Cena ARENDE u vasem mestu???

Ako nije tajna otkrijte mi sta se gaji na tim parcelama,mislim na ove od 400 evra.Hvala
 
Soja-kukuruz-šećerna repa -kukuruz - i tako u krug. Ja imam 150 kj arende i ostane da se preživi, ali tako ti je u Srbiji....
 
Kod nas i dalje krece se cena od 150-220 e/kj. Postoji nekolicina igraca koji uzimaju sve sto se nudi po nekih 200 e i ako zelis uzeti jos koje kj u arendi onda moras platiti blizu maksimuma da bi stigo do tih parcela!
Uzeo sam skoro jos 28 kj po 180 e od toga 22 kj su na odlicnoj do vrlo dobroj zemlji a ostatak na prosecnoj do losijoj zemlji! Jesenas nakon ispod prosecnih prinosa bilo je mesto i vreme za obaranje cena arende, ali na zalost nije se to desilo u vecoj meri! Samo sam nesto uspeo da skidam sa 200 na 165 e!
 
Ma dobro, ja sam napisao ,,izvestaj'' sa pogodbe zato sto sam pre pisao da je kod mene cena 100e po ha i da je tako od uvodjenja evra, a da su uglavnom sve njive obradjene.
Cini mi se da ce ove jeseni nesto da kvrcne.
 
Razumem cene oko 200 evra ali duplo vise tesko makar su u pitanju i povrtari,nije ni njima lako mnogo rada i ulaganja,jednom recju prevelik rizik.Jedino mi preostaje da probam da nabavim neke holandske semenke kazu da je to rentabilno.
 
Soja-kukuruz-šećerna repa -kukuruz - i tako u krug. Ja imam 150 kj arende i ostane da se preživi, ali tako ti je u Srbiji....

Super je to, ali ako ti tih 150kj arende placas 350e/kj, ako cene nastave da budu ovako niske... Nece biti uopste ni bilzu 0.

Sreca ne sejes suncokret i psenicu... sa njima bi ove godine isao i u debeli minus.
 
Neće se ovajditi ni na repi i kukuruzu ne boj se...

Još koliko ove jeseni će to spoznati.

I da se razumemo, ne radujem se njihovoj nevolji. Samo konstatujem. Nije ovaj kupio i šećeranu u Senti da bi seljaci zarađivali već da bi on maksimizirao dobit.

Dosta sadašnjih članova neće imati potrebe da se druži sa nama sledeće jeseni...

I pored očekivanih, loših, cena otkupa na jesen, cene arende će porasti.

Rezon je jednostavan, veliki će koristiti priliku da finansijskim iznurivanjem istisnu konkurente.

Neku godinu kasnije nastupiće opšti slom cene zakupa.
 
svi smo mi mali, cim se mlatimo na forumu. veliki lade m... na plazama od belog peska, pa ce malo i do budve jer dzabe isli tamo ako ih nisu videli. oni za ovo ne znaju ni da postoji, drugi rade za njih, nije ih briga ni za prinos ni za arendu, jer ce zaraditi na ovo sto mi prodajemo u bezcenje...
 
Ovi javise veceras da ce arenda biti placena 3 x veca za one paore sto su uzurpirali drzavno zemljiste.
Ima li takvih gazda ovde?
 
Kad` se već raspisalo u ovoj temi, da dodam, kod nas su raspisali licitaciju državne zemlje, a početne cene kao u priči,... Kreću od 50000 pa do 70000, i to su sve sitne parcele do 5 Ha, a veće parcele, tj. 80% ukupnih površina su uzeli stočari po 200€/Ha.
Po ovome ispada da smo mi ratari krave muzare ....
 
Nazad
Vrh