Motorne testere

Isti slucaj sam imao sa bagremom. Jos strugao kod drugara za dzabe naravno. Nov lanac i vidim sta ce da bude pa izbegavam al on uporan i samo pokazuje gde da struzem jer njemu tako odgovara zbog duzine za sporet. E onda me majstor za testere posavetovao da nikad ne bacam stari lanac, nego da ga naostrim i cuvam za takve prilike. Cim naletim na arrmirano drvo, skidaj nov, meci stari.
 
ova Stihl/Husq kopija izuzetno losa, kao oni sto ima po vasari i cekaju dok neko nasedne. Sve jedno bi dao 500din i da je rasturim da vidim kakva je unutra :)
 
Ok, hvala. Znači može 50cm. Pitam jer sam prošli put kada su mi došla drva dobio trupce, pa mi je tih par cm baš falilo, da ne moram da se vrtim oko njih.
Sada je namontiran ili 40 ili 45, ne znam tačno. Ako uopšte paše 40cm.

Da li je pogon zreo za zamenu, kada se na njemu primete tragovi od lanca? Moraću da uslikam.

I još jedno pitanje :)

Kada postavim lanac i mač, sve šarafe pritegnem, posle nekog vremena vidim da je lanac osetno olabavio od mog početnog setovanja. Ne znam zbog čega je to, nemoguće da se toliko od temperatura može raširiti? Uvek ga postavim tako, da kada se lanac podigne na gore rukom, one vođice koje idu kroz mač, taman izađu i stoje tik iznad mača.
 
50 cm moze da tera,ali koraka .325 ,a mislim da je kod tebe 3/8 (znaci,lanac,pogonski lancanik,vrh maca).Ako su brazde na pogonskom bas izrazene,onda treba promeniti.Sto se spanovanja tice (a bilo je ovde dosta reci o tome),spanuje se tako da donji deo lanca,tj.pogonski clanci lepo nalegnu u kanal,celom svojom dubinom,da lanac nema "stomak",a da lepo klizi niz mac.Tokom rada normalno je da se opusti malo,pogotovo ako se vise sece na "guranje",tj.sece gornjom stranom maca.
 
To je jednostavno tako,i za Boch pumpu,Gedore,Hilti i drugi kolokvijalni nazivi,koje smo jednostavno usvojili i imaju kao takvi veliku ulogu u praksi i prepoznavanju.Udji u 90 % servisa,trazi im korak .375 i gledace te belo,u najboljem slucaju,pozdrav
 
@nikaragva

Ja bih samo dodao da ako se doteže lanac u toku rada (normalno je da se olabavi u toku rada od temperature), da ne zaboravite da ga nakon završetka radova opustite da usled hlađenja i skupljanja ne napravi neki problem.
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Evo par slika McCulloch PM374, na plavoj nalepnici pise Valmadrera Italy. Ne pise koja fabrika ih je sklapala,testera kupljena u Nemackoj pre 25+ godina
 
Znaci zastitne pantalone niko ne koristi.

Evo sta mi se juce desilo
Odem juce da kresem sa malom 026 neka drva sto sam zimus obarao i nekako mi se izvuce rucka za potezanje sa kanapa. Bese povuci potegni i uspem da protnem ponovo kanap, ali nece da uhvati opruga, a alat nemam. Pa sam onda prevezivao cvorove gde hvata opruga da bi mogo da je palim, a pravi problem je nastao kad sam sinoc doso kuci i pokusao da odvezem cvorove. To su bile muke tantalove.
 
@Aca OPEL : na Balkanu se ne nose ne samo zaštitne pantalone, već ni kacige, antifoni, rukavice, naočare, štitnici lica... ne samo zbog cene. a kad se nešto desi - kasno je! ako imaš mogućnosti - KUPI i zaštiti svoje noge na vreme!

- - - - - - - - - -

a za kanap - dobro si se snaš'o :ideja:
 
Nazad
Vrh