IMT

Od 560 ne znam zato sto on ima onu budzu na bregastoj gde se sajla kaci.ne znam da li je isti odnos obrtaja

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Da li neko zna zasto mi na 577 prednju desnu gumu,trosi najvise na unutrasnjem delu desne sare.

309r4gn.jpg
 
Ај једно питање....можда је глупо ал ја незнам......јел може ово уље у четресдвојку?
6cfb54c5b654e2254ef05fe861b5a63b.jpg


Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Da li neko zna zasto mi na 577 prednju desnu gumu,trosi najvise na unutrasnjem delu desne sare.

To je i meni bilo na 549 dok nisam napravio prednjie tockove da gledaju paralelno jedan s drugim. postoji sansa da su ti i gume prepumpane a desnu ti vise jede kao sto je meni jeo lijevu, s te strane ti je diferencijal naprijed i ta strana prednjeg trapa je vise opterecena. Zanemarivo vise al dovoljno...



Bobane: Bez problema ovo sipaj u traktor. Mineralno ulje ko i svako drugo.
 
Нашао испод руке, претекло човеку....па даје испод набавне цене

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Prednji tockovi se ne steluju na paralelu, za DV trap kod 577 treba da je prednja strana 4-8mm kraca od zadnje. Sama geometrija trapa+vise oranja sa plugom koji nije obrtac su zasluzni da se ti se najvise taj deo ripni trosi. Ne vodi brigu, samo teraj.
 
Prednji tockovi se ne steluju na paralelu, za DV trap kod 577 treba da je prednja strana 4-8mm kraca od zadnje. Sama geometrija trapa+vise oranja sa plugom koji nije obrtac su zasluzni da se ti se najvise taj deo ripni trosi. Ne vodi brigu, samo teraj.

Bilo je i kod mene tako na 549 pa se otimao po cesti nekad vise vuce lijevi nekad vise desni, na asfaltu u 5. na punom gasu je bila stalna borba s volanom. To pravilo da se prednji kraj uvlaci vazi samo za mehanicke volane da se tockovi nazad sami centriraju i moguce za radijalne gume. Od kako sam napravio paralelno, uzitak za voziti i potrosnja guma se drasticno smanjila. Stariji clanovi ce se sjecati da sam okretao prednje gume naopako da smanjim potrosnju guma jer su se trosile na ocigled. I ne bi trebalo da je do oranja s plugom ravnjakom jer na traktorima koji naprijed nemaju speru uvijek lijevi vise proklizuje i logicnije je da se lijeva guma vise jede. A jednostavno moze biti da su gume lose i da se tako nejednako trose...

Na mehanickom volanu je uvlacenje prednje strane OK ali na hidraulicnom to nema nikakve veze tj. meni se pokazalo na 549 DV gore nego da su tockovi paralelni. Jednako se gume trose i nema vece potrosnje na vanjskim rubocima u odnosu na unutarnje.
 
Nesto slicno se i kod mene desava na 577 DV,kod mene se obe prednje gume nejednako trose, polovina obeju guma (vanjska ripna) sa spoljne strane je skoro pa potrosena dok unutrasnja strana polovine gume skoro nikako,da li sta treba dostelovavati?
 
I kod mene na 549 dv prednje gume sa spoljašnjih strana potrošene skroz. Nisu bile paralelne. Sad sam ih postavio paralelno, ali moraju nove gume...
Jbt,ne moze samo za gume da se zaradi...
 
Zato sto ti trap gleda u spic na prednjoj strani a tako se podesavaju mehanicki vlani da traktor ide u pravac. Slobodno ga na sponama nastimaj da bude paralelan i rijesit ces problem s trosenjem guma. Ovo ZNAM 100% jer sam imao takav problem.

Citao sam cak na britanskom forumuda znaju podesiti prednji kraj neznatno siri od zadnjeg na traktorima gdje gume stoje kao na belarusima i da nema nejednakog trosenja guma zbog nagnutosti tockova.
 
Kod nas u dp labudnjaca su stari majstori na rusima uvek prednji kraj malo siri ostavljali. Kazu da su tako rusi rekli.
 
Kod nas u dp labudnjaca su stari majstori na rusima uvek prednji kraj malo siri ostavljali. Kazu da su tako rusi rekli.

Ne trap... To je sirina traga tockova i to se podesava da se sredina prednjih i sredina zadnjih tockova poklapaju, to je prosta stvar koju u IMT-u nisu mogli dokuciti nikako no nema veze.

Ovdje se prica o "špuru" dakle podesavanje prednjih tockova na poprecnoj sponi koliko ce biti paralelni jedan s drugim, bez ikakve veze sa zadnjom osovinom. Kao kad radis optiku na autu samo za traktore koji idu 30km/h ne treba biti toliko precizan kao s autom.
 
Prednji tockovi se ne steluju na paralelu, za DV trap kod 577 treba da je prednja strana 4-8mm kraca od zadnje. Sama geometrija trapa+vise oranja sa plugom koji nije obrtac su zasluzni da se ti se najvise taj deo ripni trosi. Ne vodi brigu, samo teraj.


Kontra , uvjek je naprijed siri ( do 8 mm) ili paralelan, kad je naprijed uzi moras ga stalno loviti po asfaltu, to vazi za sve ne samo za ruse.
 
Nazad
Vrh