gasno ulje 01

Na sreću nas koji smo blizu granice sa Rep. Srpskom sipamo lož ulje po ceni od 1,89KM=112,45 dinara, pa subvencije za gorivo ne koristimo godinama.. Konkretno ja nisam sipao ni litar goriva u Srbiji od 2007-e godine.. Pumpadžije u Rep. Srpskoj se obogatiše i niču nove pumpe. A Srbija zbog svoje pogubne politike gubi novac u budžetu.. Nije mi ni žao s' obzirom kakav maćehinski odnos imaju prema nama..
 
Kod nas od danas gasno ulje u prodaji za onoga ko ima potvrdu o registraci gazdinstva za 2014 god.
a za potvrde kada podneses zahtev ceka se desetak dana......
 
interesuje me u vezi bio dizela kakva su iskustva ,dali se mesa ili moze cisto da se sipa,dali masine imaju problema itd.nemogu da navatam temu -bio dizel i izvinjavam se ako sam pogresio temu:sta: navato sam temu bio dizel i izvinjavam se:osmeh:
 
Poslednja izmena:
[TABLE="class: wsite-not-footer, width: 960"]
[TR]
[TD]PREVARE NA PUMPAMA: TOČE LOŽ ULJE UMESTO GASNOG -- izvor - blic.rs



1255746.jpg


Pojedine pumpe u Srbiji umesto gasnog ulja 0,1 poljoprivrednim proizvođačima toče lož-ulje.
Jeftinija ponuda gasnog ulja 0,1 sumnjiva Osim što benzinske stanice na ovoj vrsti malverzacija ostvaruju nelegalnu zaradu, one varaju poljoprivrednike koji kupovinom lož-ulja neće moći da ostvare pravo na regres od 50 dinara po litru koji im je država obećala.
Iako lož-ulje sme da se koristi isključivo za potrebe grejanja, pojedine pumpadžije rešile su da na štetu poljoprivrednika unovče ono što im je ostalo nakon grejne sezone. Da bi privukli kupce, oni lož-ulje prodaju kao gasno ulje 0,1, ali po ceni nižoj za osam do 15 dinara po litru. Poljoprivrednici bi trebalo da budu oprezni pri kupovini ovih derivata, jer se Pravilnikom o uslovima i načinu ostvarivanja prava na regres za gorivo ovo pravo ostvaruje samo za kupovinu evrodizela i gasnog ulja 0,1.


Državi isto
Tržišna inspekcija najavljuje kontrole. Država, inače, naplaćuje akcize na obe vrste goriva i nije na gubitku
Jelica Putniković, urednica portala Balkan magazin, objašnjava za “Blic“ da su vlasnici pojedinih privatnih pumpi ovaj zanat dobro savladali u prethodnih nekoliko godina kada su lož-ulje prodavali kao dizel-gorivo, a da su sada uvideli novu priliku za dobru zaradu.

- Nekada su koristili to što država na lož-ulje nije naplaćivala akcize, pa im je taj iznos ostajao u kasi kao ekstrazarada. Sada, kada je grejna sezona završena, umesto da u skladištima lageruju lož-ulje za narednu zimu, oni koriste to što je nadležno ministarstvo poljoprivrede kasnilo sa donošenjem Pravilnika za ostvarivanje prava na regres za gorivo - kaže Putnikovićeva.

Slaviša Petković, tržišni inspektor, kaže da je i do njih došla informacija da pojedine benzinske stanice varaju poljoprivrednike. - Zato planiramo da u što kraćem roku započnemo kontrole i da takve malverzacije sprečimo. Što se države tiče, ona tu ništa ne gubi, jer je i jedno i drugo akcizna roba, ali gube poljoprivrednici koji sa lažnim fiskalnim računima neće moći kasnije da ostvare pravo na regres - kaže Petković.
BLIC



[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Poslednja izmena od urednika:
Ч уо сам да неморају рачуни бити од гу може и од евро дизела и да треба потврда о регистрованом пг
 
Danas kupio gasno ulje, bele je boje kao benzin... Kakva je situacija sa tim derivatom u vasim krajevima??
 
Ja sam prosle godine trosio ED i mislim (a nisam 100 % siguran) da mi je potrosnja bila veca.Sad kupujem gasno ulje,zelene je boje,a smrdiii...nenormalno. Videcu kakva ce biti potrosnja kad krenu radovi,pa cu videti i koje gorivo cu nastaviti da kupujem.Vise ne znam ni sam...
 
Zelene? Kod mene bele, i mirise vise na benzin nego pre sto je bilo, ali traktor sve normalno radi za sada...
 
Prospi malo na beton.Osuši se da ni fleka ne ostane.Pumpa,dizne i generalno zaptivke ga obožavaju sve se tope od njega.Žnj kvalitet.
 
Имамо убедљиво најлошије гориво не битно који је тип у региону па и шире...а зато цене светске...

ГУ купујем на НИС-овим пумпама и за сада нисам приметио да је лошег квалитета...или пак нисам налетео на ту туру...
 
Nazad
Vrh