Trimeri

Ima li korisnik sa iskustvom u upotrebi Whisper 3,00mm crvena i Whisper X 2.7,mm, interesuje me kako se ponasaju, dali je 2,7mm iste jacine kao 3,00mm ili slabija ili jaca jer cena im je slicna?
 
Whisper 3.0 je ok za srednju travu.



Prosle nedelje sam kosio u "1m travi" i krenuo sam sa kockastim rigidnim villagerom 2.75, i onako ide Ok, ali kad sam stavio kockasti 3.0 islo je odlicno.


Tako da je to redosled whisper 3.0 je za finije poslove od kockastog 2.75 vilagera, a whisper 2,75 pretpostavljam za fine stvari.
 
Ima li korisnik sa iskustvom u upotrebi Whisper 3,00mm crvena i Whisper X 2.7,mm, interesuje me kako se ponasaju, dali je 2,7mm iste jacine kao 3,00mm ili slabija ili jaca jer cena im je slicna?

Wishper X сива са језгром , 2.7 mm са BC 1900 X , меље и младаре од шљива који избијају из земње а нису ни мало танки. Меље још , кукуту , чичак, купињу, велику траву а што је најбоље, не троши се много.
 
Wishper X сива са језгром , 2.7 mm са BC 1900 X , меље и младаре од шљива који избијају из земње а нису ни мало танки. Меље још , кукуту , чичак, купињу, велику траву а што је најбоље, не троши се много.
A da li si koristio i Whisper 3.00mm i ako jesi kakava je usopredbi sa njim, mislim na dugotrajnost i efikasnost?
 
Kupio sam pre par dana ovakav trimer (STRAUS AUSTRIJA 3.5 KS FUL OPREMA, model 025), danas sam kupio ovo ulje sa slike ispod i jel bi neko mogao da mi kaze do koje brojke da stavim ulje a koliko ide benzina mislio sam da pravim mesavinu sa ovom njegovom bocicom za pravljenje mesavine.

ulje.jpg


mesavina.jpg
 
Kupio sam AGM 520, na nekoj akciji ispod 11000 dinara i vrlo sam zadovoljan. nemam od ranije iskustva, ali ga je komšija koji ima probao i kaže da je odličan, tj da ne zaostaje ni u čemu za Vilagerom.

Pitanje: proizvodjač preporučuje 1:40 ulja u benzin, a na NIS pumpi sam kupio neki na kom piše 1:50. Koga slušati i kolko je to baš važno?
 
Važno je, veoma važno...
Prijateljski savet, pročitajte 10-20 stranica unatrag, bilo je (svakakve) rasprave i prepiske na temu mešavine za trimer...
JA (lično i personalno) stavljam (u svoj sopstveni trimer) 25-30ml NIS-ovog ulja za mešavinu na 1l (bezolovnog) benzina...
A VI kako hoćete...
 
Nek vam je srecna kupovina i da vas dobro sluze masine. Ja licno koristim nisovo ulje, ono iz plavih boca 0,5 l. Jeftino je, a dobro. Mesavinu pravim 2,5 % za sve masine. To mi se pokazalo kao neka zlatna sredina. Sigurno nije slaba, a opet nije ni previse jaka pa da dimi i da zamascuje svecicu.
 
Pročitao sam te pretodne postove o 'mešavini' strane, al mi ništa iz njih nije jasno :)

25ml na litar, osnosno 2,5%, to bi bilo 1:40 jel(nisam neki matematičar)?

Ok, hvala
 
Neko kaze da treba stavljati 25ml/1l, drugi kazu 20ml/1l, treci kazu zbog losijeg goriva ipak malo vise, odnosno 22-3ml/1l sta je tu ispravno jb-ga, od 20 do 25ml stoji i po raznim uputstvima od trimera, nekako mi se cini da ipak ako stoji da ide 20ml/1l da bi trebalo stavljati malo vise ako nista drugo ono zbog nesto losijeg goriva.
 
Pozdrav svim forumašima. Ja sam ovde kako bih potražio savet oko kupovine motornog trimera ili motorne kose. Trimer treba mom ocu za održavanje placa od oko 20 ari na kome mu se nalazi pčelinjak. Na placu ima dosta i korova i šiblja, manjih panjeva i drvenastog šiblja tako da bi bilo oželjno da se na taj trimer montiraju i glave cirkulara. Video sam da neko prodaje i malu testeru koja se može montirati na modele koji mene zanimaju ali ne znam kakvog je to kvaliteta i da li može da osluži. Modeli koje sam razmatrao su Villager i to 1250 i 1900 i to XC. Skoro je pala odluka na taj 1900 XC zato što na njega ide cirkular ali njega više nema u prodaji, sve su neki novi modeli pa vas zato i pitam za preporuku. Čini mi se da su bolja varijanta ovi modeli koji nemaju plastične ručke. Budžet je do nekih 200 evra. Da li neko koristi ovakav neki trimer za održavanje slične površine koja ima i blagi pad odnosno strmost i skida sa njim i manje grane i šiblje?
 
Sto se tice za rad pod strminama trebalo bi da ima visoko postavljene rucice kao ova
http://www.husqvarna.com/rs/proizvodi/motorne-kose/535rxt/966628901/
svaki takav plac koju pominjes prvo treba da se dobro ocisti prilicno rucno, mada za korov, siblje, drvenasto siblje koje pominjes alat za to je nesto ovako http://poljoinfo.com/showthread.php?975-Trimeri&p=1255761&viewfull=1#post1255761 ili https://www.youtube.com/watch?v=6GXd2h6Btsk.

Pitao bih, da li je ovakva garez na auspuhu https://postimg.org/image/6lpl2yjwl/ znak da je mesavina kako treba, znaci da nije ni bogata ni siromasna, bas kako treba ili ne?
 
Nazad
Vrh