Recepti kulena, kobasice, švargle...

Au ja mislim da sam dao oko 250e pre dve godine,mislim da ima u ovoj temi.
Svi nesto kazu kao "razbije" meso,ali mesa ok i onako nemoze niko rucno izmesati,ima i slika kulena na predhodnim stranama pa vidi dal je lep presek.
 
Da li neko ima masinu za mlevenje ovog proizvodjaca?
http://www.euro-standard.rs/masine_mlevenje.htm

One kineske sa pijace mi se ne svidjaju, ova mi nekako deluje ok.

Imam ja 32-jku! Kod mene je na el.motoru sa reduktorom i na nekih ~100 o/min. Ja sam zadovoljan, radi odlicno... Treba napomenuti da je masina od aluminijuma, ali deluje dosta kvalitetno.
Drugar melje s njom i pilece kosti za kera, dok se ja ipak ne bi usidio to da radim, jer prvo nemam potrebe a drugo sto da rizikujem da eventualno pukne masina, jer nije na remen pa da ce on proklizati u slucaju zagusenja!
 
Pokusavala sam bezuspesno da vas ne gnjavim i da sama pronadjem recept za PILECU KOBASICU i poneko iskustvo... Ali nesto nisam uspela, a dan se blizi! Molim vas, ako je neko pravio, dajte recept i savet!
:kisa:
Iskreno, i mi vise volimo svinjske preradjevine, ali to ce sacekati sledeci mesec! :svinja:
Svasta sam pametno i zanimljivo procitala o svinjskom kulenu i kobasici i zahvaljujem svima na informacijama ::super::
 
Mi smo pokusali ,po nekim preporukama, uz dodatak tridesetak procenata svinjske masnoce. Dobili smo prihvatljivu kobasicu .

Nasla sam neki recept jedva, isto se dodaje svinjska mast, naravno...ali smo na kraju ipak uspeli da prodamo sve pilice :osmeh:
Ja bih volela da probam da napravim tu kobasicu... Mozda ce deci biti zanimljiva... Od sledece ture!
Hvala na pomoci :cao:
 
Neko je gore pitao za papriku kvalitentu...i mene isto interesuje, pa ako moze neko kontakt da ostavi nekog prodavca, bio bih zahvalan. Vreme je da se spremamo za rad
 
111220131332.jpg
Oldtimer 2 godine sam uzimao papriku u B.Petrovcu.Vidi se na nalepnici broj telefona pa okreni čoveka i raspitaj se.Ove godine uzimam papriku iz Kisača.Prodaje se ovde u okolini za 1.300 dinara/k.g.
 
Zna li ko cenu prave domace kobasice tipa cajna kobasica.Hoce covek kad napravim i osusim da mu prodam,ali da mu sad kazem cenu
 
Nece ti biti zao jadnih zivotinja?
:osmeh:
Mi tek 16 i 17 koljemo,majstor nemere pre.A najveca briga mi je da li ce svinjac izdrzati.
 
Nazad
Vrh