Trimeri

Kod mene izgleda da je samo svecica bila u pitanju,juce radio bez greske skoro ceo dan!ali pomalo mi curka benzin na reyervoaru ja sumnjam na gumeni deo gde crevce ulazi u karb!
image00075.jpg
ipak iygleda da ima neki problem malo veci iako je nova svecica danas sam opet primetio da se yamastila,kao sto sam reko pusta gorivo na ovu gumu dal uvlaci vazduh pa nemoxe da slozi rad a time i yamasti svecicu
 
Kupio sam pre 3-4 dana drugu isti trimer kao moj tj villager bc 1900 xc i kada smo otvorili kutiju, iako nosi istu oznaku, nije isti na oko. To je neka restile varijanta.
Moj je ovaj na snimku


a ova restile varijanta ovako izgleda


Ima li nekih dodatnih razlika izmedju ova dva modela, ili je to uglavnom to? Takodje, prodavac mi je dao ovakav garantni list, na kome pise da je model bc-1900 x a ne xc. Nadam se da nije pogresio tj ja ne znam za to da postoji varijanta 1900 x.
I ne samo to, nego drug sada ima garanciju 2 godine. Na osnovu cega sada u servisu znaju da su ovi papiri bas od ovog kupljenog trimera? Sto ja ne bih mogao recimo da uzmem ove papire i prilozim uz moj trimer ako mi je garancija istekla?
Gledao sam ovaj broj garantnog lista, i mislim da on nema nikakve veze sa brojevima trimera (uokvireno plavom bojom). U crvenom delu pretposavljam da se upisuje broj trimera i na osnovu toga se poklapaju papiri. Kod mog druga to nije upisano. A kod vas?


upload pic
 
Moj BC 1900 XC je kao taj drugi,odnosno nije kao tvoj.Kupio sam ga maja meseca i na njemu lepo pise BC 1900 XC,isto tako i u garanciji koja vazi dve godine,ali nije upisan serijski broj.Postoji i BC 1900 X,ali mislim da ga vec neko vreme nema u prodaji.
 
Na ovom modelu takodje pise BC 1900 XC, kao i na samoj kutiji. Jedino sto mene muci, to je sto je radnik, koji radi u ovoj poljoprivrednoj apoteci, dugo trazio ovaj papir gde se pise garancija tj ima puno proizvoda, i onda je tako prelistavanjem dosao do ovog papira gde pise BC 1900 X.
Ja znam da postoji BC 1900 S a ova XC varijanta je ta takozvana limited edition, i to ovde i pise.. Moram to da proverim.

A garanciju priznaju na osnovu cega? Zasto bi neko mogao ili ne bi mogao da koristi tvoj papir? Ja cu bas pogledati sta pise na mojoj garanciji. Nije mi trimer pri ruci da bih video..
 
Postavio sam pitanje na sličnom forumu, ali tamo nešto nema znalaca, pa da vidimo kakvo je ovde raspoloženje za rešavanje problema.
Rastavio sam glavu trimera BC900 radi zamene lagera, ali sam naišao na nedoumicu. U gomili tovatne masti u unutrašnjosti, među zupčanicima, našao sam malu polukružnu čauru (img_3) za koju ne mogu sa sigurnošću da utvrdim gde pripada. Moja pretpostavka je da je to kapica koja sprečava da tovatna mast ne izlazi prema pogonskoj osovini (kardanu) i stoji na vrhu zupčanika (img_4), jer svojim prečnikom otprilike odgovara tom otvoru (mada je potrebna mala primena sile). Na jednoj od slika (img_2) je crvenom strelicom označena moja pretpostavka gde bi to moglo da stoji. Kakvo je vaše mišljenje? Prvenstveno bih zamolio one koji su rastavljali glave radi zamene ili još bolje ako ima servisera. Hvala.
2rw172d.jpg
[/IMG]
dfhb2x.jpg
[/IMG]
2qcl2bo.jpg
[/IMG]

mawaw4.jpg
[/IMG]
 
Imam Villager BC 1900S, to je onaj crni, prva serija sto je izasla.
Polomio se zaštitni lim iznad glave menjača.
Zvao sam Kragujevac servis, njihov serviser poslao zaštitni lim od 1900X, koji je puno manji od ovog koji je na mom 1900S.
Bili su ultrakorektni, vratili su nazad zaštitni lim koji su poslali, još se čovek potrudio da pronadje deo za moj model trimera, ali bezuspešno.
Poslao je neki drugi deo (gratis, nije naplatio),pa ako pasuje-pasuje.Medjutim, vidim po rupama gde se šrafe imbus šrafovi da se rupe 'ne gadjaju', tako da ovde pitam da li neko možda ima rešenje za taj zaštitni lim, jer znam da on i tako nije bio od neke velike koristi, naročito kada se kosi u visokoj travi,pa zamotava travu.Neko je ovde pravio ,od nekih auto filtera, taj zaštitnji lim i trava se nije namotavala.Ili, ako neko ima taj deo, da mi pošalje.Moj zaštitni lim je pukao na jednom mestu gde se šrafi imbus šraf i prilikom rada 'zvekeće' a kada rukom okrenem nož, osećam i vidim da se nož 'tare' o taj lim.

2we9z6t.jpg



2v17klw.jpg



dnot9c.jpg
 
Nevidim gde bi caura isla na drugo mesto, vidi se da caura nije pohabana. Jedin logicano resenje, nemam licno iskustvo o ovome.
 
Juce sam isao sa prijateljem (covek se ne razume bas u trimere) u ovlasceni servis Oleo- Mac i za 42100,00 din.pazarili model 380 t (1,8 ks),prijatno iznenadjen i cenom i naravno kvalitetom,malo ga probao i imam samo pohvale za italijane.

- - - - - - - - - -

Da,pored standardne opreme,kao poklon dobio je 50m strune i radno odelo
 
Koliko minimalno kw treba da bude trimer da bi mogao da radi sa cirkularom, tj onom kruznom testerom za sitnije rastinje?
Samo za to bih ga i uzeo, a godisnja povrsina koju bi treba da uradi je oko 100 kvadrata.
Sta biste preporucili, od niskobudzetnih masina, polovno?
 
Pa za cirkular ne treba neka velika snaga,mada on dolazi standardno uz jace masine.Recimo ako sa cirkularom seces samo slabo,tanko rastinje,bice mu lakse nego kad kosis travu strunom.Znaci samo pipnes gas i on brise.Mogo bi da ti preporucim BC 1900 XC,kakav i ja imam,ali nov.Za polovno stvarno ne znam.
 
Samo i planiram da secem rastinje, dobro pri zemlji ima uvek i nesto trave, razlog je sto se to rastinje siri pored puta i onda svi to zaobilaze pa gaze njivu, aj traktori jos i kako, al kombajni pogaze mnogo. Debljina tog rastinja pri tlu je oko 1cm, do 2cm max. Nemam iskustva s trimerima, i samo bih ga uzeo zbog ovoga.
 
bitno je da pogon predvidjen za noz a time moze i cirkular. Imam alkov od 0,9kw i radi sa sva tri prikljucka posto sam nabavio germansku testeru [cirkular] koja se ostri turpijom za lanac i cini mi se bas kvalitetna a skuplja 200din od obicne kineske. kosta 1500din. sliku mogu jedino za par dana staviti posto mi je kamera otkazala
 
Juce ceo dan problem prvo upalio i kad sam vratio sauk odmah se ugasio,yamastio svecicu i nije hteo da upali,ja ocistim on opet i tako jedno sat:sta: posle upalim stavim ga nabok da potrosi i zanimljhivo radi i cim treba da povuce gorivo ugasi se!Nakon izvesnog vremena proradi valjda sam ga umorio:haha: i radio ali daleko od dobrog dosta neravnomerno radi!Izgleda da mu treba ozbiljan servis::novac::
 
1,2 ks je dovoljno. Kod trimera je vaznije da cirkular bude ostar nego da ima 1,9 ks jer trimer kad pritegnes u drvo ili zbun on usporava i staje a ne nastavlja da kida kao motorna testera.
Osim pretpostavljam sumskih cidtaca.

- - - - - - - - - -

Dejane, da ti nije mnogo masna mesavina ? Za moj bc 1900 x koristim 2% ulja. Povremeno sastavim 2,5 %
 
Poslednja izmena:
Juce sam isao sa prijateljem (covek se ne razume bas u trimere) u ovlasceni servis Oleo- Mac i za 42100,00 din.pazarili model 380 t (1,8 ks),prijatno iznenadjen i cenom i naravno kvalitetom,malo ga probao i imam samo pohvale za italijane.

- - - - - - - - - -

Da,pored standardne opreme,kao poklon dobio je 50m strune i radno odelo

Mogu li da dobijem broj telefona tog servisa za oleo mac?treba mi neka pogonska sajla.hvala unapred
 
Nazad
Vrh