samo opruga da se kupi ili mora cela glava!
 
Ja se danas pnovio:stil km 94r kombi, 2015god, polovan. Isproban OK. Skino sam prigusivac(auspuh) klip na tom delu je super, sutra generalna proba. Ja sam stariji pa mi stima laksi trimer, perce.

- - - - - - - - - -

Ja se danas pnovio:stil km 94r kombi, 2015god, polovan. Isproban OK. Skino sam prigusivac(auspuh) klip na tom delu je super, sutra generalna proba. Ja sam stariji pa mi stima laksi trimer, perce.

Nemogu da ubacim fotku!?
 
Pozdrav drugari. Imam jedno pitanje. Treba mi trimer (imam neki kawasaki kome je pukla sajla i nigde ne mogu da je nadjem pa sam prinudjen da kupim drugi),nemam love za nov pa moram kupiti polovan(inace treba mi za kosenje nekih 20 ari vocnaka),pa mi treba savet na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine polovnog trimera?
Naravno da nikada ne znas sta je unutra pa i nov moze da bude sa manom,ali sta mislite da je najslabija tacka na trimeru i sta se moze videti prilikom kupovine?
 
Pozdrav drugari. Imam jedno pitanje. Treba mi trimer (imam neki kawasaki kome je pukla sajla i nigde ne mogu da je nadjem pa sam prinudjen da kupim drugi),nemam love za nov pa moram kupiti polovan(inace treba mi za kosenje nekih 20 ari vocnaka),pa mi treba savet na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine polovnog trimera?
Naravno da nikada ne znas sta je unutra pa i nov moze da bude sa manom,ali sta mislite da je najslabija tacka na trimeru i sta se moze videti prilikom kupovine?
Prvo sto treba da pogledas je istrosenost klipa, skines auspuh i kroz izduvni port se vidi da li ima riseva na klipu i cilindru.Naravno spoljni izgled masine ,da ne trese kad se
zavrti. Raspitaj se preko interneta ima firmi koje prave sajle po meri, steta ako je kawasaki ispravan da stoji zbog jedne sajle
 
Da,pukla je pogonska sajla,i naravno nigde ne mogu da nadjem ni ista priblizno. Kolega Sremac me je uputio na Boban sajle i zaista mislim da oni prave sve zivo sem te moje:osmeh:
A ja misli m da je to najbanalnija stvar,sajla 8mm duzine oko 50cm koja na krajevima ima cetvrtke 7x7mm,ali jbga nije ni sajla tako beznacajna stvar kako sam mislio...
 
Da,pukla je pogonska sajla,i naravno nigde ne mogu da nadjem ni ista priblizno. Kolega Sremac me je uputio na Boban sajle i zaista mislim da oni prave sve zivo sem te moje:osmeh:
A ja misli m da je to najbanalnija stvar,sajla 8mm duzine oko 50cm koja na krajevima ima cetvrtke 7x7mm,ali jbga nije ni sajla tako beznacajna stvar kako sam mislio...

Ne troši više vreme na traženju sajle, razmišljaj o novom trimeru koji ima standardni kardan i cev, 9 nutova i 26 ili 28 fi cevi, sve ostalo je nezahvalno za održavanje, i džaba da ti neko da!
 
re

Da,pukla je pogonska sajla,i naravno nigde ne mogu da nadjem ni ista priblizno. Kolega Sremac me je uputio na Boban sajle i zaista mislim da oni prave sve zivo sem te moje:osmeh:
A ja misli m da je to najbanalnija stvar,sajla 8mm duzine oko 50cm koja na krajevima ima cetvrtke 7x7mm,ali jbga nije ni sajla tako beznacajna stvar kako sam mislio...


ako ti sajla ide kroz pravu cev, onda kupi sipku kardana , imas na kupujem prodajem . 10e, skratis na duzinu koja ti treba i teras. ja sam tako uradio.
pozz.
 
Nazad
Vrh