Recepti kulena, kobasice, švargle...

Pac? Kraj price, veceras pravim i gotovo sa savetima!

Evo sad cu vam reci sta sam spremio, a to cu uraditi veceras, tako da odstoji do sutra ujutro. Taman kad se vratim iz Crkve, odmah lozim rostilj, a doneo sam jos jedan od Tece pa cu imati oko metra rostilja.
Dakle : vegeta , so ,malo secera, crni mleveni biber dve kesice , origano jedna kesica, bosiljak mleveni (e njega sam kupio 50 gr. a stavicu oko 10 gr. kao biber), zatim belog luka ali zgnjecenog i ljute aleve paprike. To cu sve izmesati i posle lupanja mesa istrljati i ostaviti za sutra. Naravno , ljutu papriku necu na sve ,zbog dece. Pre pecenja , cu opet samo neke izmazati senfom, jer ne vole ga svi.
E sad ,sta su mi rekli majstori? Isto ove zacine ,izmesati sa malo vode i zejtina i dodati belo vino i staviti da prokljuca i u tome stavljti ,ili preliti, peceno meso. Da se ne ohladi i da dobije aromu vina, kazu da ne valja pre pecenja nego posle. To se sve dobro zadihtuje i vadi se vruce i servira gostima ( e sad ja nemam manjerku , ali cu se snaci nekako).
Sta kazete jel ce to biti dobro?
Da imam jos oko 30 tak, raznjca da naredjam ,parce mesa pa sampinjon. A i ovo meso ce biti isto spremljeno kao i snicle.
 
Po mom gurmanskom receptu ako nema na rostilju vrat to onda nije nikakav rostilj:ppozdrav:i naravno posle zaliti hladnim jelenom 6 na sat.

Eeee kada bi zirafu zaklali koliko bi tu bilo snicli od vrata,:osmeh: pa onda po hladnome
krigla.gif
.
 
Pa , znate sta, svi gosti su bili prezadovoljni, i oni juce i sinoc i jutros. Sad je mala pauza , pa veceras dolaze drugari od ovog mladjeg, pa cemo videti i njihove reakcije. Ja sam prezadovoljan, a vino otisloooo..., srecom ovi veceras idu na pivo uglavnom
 
Upravo se vratio od nasega clana "frenky". Bio da kupim kulena.:osmeh:

Ovo je samo malo naseceno za slikanje a sada prelazim u pravu akciju.:ppozdrav:
 
Kulen je pravi i uopste nije mastan, mozda samo tako deluje. Svi su u kuci zadovoljni, tako da hvala clanu frenky.
 
Nazad
Vrh