Cena ARENDE u vasem mestu???

I tako je to iz godine u godinu.Čitam i slušam uvek isto,uvek jedni drugima prebacuju da plaćaju puno i dižu arendu i sad dolazimo do ključne stvari.Uzmu se jake mašine koja moraju,da bi se isplatile,da se uposle na većoj površini i pošto nemamo toliko svoje zemlje,idemo u zakup i onda otimačina oko zemlje,dizanje cene i posle eto svađe i prepucavanja,naročito kad padne cena pa se zarada istopi.Tako će biti i iduće godine samo će u raspravu ući neki drigi forumaši.Ekonomija kaže:dokle god sam u plusu,plaćam arendu koliko mogu i hoću.A kad odem u minus,e onda ...
 
Nije to ništa novo prijatelju.Kod nas nedavno licitirana crkvena zemlja(zatvorena ponuda u koverti)prosek nekih 350 evra/kj.:ppozdrav:
 
Od 150 do 200E.
....to je cca 12,5 - 16,5 meteri zita, a stalno kukate kako severni Banat uvek zaobilazi kisa i kako kod Vas vladaju susni uslovi.....
i drugo u mom okruzenju se arende daju u zitu eventualnoo ako gazda zahteva u kukuruzu dakle u robi, pa onda delimo istu sudbinu i dobrih i losih cena, ovako davati kes za zakup a onda me monopolisti qaraju.........
Drugo mislim da su zemlje po kvalitetu slicne ovim nasima u Subotici..........nemislim na zemlje na potezu Zednik,prema B.Topoli to je najkvalitenija ovde na severu
 
Tako je kako je. Nit ja pravim cenu nit mogu da uticem na kisu. I jedno i drugo su cinjenice. Ti si pitao ja ti odgovorio, a ti mi drzis predavanje.
 
Verujem u Boga ali znate kada bi ja tim crkvama vratio zemlju nikada sve bi im oduzeo da je oni rade pa ni po jada nego je izdaju pa i ovako zive i uzivaju jos im nesme niko nista to je sramota.Kod nas kada se izdavala crkvena zemlja to je bila klanica od 570e-700e za hektar.Najpostenija je ispala Evangelisticka crkva oni su svoju zemlji izdali za 46000din/ha bez ikakvih klauzula,menica,garancija i hipoteka dali su je ljudima na cast i obraz,a pojedini su ga brze bolje odma umazali.
 
Eparhije organizuju licitacije de da se placa svestenicima pa tek bi to bilo rasulo kod nas su neki podmitili svestenike i obecali im plate itd kad ono prc stigla naredba sa vrha pusiona sto bi rekli "i nad popom ima pop"!Taj deo mi je bio najmiliji ni para ni zemlje:osmeh:
 
Nazad
Vrh